Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
TomášT

Úpravy a čipování 1.6 55Kw

Recommended Posts

Však já se nehádám. Vačku jsem koupil z druhý ruky, skoro novou, za ty samý peníze.
Čip jsem kupoval za 2tis od Sportmotoru a druhá ruka 2,5tis Cimbu + (vadná) neupravovaná jednotka.
Takže až bude čas, tak seženu normální jednotku, nechám si od někoho normálního udělat patici a ověřím si pro svojí vlastní zvědavost rozdíl Cimbu/SM.
Když seženu ME, nechám to udělat od něj, pokud se domluvíme.

Hlavu dělat nebudu, takový peníze do toho solit nechci. Slibuju si od čipu že se srovná volnoběh, to je to minimum.
Jestli ME opravdu pořád dělá, tak to pan Berný (aka SKODAMOTOR) z V. Popovic pěkně kecal, a o tom jak mě několikrát vypekl s jednotkou, netřeba se zmiňovat.

Pan Berný a spol. se snaží začlenit mezi elitu úpravců, ale nějak se to s jeho zkušenostmi a natáhlou cenou svých výrobků nedaří, tak alespoň kope kolem sebe. Tečka.

No já jen že mě asi desetkrát polil pot, když jsem si ho vygůglil a začal číst.
Přitom na první pohled fajn chlap se zkušenostma převyšující ty moje, majíc i zázemí. Ovšem to jak mi několikrát vydrbal, to mě opravdu nakrklo až jsem si řikal že začnu tyhle věci dělat sám, když neni spolehlivýho člověka.
A údajně spolupracuje se SP-ELem, což nevím co si o tom myslet, jestli je to samý :huh:

Jinak pěkný vidko, krásně to jde do otáček :biggrin:

Tak vidíš sám .. 😉 SP-EL alias Štěpán Vávra má svůj e-shop, kde začínal se svým vývojem el. příslušenstvím pro Felicie a později i pro Favorita a Octavie I. Poté se dal dohromady s Berným, který vyrábí takřka nesehnatelné dobové motorové závodní příslušenství pro škodovky a zařazuje je do svého eshopu (kvalita pochybná za hodně peněz). Dále do svého eshopu zařazuje výfukové komponenty slovenské firmy AMA Exhaust (mimochodem výborná a kvalitní firma), které se ovšem vyplatí koupit přímo od AMY a vyjde to levněji.

U AMY mi dokázali udělat rozpočet, komplet nerez, ale opustil jsem ten nápad, minimálně teď na to neni ani pomyšlení.

Teď se tam bude dávat druhovýroba za dvojku, kvůli STK, na tu zimu.
Až bude motor v cajku (čip a tak), tak zkusim poptat někoho kdo je blíž. AMA jsou sice seriózní a v pohodě, ale daleko. 

Dálka nehraje roly, pokud to funguje a přidá to nějakýho koníka. Stačí zavolat, popovídat si a nechat si pak poslat. Je dobrý, že výfuky jsou vždy spočítaný na daný motor. Je to jen o penězích.

Dálka hraje roli, minimálně pro mě.
Nechávat jim tam den auto a co já? Rozhodně v okolí není nikdo známej a tuplem semnou nikdo nepojede kolonu dvakrát na Slovensko a zpátky.
To se radši poohlídnu v republice jestli to někdo nedělá. Peníze budou stejný, odpustím si trip.

Teda nevím, jestli jsem je dobře pochopil, ale říkali něco ve smyslu že tenhle motor v tomhle autě nedělali (asi nejspíš bude problém ten hrb nad nápravou co feldy nemaj) a že jim to zabere "den" to tam napasovat. 

Kdyby to mysleli jako montáž, že přijedu, hodí auto na zvedák, vykopou starej, hodí novej, na zkušenou poskládaj a pak svaří, oukej, pár hodin počkám.

Spíš teď koukám po výfuku od Kramáře, Grabiece nebo Němce.

Všichni tak nějak u Bolky a mají dobrý reference, jen ne je sehnat po emailu.

76605045_2434432316810494_8768250669078413312_n.png?_nc_cat=109&_nc_oc=AQlmNqYgaNDiJ9S5d2JXJvUyr43Kbcq_jCXO8alDUBMLYnyDY71INjW6VQyXm6pfRIw&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&oh=c6df9a3c7e9aad51a3f6c8afb9a852e0&oe=5E51D79B

Dnešní odbrždění s vačkou Krejbich 268°/268° (/10) bez čipu.
Nárůst o 10hp/7kW (tučná čára).
Pokles ve spodní spektru ale pěkný nárůst nahoře.

Chtělo by to soft a štelovací kolečko. Ta spotřeba za studena mě zruinuje, na vlastní oči pozorovat jak klesá ručka paliva mě drtí :biggrin:

No mě to nepřipadá, že by to nějak žralo.. Samozřejmě, že teď ten rotptyl spotřeby je vyšší, ale dá se jezdit v poho i za 6.5. Je jasný, že se spolu s vačkou musí poupravit i předstih na rozdělovači a to nevím jestli si dělal .. 😉

S předstihem auto nereagovalo, dokud se ten rozdělovač nevytočil úplně do nesmyslu, pak se to začalo hádat, klepat, kuckat a chcípat.

Nejdřív chci pořešit důležitější věci (držák převodovky, možná lambda) a potom se pokusim někoho oslovit na soft.
Předtím asi možná koupím novej palec a víčko.

Tak tak auto reaguje pokud máš nějakej sluch 😉 ale hlavně to poznáš i na jízdě jak moc se tomu chce do otáček. Každopádně bez upravený ECU, to asi moc význam nemá ..