Přejít na obsah

Zníženie emisií pred STK


Kaki

Doporučené příspěvky

Ahojte, podľa mňa otázka pre všetky modely ... Ako zrazit hodnoty emisií pred STK? Natankovať 99octankvy benzín ? Aditiva ? Niekto mi dokonca spomínal pred STK vytočiť motor že to pomáha ... No nechcem urobiť žiadnu blbosť a hlavne niečo zbytočne ... Chcem skrátka prejsť cez STK respektíve cez EK. Mám pocit že v mojom prípade to nebude úplne jednoduche, mám 1.8 20v a zdá sa mi aj celkovo že motor dosť papá olej. Ja osobne som ešte iné auto nemal a mám toto je to ročník 97 a najazdených nejakých 230tisic. Pomenil som tam čo sa dalo a s autom som absolútne spokojný, preto by som sa s ním nerád rozlúčil, kvôli EK. Ďakujem za každú radu.

Odkaz ke komentáři

Benzin asi nemá smysl moc vytáčet, tam to není se sazemi, jako u dieselu. Nezbyde nic jiného, než tam jít a projde/neprojde. Pokud bere olej, jako že hodně, bude problém s uhlovodíky. Může být již nefunkční kat, případně lambda. Ale to se teprve uvidí, je to věštění z koule. Osobně bych dal nový filtr a svíčky, nalil VIF na pročištění. Tato auta mají ještě hodně vysoké limity. Taky jsem byl v lednu na ME s autem, které vždy procházelo s přivřením i kuřího oka, a tentokrát naprosto v pohodě. Honza

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak bol som s tým na EK a vymenil som som tam aj katalizator celý a aj komplet výfuk, na emisnej mi bolo povedané že tie hodnoty sú hrozne a aj staré embečky sú na tom v tomto ohľade lepšie ... Takže neviem či má ešte nejaký zmysel to riešiť , nemyslím si že by lambda dokázala až tak zmeniť tento výsledok, keďže ani pri diagnostike neukazuje nejakú chybu... Takže netuším čím by to v tom prípade mohlo byť 😔

Odkaz ke komentáři

natankovat plnu 98ky + vif v dvojitej/trojitej davke a vyjazdit, na meranie ist opat s 98 ale bez vif alebo v spravnej davke, dobre ohriaty olej, nie len voda, oleja skor na minimum, najlepsie low saps olej, vycistene a utesnene sanie, klapka, vycistene a funkcne egr, novy vzduchovy filter, nove sviecky, samozrejme funkcne lambdy, dokonale tesny vyfuk, hlavne vlnovec pred lambdami,  a na koniec cez dignostiku zakladne nastavenia a potom readlines kod -mali by vyjst same nuly ak nie tak uz to kde bude jednotka napovie viac

09.jpg.d4781c9084fb63214c645cbc39c70837.jpg

Odkaz ke komentáři

Tak zrejme bude niečo s lambda sondou, keďže po vymazaní na diagnostike a následnej jazde sa tam objavi chyba a navyše mi teraz zacalo ukazovať aj chybu na váhe vzduchu takže sa zrejme ukázal ten problém, takže to treba spraviť , myslíte že práve toto môže spôsobiť zvýšené emisie ? 

Odkaz ke komentáři

Pred 2 roky jsem s emisemi mel taky problem. Kdyby technik nejak neobesel mereni, tak bych neprosel. Vymenil jsem vahu vzduchu a motor uplne ozil (uz byla spravna smes), vymenil jsem pak radsi i lambdu, ale u te jsem zadnou zmenu nepozoroval. 

U tebe to bude na 100% taky bud lambdou nebo vahou vzduchu... 

Odkaz ke komentáři
před 1 hodinou, jaster-83 napsal:

ja by som pozrel cez diagnostiku mnozstvo nasavaneho vzduchu jeho teplotu, potom skontroloval sanie ci si niekde neprisava falosny vzduch

001.JPG

002.JPG

003.JPG

004.JPG

Tak ty si úplne inde ako kde kedy budem ja ... Keby si skôr bol ochotný že by si mi povedal odkiaľ si a že by som prípadne skúsil prísť za tebou že by si mi pomohol s tým lebo takto to sám zrejme nezvládnem 😔

Odkaz ke komentáři

podla foto mas VAG-COM alebo daky kamos, ja som ohladom toho inak celkom laik a co viem pozriet su uplne zaklady,  netreba aby si pre nieco behal mozno cez pol republiky, nic nekodujes, neprestavujes, iba pozeras hodnoty, nic nemozes pokazit

skus pozriet, mozno pomoze:

https://www.wiki.autodiagnostik.cz/Manuál_VAG-COM#Vybrat_jednotku

 

Nastartujes, motor bezi, vyberies jednotku-01MOTOR

image.jpeg.f808fdc691c37da7ebcc33d81f3d6ae4.jpeg

vyberies Merane hodnoty-08 (idealne ak mas aj vis-vag info system, tam su podrobne navody)

image.jpeg.c35f8c5a3d1efff74052ad74cf7adbc7.jpeg

image.jpeg.f84240375f2d7423e7f2c7614fb8184d.jpeg

v poliach Group-Skupina si navolis cislo skupiny Up/Dn ktoru chces sledovat a v styroch poliach vedla sledujes hodnoty, naraz mozes pozerat 3 skupiny po 4 hodnoty cize 12 veci

ak je hodnota zelena tak je v pozadovanom rozmedzi, ak das kurzor na pole kde je aktualna hodnota tak by sa ti mal robrazit aj rozsah hodnoty v ktorom ma byt

image.jpeg.7df2087ca6b468259dd6beb8ad62002f.jpeg

tu je napr. kontrola vahy vzduchu, su tam 2 snimace, jeden na objem, druhy na teplotu,  navolis skupinu-group a pozeras hodnoty ci su zelene (v tolerancii)

image.jpeg.c511bf1039f5f7d00204df2cbce110ff.jpeg

image.jpeg.559e022ba3f8377b680a4c14cbe6a3c7.jpeg

 

proste najdes si skupinu ktoru chces a sledujes realne hodnoty nastartovaneho motora, to je cele, mozes klikat od 1 do neviem kolko 100, niektore skupiny su prazdne - zalezi od motora

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...