Přejít na obsah

Výměna rádia Casablanca za Symphony


Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

nikde se mi nepodařilo najít, jestli se nějak liší zapojení rádia Symphony (verze na kazety, s možností CD changeru) a Casablanca. Mám Octavii r98 SLX s originálním radiem Casablanca. Je potřeba na rádiu něco kódovat (kromě PIN kódu), nebo přivádět nový kabely? Nebo je to "plug-and-play"? 🙂 

 

Díky moc za odpověď

Odkaz ke komentáři
před 8 minutami, Konny napsal:

Je blbost si v dnesni dobe davat do auta radio na kazety!! Kup si radsi neorigo radio, ktery ti vezme flash disky popr. k nemu muzes pripojit mobil pres bluetooth 😉

Jo, tahle verze by byla asi rozumnější, ale já bych chtěl nechat rádio originální. Všechny ty aftermarket rádia vypadají jak pro kolotočáře. Kromě AUX konektoru bych žádný další funkce stejně nevyužil.

S tím zapojením origo rádia mi asi nepomůžeš, co?😄

Odkaz ke komentáři

Ahoj . Pokud menis radio za radio , tudiz zrejme seriove stejny , tak by to me,o byt stejny , koukni se na konektor u toho staryho , pokud je to ISO , jsou to dva , jeden cernej jeden hnedej , neda se to zamenit , , ale je mozny ze to nekdo zapojil samo domo na divoko pak , je treba tenhle konektor koupit jako protikus co mas na tom novim radiu , a podle presne danych pravidel zapojit , idelani by bylo to sem dat a nafotit konektor , pak ti uz muzu pomoct , ale myslim si ze tyhle radia , mely vsechny ISO , konektor tudiz jsou zamenitelny .

 

Upraveno uživatelem Tomdlouhan
Odkaz ke komentáři
před 3 minutami, Tomdlouhan napsal:

Ahoj . Pokud menis radio za radio , tudiz zrejme seriove stejny , tak by to me,o byt stejny , koukni se na konektor u toho staryho , pokud je to ISO , jsou to dva , jeden cernej jeden hnedej , neda se to zamenit , , ale je mozny ze to nekdo zapojil samo domo na divoko pak , je treba tenhle konektor koupit jako protikus co mas na tom novim radiu , a podle presne danych pravidel zapojit , idelani by bylo to sem dat a nafotit konektor , pak ti uz muzu pomoct , ale myslim si ze tyhle radia , mely vsechny ISO , konektor tudiz jsou zamenitelny .

 

ISO na tom starým bude. Spíš se ptám třeba z ohledu na GALA nebo CAN. Auto je předfacelift rok 98, ale Symphony se začalo dívat až později. Například pokud starý rádio nemá GALA, nebude potřeba nějaký nový kabel?  Jinak rádio je tam od výroby, takže "samo domo" zapojení se nebojím. Možná jsou to hloupý otázky, ale (zatím) jsem na tohle amatér.

Odkaz ke komentáři

Ahoj. Dle mne auto z 98 roku nema canbus to maji oct az od 2 rady ,ohledne radia je to tak jak jsem psal v ty dobe byl ISO a pouzivala to i Skoda ,jednotny zapojeni nekdy prehozenejbpin 4 7 ale to je spis vyjimka bez meraku bych se do toho nepoustel s tim ze vim co delam a vim co mam kde merit,pokud tohle neznas ,montaz vymenu sver nekomu kdo to zna.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak nakonec jsem se do výměny pustil. Podle dílenské příručky mám ve svorkovnicích skoro všechny potřebné kabely. Jediné co mi chybí je ztlumení telefonu a K-vedení. Naopak mi přebývá "baterie + svorka 30." Ztlumení telefonu nepotřebuju. Rádio můžu kdyžtak nakódovat v jiným autě, takže bez K-line bych se měl obejít taky. Ten kabel "baterie + svorka 30" můžu jednoduše vypojit, nějak ho "zakotvit" ať tam nelítá a nechat ho tam, je to tak? Asi zase hloupá otázka, ale jak říkám, jsem amatér. Na druhou stranu pokud bych vše pořád někomu svěřoval, tak se to nikdy nenaučím 🙂 Je moje úvaha na postup správná? 😄 

Odkaz ke komentáři

Ahoj . Svorka 30 , je dulezity si ji zmerit , pokud je tam trvale +12v a je navic , tak dat do svorky a nechat volne , ale ja si myslim ze je to svorka ktera drzi pamet , v ISO je to pin c 4 ten musi byt trvale pod nepetim , aby ti nepadala pri vypnuti pamet a ulozeni stanic , zalezi na tobe , zkus to , pokud radio uz ma novej konektor lze na to koupit redukci , tam jsou vsechny draty osetreny a propojeny tak jak toma byt .

 

Odkaz ke komentáři

Podle dílenské příručky je pin č.4 S-kontakt. "Akumulátor + svorka 30" je na pinech 5 a 7. A právě pin 5 je u Symphony nezapojen. Jak původní rádio tak Symphony jsou s ISO konektorem, takže redukce netřeba. Zkusím to dát, jak říkáš, do svorky a nechat volný. Předpokládám, že pokud to bude špatně tak to celý nezkratuje😃. Zítra to vyzkouším a snad bude fungovat. S trochou štěstí bude snad i správně nakódovaný.

Odkaz ke komentáři

Jo , radio by melo svitit spolu ze svetlama , nevim jak je to v 1 ale v ISO by to mel byt pin c 6 tam by se melo objevit napeti pri rozsviceni svetel , poprekodovani to mozna pujde nevim , oct 1 neznam . Snazil jsme se poradit bez diagnostiky , ale hlavne ze to jede , vypinani na klicek se dle ma da udelat jen je potreba domerit kde kterej pin je pri vypnuti bez napeti , ten pak prepojit na patricnej jinej pin , muj nazor je ten ze tohle pujde i bez diagnostiky . jasne pokud je 5 nezapojena je to napajeni anteny , zalezi jakou mas pokud ze zesilovacem v podstavci , muze se stat ze to nebude hrat , pokud mas antenu bez zesilovace , pak je vse jasne .

 

 

Upraveno uživatelem Tomdlouhan
Odkaz ke komentáři

Projel jsem snad všechny diskuze o Symphony a je to určitě chyba nakódování. Stačí změnit kód rádia přes VAG. S-line který slouží právě k vypínání klíčkem do rádia dovedený je. Pokud bych se setkal ještě s jiným problémem, dám vědět. Myslím že už to ale zvládnu 😄 Ještě jednou díky 🙂

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...