Přejít na obsah

Vaše zážitky a zkušenosti s 1.6 55Kw


Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...

Od března mi v autě něco začalo drnčet. Bylo to v oblasti rezonance výfuku. Tedy okolo 2500 otáček. Podezříval jsem plech na katíku - zkontrolován a drží. Pak jsem to dával za vinu letitému výfuku a ještě mě napadlo prověřit stínící plech nad výfukem ve středovém tunelu - tady taky závada nebyla :huh:

 

když jsem otevřel kapotu a kontroloval olej, tak jsem zavadil o horní kryt směšovací komory teplého vzduchu od výfuku a ejhle...vršek byl úplně volnej a lítal tam jak moucha v lampárně. Vzal jsem černou pásku, obtočil to vepředu a vzadu... a ejhle... JE KLID :palec:

 

PS: už vím proč to některá AEEčka mají stáhnuté klasickou kovovou nebo i plastovou stahovací páskou ;)

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Tak dneska jízda 11Km bez dobíjení. Kontrolka svítí a ne a ne zhasnout. Hodil jsem měřák a zjistil, že opravdu jedu jen na baterku.

 

Aspoň že to nebylo daleko od baráku.

 

Teď už zbývá jen zjistit jestli je to altík jako takový nebo ten regulátor na něm. Tipuju regulátor. Inu altík původní 14 let...104 000Km :(

Odkaz ke komentáři

Jak jsem psal z výroby odhlučnění kapoty měly akorát vznětové motory. Nevím možná se na benzín daly objednat jako doplňková výbava, ale to pochybuju. Spíš si je majitelé koupili jako ND a domontovali na kapotu. Ono i u benzínů se hodí. Ani tak kvůli hlučnosti, ale spíš v zimě kvůli tepelné izolaci motoru.

 

Elektrony mám klasické 15´ ;)

Odkaz ke komentáři

Před pár dny návrat z dovolené, 15 dní a 3482 km. Grossglockner Hochalpenstrasse tam i zpět a všechno ok. Holka se podívala do 2571 m n.m.:) Cestou do ČR mě mile překvapila spotřeba. Nemám pal. počítač, tak jsem počítal od plné do pípnutí rezervy a vyšlo mi 6,1 litru. Jen ta klimatizace chybí..

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

han.ji20 - len mi nechci povedat,ze na tych R17 nemas vacsiu spotrebu a ze necitis znizenie vykonu - hlavne vo vacsich tiahlych strmsich kopcoch.

 

Ja to pozorujem uz len ked prezujem zo zimnych R15 na R16. Pri jednom strmom kopci na dialnici idem na R15 tymto kopcom 130km/h plyn na podlahe ,aby som udrzal tych 130 az uplne hore na kopec.

 

Ale akonahle idem ten kopec v lete na R16, zase plyn na podlahe ,ale rychlost mi celym kopcom hore klesa zo 130 az na 110km/h. Cize ja uz len zmenu z R15 na R16 citim, nie to,ze by som tam dal R17. To je na ten motor uz privela si myslim.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Vážně s tím nemám žádný problém, jen teda je fakt že 15ky jsem jezdil na 2,2-2,3 tlaku v pneumatikách, a na 17kách mám 2,5 tlak. A bavil sem se se známým a ten říkal že moc dělají pneumatiky a jejich směs. Letní spotřeba průměr 5,8-6 l/100km na těchto kolech a na 15kách jsem měl uplně stejnou. Jinak zátah mi přijde stejný. jen je větší citlivos na vyjeté koleje díky šíři 225, a jinak s tocením volantem na místě je jen lehce tužší. Sám jsem tomu nevěřil a bál jsem se toho, jenže jsem měl možnost levných 17tek i s gumama tak jsem to ze srandy koupil s tím že to na 90% prodám dál. A nakonec jsem nechal a jsem spokojený, auto sedí neskutečně líp, a zatáčky bez problému.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 7 let později...
V 1. 6. 2010 at 0:49, TomášT napsal:

Tento víkend byl docela dobrej zápich :palec:

 

Kamarád ke mě přišel na návštěvu omrknout jeden stařičký hudební nástroj, který jsem renovoval a když jsme doprohlíželi nástroj ta mi začal okukovat v garáži Oktu. Ne že by ji neznal - viděl ji pár dní po tom co jsem ji koupil. Takže jsem mu řakl ať si ji moc neprohlíži protože je nemytá, nečesaná 😄 , nevysávaná a nic moc nového jsem na ni neudělal. A on povídá "člověče jsem si ti pořídil oktávku taky". Zůstal jsem stát s otevřenou hubou :smich::palec: Jezdí léta v Puntu první generace. Pořád mudroval jak si koupí do budoucna buď retro Fiata 500, nebo Pandu a.... najednou si pořídí Oktu :palec:

 

Důvod jeho volby byl ale opodstatněný. Změnil zaměstnání a sem tam musí jet do práce po dálnici cca 150km. Říkal že s Puntem to bylo na dálnici fakt o držku. Vedle prolítla Audina a málem ho to odfouklo 😄

 

Jednoho dne ráno se šel jen tak z čistý zvědavosti podívat k autorizovanému prodejci tady u nás a nejdřív se bavili o nové Fabii, ale tu kvůli ceně a ztrátě hodnoty nového auta celkem ani nechtěl. Tak mu byla nabídnuta na zamyšlení ojetá Octavia 😛

 

No hádejte jaký asi motůrek? Správně - 1,6 55Kw, červená, GLX, rok výroby 2000, první majitel, serviska, najeto cca 86 000Km 😄

 

A tak ji koupil. Zajel na čumendu k původnímu majiteli, zjistil že byla garážovaná a servisovaná a Km sedí.

 

Je teda fakt, že mě, když ji kupoval teď na začátku roku v zimě, nedal ani vědět. Býval bych tam šel s ním a trochu bych ho donutil udělat něco s cenou.

109 000Kč mi připadá trochu přitáhlé za vlasy, ale zase vzhledem ke stavu a najetým Km by se to dalo překousnout.

 

Domluvili jsme se na nějaké konzultaci, protože si ji chce trochu projít, zkontrolovat(brzdy),

vyčistit(motor) a přeci jen já ji znám za ta léta trochu důvěrněji :palec:

 

Takže další AEE v okolí a já o něm celou dobu neměl ani tušení 😞

Tak si počkám až mi ji doveze ukázat, zkusím ho pak nahlodat, aby hodil fotky sem na fórum. Pěkných AEEček není nikdy dost a podle toho co popisoval tak to bude celkem fešanda :palec:

Kdopak by tušil, že tento příspěvek bude mít zajímavé pokračování po 11 letech 😀

Zmíněná Okta stále žije. Teda její AEE srdce dotlouklo letos na jaře při 333 106km, ale... před týdnem se nám ji podařilo sebrat hrobníkovi z lopaty... 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...