Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
bad_messiah

S. Superb Combi 4x4 DSG 200 KW L&K

Recommended Posts

Ahojte priatelia, po neunavnej octavii 1.8 T, ktoru moja zenicka poslala do vecnych lovist 😞 Naslednom presedlani na Fabku DSG 1.2 TSI (ktora ma mimochodom velmi bavi) sa opat vraciam k silnejsej motorizacii. Po 9 mesiacoch cakania pride buduci tyzden chvila na ktoru sa celkom tesim. Som zvedavy na kombinaciu "priskrteneho" 200 Kw motoru a DSGcka. Postrehy a skusenosti rad zozdielam.

Ahojte, tak novy Superb vo farbe Rosso Brunello je od stvrtku doma. Je to auto v plnej vybave s doplnkami ako stresne okno, tazne, Columbus, odvetrane sedadlo s masaznou funkciou,...a nalepky L&K uz su dole posobia ujmu celkovemu vzhladu auta. Ma vsak jednu chybu za ktoru Skodovka nemoze a vyberal som si ho s vedomim, ze to lepsie nebude - nemaka za mna 🙂

Co sa jazdy tyka kratke vzdialenosti 12 l a vzdialenosti nad 40 km 8,4 l/100 km. Co je na urovni mojej byvalej Octavky. Je to novy motor, tak myslim az si na seba zvykneme tak spotreba este klesne. Zajmave je ze sa mi uz par krat stalo, ze auta ktore som predbehol a zaradil sa pred ne zacali spomalovat...mozno asociacia s policiou.

Zvykam si na iny rezim DSG ako vo Fabke 🙂, pohodlie a ticho ktore "ubera" z reality za oknom. Najviac nadseny z auta je samozrejme moj 5 rocny syn. Zahriaty motor na volnobeh vytvara pri koncovkach vyfukov zaujmavu kulisu a pri forsazi 🙂 sa ludia obzeraju co to ide za cvoka (celkom ich chapem, ten zvuk pri pootvorenom okne pocujem aj ja). 

Zda sa mi, ze oproti predfaceliftovej verzii si nechava tato verzia "min libit". Upozornuje skor pri pusteni volantu.

Dakujem, verim ze sluzit bude! Este pripajam spotrebu, ktora ma prijemne prekvapila. Prejazd Prahou - Jihlava rano 7,4l/100 km a spat 7,2 l/100 km. Normalna, predvidava jazda, D1 80 km/h az hranica rychlostneho limitu.

5DD800E2-6D1E-4FDB-8EA0-5263169EC4E6.jpeg.d32149272273c17ef0dd09875ed33c72.jpeg