Přejít na obsah

Prehrievanie kotúča/teplý elektrón po jazde


ventro

Doporučené příspěvky

Zdravim, nedávno som menil kotúče na zadných brzdách na octavii 1 tour 74kw 2009. Keď som ich vymenil tak sa mi obidva kotúče hodne hriali aj keď som brzdil úplne minimálne- takmer vôbec. Vymenil som brzdovku a trošku si to sadlo na jednej strane. Strana u spolujazdca bola ale stále horúca tak som vymenil strmeň ale aj tak sa mi táto strana hreje. Chcel som sa spýtať či máte niekto takúto skúsenosť po výmene brzd? Stalo sa už niekomu žeby boli hadičky zvnútra poškodené a pretlačilo by kvapalinu len jedným smerom a druhým nie (tým pádom by nevrátilo piest strmena)? Alebo som natrafil skôr na zlý kus strmena a mám skúsiť ešte jeden ? 

Odkaz ke komentáři
V 17. 5. 2020 at 22:24, Majkl_ napsal:

A nekouše se ti třeba ruční brzda ? Zkus z prdele ruční brzdu odpojit a nezatahovat ji.

Já měl problém, že pokud jsem zatáhl ruční brzdu, tak dokud jsem neklepl kladivem po mechanizmu na ručce u třmenu tak mi kolo přibrzďovalo.

Tak toto skúsim cez víkend, ale zdá sa mi že sa ta strana hreje aj tak viac ako ostatné aj keď ručnú nepoužijem.

Odkaz ke komentáři
V 22. 5. 2020 at 15:23, Spooky1 napsal:

Co ložisko? 

No ložisko nie je počuť počas jazdy a aj keď som skúšal kolesom hýbať do strán tak sa mi zdalo byť v pohode. Keď tak nad tým rozmýšľam tak jedine čo mi ostáva je skúsiť vymeniť ten strmeň ešte raz alebo hadičky a keď nie už toto tak jedine ako hore borec napísal kocka ABS ale je mi divné že to robí len na jednom kolese tak skôr asi tie prvé možnosti...

Odkaz ke komentáři
před 22 hodinami, Martin ASV napsal:

Teplé je pocitová teplota. Zvedni kolo,točí se volně? Zatáhni a povol ruční,točí se stejně volně? Šlápni na pedál a povol točí se? Základ pro co a jak.Pak se uvidí.

Skúšal som všetko čo si napísal, žiadna zmena proste. Koleso sa furt točí rovnako ale keď som ho porovnal s kolesom oproti tak sa točí výrazne kratšie ako to druhé.. rozmýšľam nad výmenou strmena alebo hadičiek v tomto prípade lebo si už neviem dať rady aj keď ten strmeň už meneny bol a je tam praktický možno 200km 

Odkaz ke komentáři
Před hodinou, Konny napsal:

A kdyz sundas trmen, tak se kolo toci volne? Kdyz jsi daval novy trmen, dal jsi i novou brzdovou hadici? 

Áno koleso sa vtedy točilo volne, keď som nasadil strmeň na kotúč tak som skúšal točiť aj kotucom bez kolesa, cítil som že v určitých miestach ide trošku ťažšie ale myslím že to bude preto lebo tam nebolo koleso a tým pádom kotúč držal iba na tom jednom šróbe a nemusel byť naporiadok pritiahnuty bez kolesa. Hadice som nemenil, iba brzdovu kvapalinu lebo bola dosť špinavá, aj keď nerozumiem moc tomu z čoho sa tam vlastne zaspinila.

IMG-763b55cffb4713c17ceefbe25eb1e247-V.jpg

Odkaz ke komentáři

Brzdovou kapalinu není třeba měnit každé roky, to je závislé od toho, jaká se použije. Ale pokud tato má barvu spíš černou, než žlutou, pak se musí vyměnit. Za normálních okolností se kapalina takto nezašpiní, tato už tam je buď hodně let, nebo se někde něco děje - vypadá to na poločas rozpadu nějaké "gumy". Jinak stačí si bez disku zašroubovat všechny šrouby a kotouč se přitáhne též … . Honza 

Odkaz ke komentáři
před 31 minutami, HONZAV1 napsal:

Brzdovou kapalinu není třeba měnit každé roky, to je závislé od toho, jaká se použije. Ale pokud tato má barvu spíš černou, než žlutou, pak se musí vyměnit. Za normálních okolností se kapalina takto nezašpiní, tato už tam je buď hodně let, nebo se někde něco děje - vypadá to na poločas rozpadu nějaké "gumy". Jinak stačí si bez disku zašroubovat všechny šrouby a kotouč se přitáhne též … . Honza 

No tak práve táto kvapalina tam je nanajvýš rok a pol, hmm no len ťažko zistiť čo sa kde deje.. idem to dnes ešte skúsiť rozobrať a prečistiť ešte raz predtým než začnem niečo meniť. 

Odkaz ke komentáři
před 4 hodinami, Konny napsal:

Za 1,5 roku by tak spinava nemela byt... 

Poradne ocisti naboj i kotouc. Pokud by to bylo trmenem, tak by ti musel drhnout po celem obvodu kotouce, pokud je to jen v urcitych mistech, tak bud sedi krive na naboji nebo je kotouc zvlneny. 

Tak som dnes skúsil zhodiť koleso a kotúč som pritiahol šrobami a skúsil točiť, šlo to pomerne ťažko a len v určitom mieste som s ním potocil ľahko, tak je možné že som ten kotúč zvlnil pri tom ako som po výmene brzd šiel na test jazdu, po cca 7km som totižto skontroloval koleso a elektron bol teplý, dokonca to celkom aj smrdelo.

Mimochodom náboj a aj kotúč som okartačoval, tam by asi problém nemal byť lebo tie plochy sú hladké

před 1 hodinou, header009 napsal:

Nenalil ti tam někdo místo brzdovky G48?
V životě jsem neviděl brzdovku takovéhle barvy ani po více jak deseti letech...

To už sa asi nedozviem ale neviem či by mala potom také vlastnosti ako napríklad dot4, STK som s ňou prešiel tak hádam to bola brzdovka len bola asi fakt špinavá

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...