Přejít na obsah

Mattyfova Řachanda


Doporučené příspěvky

 

Ahoj

Rozhodl jsem se tu založit vlákno pro mojí octu 1,9 tdi 66 kW kde bych chtěl zaznamenávat průběžné opravy a úpravy jedné tuctové oťukané a poněkud použité octy.

Auto mám už asi měsíc jako náhradu za Volvo, které se mi začalo po skoro půl milionovém nájezdu rozpadat pod rukama rychleji, než jsem ho stačil opravovat. Tu mi kamarád nabídl tuto Octu a já souhlasil. Kamarád ji nechal vyvařil prahy, zadní lemy a kufrové dveře. Udělané je to hezky, jen ten odstín barvy je krapet jiný, ale což. Já po koupi udělal oboje brzdy páč slovo mrtvé je ještě mírné, vypláchl jsem tu skoro černou brzdovku, dal nová ramena, ošetřil nápravnici, vyměnil olej, všechny filtry, nechal udělat repas altíku a startéru také jsem opravil přerušený kablík od altíku do řj pod baterkou, takže už se mi nerozsvěcí chyba ASR, vyměnil drážkový řemen, všechny kladky, nechal udělat rozvody a Stk. Před nějakým používáním bylo potřeba auto vyčistit neb smrdělo jako větnamský sklad cigár a popele bylo jak na rozptylové loučce. Vzal jsem to v rychlosti i s motorem, který byl celý od oleje kvůli prasklé trubce odvětrání víka. Dál jsem nainstaloval nové 2 Din rádio Kenwood, vyměnil prasklou stahovačku v okně řidiče, rozleštit přední lampy a nyní jsem nainstaloval polosporty nebo jak se to jmenuje z Bory. V těch sériových sedačkách se opravdu nedalo sedět a navíc v boku byla díra. Dál jsem objednal volant na přešití do kůže, snad brzo dorazí. Bohužel jsem asi po týdnu ježdění skřivil zadní bubny Meyle, co jsem tu četl, tak se to dělo, do teď jsem byl s touto značkou spokojený, bohužel jsem si to tu přečetl pozdě. V současné době s ní dělám cca 1000 km týdně, tak snad chvilku vydrží. Do budoucna chci koupit jiný nárazník za prasklý, teda klidně oba, ovšem nevím jestli to má do města moc smysl. Ještě mě trochu trápí vibrace při akceleraci kolem 80km/h, tipuju to na vnitřní kyneťáky, nebo siláče motoru. Při nejhorším dvouhmota. No tak snad jsem trochu tu mojí ořachanou Řachandu uvedl. Možná to vypadá, jako krutá kašička, ale spíše bylo třeba udělat hodně spotřebních věcí a zbytek je něco navíc abych se v tom nějak cítil. Jinak díky tady na fóru za informace, už pomohly. 729e6ada950ef7286bc1b88bab5c8a96.jpg7d4f3ca51840056c2b73ecc1fab5d16e.jpgd0eee8e63d9769e6f5047face89e3e24.jpg1cf73aed544077fa1062b3ae23c34e53.jpgce36b56984309089578647d934f7a9c2.jpg00e562ced83b14954d668d6d97668c53.jpgc36a5ff36de0953f4225d739a9452f6a.jpg3cd8710fec1dfccd346950e1d21a7520.jpg9aacf67124d621760fe695f1dff4d037.jpg38019ccb0c1d3117b95b613c376e9b03.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři

Tak te tu vitam. Sice jsi do octy ted dost nasypal, ale jak pise Vlasta, ted ti bude dlouho slouzit, tak jak ma. Tyto auta vydrzi rozhodne vic, nez nejaky novy 😉

Bubny kup Brembo, ty delaji dobry brzdy. Ja mel bubny Zimmerman a katastrofa, pozdeji jsem zadni brzdy predelal na kotouce a lituju, ze jsem prestavbu neudelal driv... 

Odkaz ke komentáři

Tak né, že by octa byla nějak zábavná na řízení, to ani omylem, po pravdě když jsem do toho prvně sedl, tak jsem jsem byl dosti zhrozen, smrdělo to, absolutně nejelo, nebrzdilo, docela žralo, a posez bych přirovnal k právu útrpnému. Možná by to nebylo tak hrozné, ale sednul jsem do šáde z auta co když třeba nehořelo, tak táhlo jak lokomotiva, relativně brzdilo a hlavně ty sedačky mají švédi vychytané. No ale už jsem si relativně zvykl. Výkonu a spotřebě pomohlo občasné protažení, ta trubka odvětrání, jelikož tím pádem sání si sálo falešný vzduch a výměna děravého intercooleru. Někdo se ho pokusil zalepit červeným silikonem a takových věcí tam bylo víc, ale nic fatálního, jen se divím, že to to někomu za tu práci stálo . Když to tak po sobě čtu, tak jsem si Řachandu koupil, protože se mi nechtělo opravovat...takže tahle mise neklapla, ale zase musím uznat, že to fakt papká prd, jezdím kolem pěti, klima klímí, tempomat tempomatuje a hlavně, je to tak známé a prolezlé auto, že málo co bude nepopsané.

Odkaz ke komentáři

Moc vítám na fóru mezi majiteli! 😊 Forum je, jak říkají ostatní, opravdu k nezaplacení a jak píšeš, to auto je tak známé, že každy problém už někdo měl... 

Kdyz mluvíš o odstínu barvy, po vyvaření prahů.. podle fotky tuším, že mame stejný odstín (šedá stone metalíza - 9151).. když jsem nedávno lakoval po odstranění rzi, tak mi borec v lakovně, kde mi míchali barvu, rikal, ze ta barva je nešikovná, protože bledla a na každém díle jinak 😃 a má asi 4 další pododstíny... ale nic hrozného co by ti podle vzorkovníku neudělali.

tak ať bezproblemově jezdí! 😊

Odkaz ke komentáři

Děkuju za chválu, máte tu krásná auta, ale opravdu to byl spíš větší údržbový servis. Rozvody s pumpou a termostatem, oleje, filtry, kapaliny, kladky, drážkáč jsou asi jasné u každého auta kupovaného z druhé ruky. Podvozek no... to je spotřebák taky, alespoň ty ceny jsou proti volvu nebo Roveru poloviční, takže toho co se dělalo navíc, třeba jen, aby od toho byl klid zase tolik nebylo. Cenu si nechám pro sebe, ale když od kupní ceny odečtu ND jako brzdy, ramena co jsem k tomu dostal, to že je to vyvařené, ověřený nájezd 313 tis, skoro nová letní kola, zimáky na plechách, tak nebyla špatná. Samo že Řachanda nevypadá ani náhodou jako moje první octa, kterou jsem já blbec prodal. Bílý exportní liftback facelift 1,9tdi 81kw, zelená kůže výbava bez xenonů asi vše a nájezd pod 130 tis km, navíc s kupní cenou jen o malinko vyšší jak toto, holt takové nákupy nejsou každý den. Je fakt, že zatím jsem tady, řešil spíš mechaniku, ale tak nějak zastávám názor že mechanika je základ, pak sedím uvnitř a jak to vypadá z venku je to poslední, zvlášť z Pražského provozu.

Odkaz ke komentáři

No protože původní plastový volant vypadal po cca 300 tis jak po souloži s hrochem, proběhla dnes výměna za nově pošitý. Původně jsem chtěl dřevěný, včetně dekoru a lišt do dveří, ale musím šetřit, páč příští týden se bude dělat komplet spojka s dvouhmotou. Takhle zbývá jen řadička. 1ffd14528f215d134a99ad8b7863c974.jpge35e12e0fa79c039f2c3fd1b1d2854de.jpg

Odkaz ke komentáři

Dnes proběhlo první připojení vozíku. Problém byl, že k sundavacímu tažnému nebyly klíče, no poradil jsem si a tažné tam zůstane nasazané nejspíš na trvalo páč sundavání je docela pakárna. Trochu blbla elektrika v zásuvce ale prostříknutí kontaktolem, vyfoukání vše vyřešilo. Netáhl jsem nic těžkého, ale bylo potřeba vyvést bordel ze zahrady na sběrný dvůr, větší zátěž do stavebnin proběhne až po spojce. 1cee20c7b23d7615cba8c096a77a2510.jpg

Odkaz ke komentáři
Jste líný aroganti sundat,co tam ani nemá být. Sundavací bez vleku dole,pevné může být ale skoro se nedělá. A na parkovišti touhle koulí boucháte do aut za váma,protože vám je to jedno,vám se nic nestalo.
 
Děláš si srandu nebo to myslíš vážně? Tož moralisto mnoho nevidím rozdíl zda mám tažné pevné nebo sundavací prostě tam je, chce vědět kde mi končí a začíná auto, zrovna octa je docela malé auto, ale když si nebudu jistý vylezu se podívat. A když už půjdeš po ulici zkus počítat kolik tažných je pevných a kolik sundavacích, rozhodně nejsou tak na ústupu jak tvrdíš. Jo a když už mě prudíš, tak instalaci háku si vyžádal na STK.
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...