Přejít na obsah

Mattyfova Řachanda


Doporučené příspěvky

Sice by mě zajímalo podle čeho soudíš mé parkovací dovednosti, ale to nyní ponechme stranou. Ovšem můžeš mi vysvětlit, jak mám pravidelně sundavat a nandavat tažné, od kterého nejsou klíče? Dobrá, asi by šlo zajet na vrakáč, nebo jít na net, objednat si obyčejné tažné s pevným hákem, přehodit ho, ovšem pak mi uniká smysl celé operace, jelikož mi bude za autem opět koukat kus železa. Zákon stanoví, že demontovatelné tažné má být sundané pakliže jej nevyužíváš k tažení, to je mi známo a v tom ti dám za pravdu, tady se dopouštím hrozného přestupku, že jezdím s tažným, od kterého nemám klíče a proto jej nemohu pokaždé demontovat. Takže co ti vadí, že tam mám páku, kterou nemohu jednoduše povolit, místo dvou šroubů napevno a proto jsem podle tebe arogantní lenoch co neumí řídit a parkovat, no člověče v tom případě tě lituji, že tě někdo nutí číst co dělám na svém autě.

Odkaz ke komentáři

Tak Řachandu jsem dneska odevzdal na spojku, bez zvedáku se mi do toho už nechtělo. Ale to že nemám auto doma, neznamená že se nic neděje. V pondělí jsem koupil kotoučovou nápravu, původní plán, že ji vezmu a rovnou namontuji do auta jsem zavrhl, tak jsem ji začal rozebírat, obrušovat a objednal jsem díly. Nová ložiska s náboji, krycí plechy, silentbloky, destičky, brzdové trubky, barvy na ošetření nápravy a třmenů. Takže až se octa vrátí domu, začneme asi jíst kořínky a trávu. Alespoň že mi můj skoro tříletý klouček začíná pomahat. Zatím dělám v provizoriu na zápraží pod střechou , protože garáž je ve výstavbě a teď čekám na dlažbu. 7bfa83fee5ac2d99b44d7bf7a2bbf69c.jpg0f9951112fdeccf1d5f840ce9a45cca0.jpg

Odkaz ke komentáři

Hele čéče tažné nesundal, páč jsem přece líný arogant ,tajně jsem doufal, že se s tím v servisu nějak poperou a nespadne jim Řachanda kvůli tomu háku třeba ze zvedáku.

Ty lanovody jsem teda neobjednal protože co jsem tady přečetl, tak se dají na faceliftu použít z bubnovek a já si na rovinu nejsem moc jistý potřebnou délkou. Samo lana jsem dával také nová, když jsem dělal ty brzdy, při nejhorším je doobjednám no, ale to už nebude žádná katastrofa.

Odkaz ke komentáři

Styd se a bud rad, ze se mechanikum kvuli tve lenosti Rachanda neprevratila ze zvedaku 😂😂

Ty lanovody ti podle me sedet nebudou. Bude jina delka a lana na bubny maji nakonci pruzinu, kdezto lana na kotouce ji nemaji. Vsak uvidis a je pravda, ze i bez rucky ti auto brzdit bude a natahnout novy lana uz neni problem. 

Odkaz ke komentáři
před 16 minutami, Konny napsal:

Styd se a bud rad, ze se mechanikum kvuli tve lenosti Rachanda neprevratila ze zvedaku 😂😂

Ty lanovody ti podle me sedet nebudou. Bude jina delka a lana na bubny maji nakonci pruzinu, kdezto lana na kotouce ji nemaji. Vsak uvidis a je pravda, ze i bez rucky ti auto brzdit bude a natahnout novy lana uz neni problem. 

Máš pravdu Kony, na tu pružinu jsem dočista zapomněl a to že jsem si u toho zanadával. Jo...proč ti začínám mít pocit, že stačilo koupit dva kvalitní bubny, vyměnit je za 10 minut a ta škodná by jezdila dál 🙂 nebo že jsem si rovnou mohl koupit octuli 81 kW. Ale to vy by jste něměli co číst já co řešit. 

Odkaz ke komentáři

Urcite jsi udelal dobre, ze ses rozhodl pro kotouce. Ja jsem s bubnama mel porad nejaky problemy. Ted mam mozna uz 2 roky kotouce a nemusel jsem na ne sahnout a hlavne brzdi. Kdyz je zahreju, tak neni problem ve 100km/h zablokovat rucakem kola. U bubnu jsem byl rad, ze auto vubec stalo na miste 😂

Odkaz ke komentáři

Děkuji, ty jsi na otloukánkovi doufám že si tě nepletu, taky pořádně zapracoval. Dnes se mi Řachandu vrátila ze servisu, spojka je nyní super, ovšem zaráží mě jedna věc, auto má cca 315 tis a už tam jednou měněná byla. Tipoval jsem že bude vadný setrvák, ano byl, byla tam totiž napáchaná jednohmota, proto to tak vibrovalo, lamela sjetá do hladka spálená jako kráva, tak snad nyní vydrží víc. No a jelikož sice změna významná leč neviditelná, tak aby byla nějaká fotečka do alba, tak jsem vyměnil hlavici a pytlík řadící páky za ty totál ochnatané. 8db7c74a76379e2934740d6541fae58f.jpg

Odkaz ke komentáři

Taky už toho veterána mám nějaký pátek... Jen momentálně na to nemám čas a to mě mrzí... 😞 Ale snad na to taky nakonec dojde...

Jinak taky mám jednohmotu, bráchovi jsem dal jednohmotu a vše naprosto v pořádku, ale jak napsal konny. Někdo ji zlikviduje za chvíli... Teď už bude chvíli snad sloužit ke spokojenosti 😉 jsem zvědav co vymyslis že stropnici... 😉

Odkaz ke komentáři

Hele stropnici a výplně dveří si představuji buď černé, nebo modro šedo černou kostku, ve stylu golfa GTD. Na druhou stranu, není to priorita, priorita je rodina, dobrý technický stav tohodle denního přibližovadla a stavba garáže a to jak časově tak i finančně. Nevím zda se mi povede z toho udělat nějak hezké a výjimečné auto jako tu mají někteří z vás, těch nedokonalostí je tam na můj vkus hodně, ovšem asi jste pochopili že mě ty čtyřkolé plečky baví. Bohužel se v práci slíbený služebák pro mě odložili do nevím a tak se snažím mít Řachandu ve stavu sedni a jeď kdykoli kamkoli jelikož jí používám i pro pracovní cesty.

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...