Přejít na obsah

Octa2 z jižních Čech


Doporučené příspěvky

Ahoj všichni,

dovolte mi představit vám svou dvojkovou Oktávku.

image.jpeg.114be27d29ca1925d3b65f11ff30d64e.jpeg

Koupil jsem ji koncem srpna 2019 u Áček. Je to benzíňák 1.6 MPI Elegance, 75kW, BSE, manuál 5st., rok 2010, FL, zelená arctic.

Při koupi bylo najeto necelých 71000km. To bylo jedno z kritérií, které mi pomohly rychle se rozhodnout pro nevýhodnou koupi jedinečného modelu. Původně jsem tam šel omrknout jiný vůz, který nakonec nebyl k dispozici. Moje Octa tam byla jediná v benzínu mezi samýma naftama. Zcela nepřipraven musel jsem přistoupit na splátky + několik zbytečných doplňkových služeb "zdarma", které původně avízovanou cenu navýšily asi o 37000,-.

Servisní knížka se údajně nenašla nebo ztratila. Dodatečně jsem prověřil, co se dalo. Vše sedí. Opotřebení interiéru skoro žádné, pod plasty a za tapecama vše jak nové s trochou prachu, karoserie s mikroškrábanci a několika drobnými ďolíky.

Výbava je standartní, okna v el. , Climatronic, ABS, ESP, 6x airbag, odnímatelné tažné zařízení, tempomat, centrál, audio Swing, vyhřívaná přední sedadla. Vše funguje (jen airbagy jsem ještě nevyzkoušel, ani to nemám v plánu).

Kola jsou 15" s původními letňáky z roku 2010(!) se vzorkem v normě. Na příští sezonu vyměním. Pořídil jsem si sadu plecháčů a na ně nové zimáky, abych si mohl kola prohazovat sám.

Zatím jsem si sám vyměnil olej s filtrem a přední destičky. Na zadní dojde brzy. Kotouče jsou zatím v pohodě.
Vyčistil jsem potrubí a výparník klimy pomocí pěny dle návodu a rad tady v Clubu.

Není to vytuněnej skvost, přesto doufám, že se vám bude líbit.

Jindra, jižní Čechy.

IMG_20190820_122406 (1).jpg

IMG_20190820_122433 (1).jpg

P5214473_IMG_20200521_174741 (1).jpg

IMG_20190922_174700 (1).jpg

IMG_20190820_122510 (1).jpg

Odkaz ke komentáři

O auto z Áček bych měl starost, asi záleží na pobočce. Jen nějak nechápu, jak se může ztratit servisní knížka🙈😅Každopádně paráda, tahle barva se k ní moc hodí a výbava taky supr, dokonce závidím, ale jenom lehce😁. Jinak MPI je fajn👌, mám ho též a i když čteš a posloucháš, jak to žere olej...nevím co mají ostatní na MPIčka, ale já jsem v klidu. 
 

Tak ať slouží🍀

Odkaz ke komentáři

Dík za přivítání.
*
Co se týče tuningu, v interiéru jsem si protáh USB kabel od zapalovače u páky pod tapecem nahoru zkrz palubku k přednímu sklu kvůli napájení navigace, dá-li se to považovat za tuning. Do budoucna uvažuju o mračítkách a zaujalo mě tady na fóru prezentované dálkové samootevírání kufru. Trochu tápu v rozměrech pružin. Měření na vzpěrách mi ukazuje, že potřebuju cca 80mm pružinu, která ze zmáčne na 20mm. Je to tak? Nástrojaři v práci mají 52mmm a ta se zmáčkne na 30mm. To si tam netroufám zkoušet. Asi bych to potřeboval vidět naživo, než jen na videu.
*
Rád se zůčastním nějakého srazu, bude-li příležitost a příznivé okolnosti. Zatím jsem k vidění nejvíc na českobudějovicku, často jezdíme za manželky příbuzenstvem na jindřichohradecko.
*
S olejem zatím problém nemám. S Áčkama jsem hotov, už mám zcela jasno jak v jejich praktikách a fíglech, tak i v tom proč to dělají takhle. Zbývá jen deaktivovat vnucené sledovací zařízení (na rok "zdarma"), abych pak za něj nemusel platit poplatek. Neví někdo, kam to montujou? Chtěl bych se toho po deaktivaci zbavit i fyzicky.

Odkaz ke komentáři

Zdravím Tě, nevím jak to je s pružinama do vzpěr u liftu. Na kombíku to fungovalo celkem slušně. Když se bude hodně snažit tak bych asi nějakou ještě našel někde v šuplíku, ale ta Ti bude asi na pendrek. Jinak jestli pořídíš, doporučuju kontrolovat utažení kulových čepů vzpěr. Já opomněl a jeden se mi utrhl i s navařenou matkou.

Odkaz ke komentáři
před 38 minutami, Mirouch76 napsal:

Zdravím Tě, nevím jak to je s pružinama do vzpěr u liftu. Na kombíku to fungovalo celkem slušně. Když se bude hodně snažit tak bych asi nějakou ještě našel někde v šuplíku, ale ta Ti bude asi na pendrek. Jinak jestli pořídíš, doporučuju kontrolovat utažení kulových čepů vzpěr. Já opomněl a jeden se mi utrhl i s navařenou matkou.

Zdarec, dík za upozornění. Zatím to nebudu hrotit. Ještě o tom popřemýšlím.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Přes svátky jsem tahal dráty od stropní lampičky kvůli osvětlení nohou. Také jsem přidal drát do volné pozice pojistkovky a vedl ho levým prahem do kufru pro dodělání spínané CL zásuvky pro autoledničku.

Kromě toho jsem připojil přímo do pojistkovky kameru LAMAX tak, aby se zapínala a vypínala s otočením klíčku v zapalování.

Přepínač světel jsem nahradil tím z Aliexpresu s funkcí AUTO a čidlem.

Časem dodám fotky.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Radas: Mám tam 2x 25cm ledpásek 4,8 W/m, teplá bílá, 365 lm/m, zalitý od LEDSVITI.cz

Uchytil jsem to na okraje plastů u výdechů topení.

IMG_20210131_134944.jpg.754b50ab5428b78f911435e04e4db6ef.jpg

IMG_20210131_132258.jpg.3fa675aa1848d95d5f0e70d720c7b0ce.jpg

( Měl jsem sundaný boční pravý tapec středovýho sloupku a ten měkký plast, za kterým je pylový filtr. Rovnou jsem ho vyklepal, na jaře dám nový. )

Pásky jsou spojený zkrz středový sloupek asi metrovým kablíkem (dvoulinka), aby se dal povytáhnout, kdybych některý ten plast potřeboval sundat. Ze strany od řidiče vede dvoulinka nahoru kolem pojistkovky, A sloupkem a stropem k lampičce. Napojit by se to dalo už za A sloupkem, ale zvolil jsem prostor za stropní lampičkou, kde je snadnější přístup pro případnou opravu spojů, kdyby mi povolily.

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zásuvka v kufru

Konečně jsem do kufru dopřidělal CL zásuvku pro ledničku, atd. Nebylo snadný v liftbacku najít rozumné místo. Nakonec jsem využil prostor nad levou kapsou. Zásuvka je připojená na spínaný obvod, takže lednice může být připojená celý den a nebude užírat z batertky při parkování.

*

Pro zájemce mám i fotky z montáže.

 

 

 

 

IMG_20210313_170428.jpg

Upraveno uživatelem jondras
nadpis
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...

Další volný slot použit pro vnitřní teploměr. Chci mít info o skutečné momentální teplotě ve voze, klima ukazuje nastavenou, maxidot venkovní.

Teploměr je z Ali. V krytce slotu jsem vyřízl otvor a zezadu upravil tak, aby tam ten displej šel narvat. Docela pracné. Čidlo je vyvedeno pod volant.

383447486_IMG_20220122_134629(1).jpg.4c5bfbd0c9926d8c9ed1f6f6c6c7422f.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...