Přejít na obsah

Šedá myška 1.2


Laky

Doporučené příspěvky

Cekal jsem do doby nez dojde k prepisu a ten nastal dnes. Takze odedneska jsem majitelem Fabie 1.2 HTP 47 kW + LPG. Najeto 231xxx tisic. Prisel jsem k ni da se rict za kapsu hrusek s tim, ze motor jede na 2 valce a na plyn se prepne az po zahrati. Dokud se motor neprepne na plyn tak kdyz slapnu na plny plyn tak to da max 2000 houpavych otacek (vyleti na 2000 a samo se snizi na 1200 cca a porad dokola). Tak to musim vypnout a zase startovat. Lechtat plynovy pedal a doufat, ze se to prepne na plyn. Nacepoval jsem tam 15 L noveho benzinu a plnou nadrz plynu. V nejblizsi dobe koupim jednu civku a zkusim ji vymenit, nebot diagnostika pise ze nepali prvni valec (svicky jsou nove - teda udajne). Pokud civka nepomuze tak mam v planu koupit kompresiometr a zmerit tlaky. V nejhorsim pripade podpalene ventily. To ze se spatne prepne na plyn davam za vinu tomu, ze jede na 2 valce, ale buh vi jestli se nekdy menil plynovy filtr. 

Jine zavady jsem zatim nezjistoval ale cosi pri jizde klepe vepredu, asi cep. Ted je priorita ten motor.

IMG_20200714_165126.jpg

IMG_20200709_153106.jpg

IMG_20200709_153117.jpg

IMG_20200709_153058.jpg

Odkaz ke komentáři

Tak vcera jsem zjistoval par veci. Jiskru davaji vsechny civky. Pri vytahnuti civky na 2 a 3 valci se zmenil chod motoru. Kdyz jsem vytahl tu na 1 valci tak se chod nezmenil. Vytahl jsem vsechny svicky a vyzkousel tlaky.

1 valec 9 baru

2 valec 8,5 baru

3 valec 9 baru

Ano, nic moc. Minimum je 11 baru. Tak uz me napada jeste vstrikovac. Nenapada me ale jak je vyzkouset tak sezenu jiny a zkusim jej vymenit.

 

Odkaz ke komentáři

Tak vcera jsem vymenil vstrikovac a po nastartovani to delalo porad. I po druhem a tretim pokusu. Tak jsem se na to vykaslal a domluvil se se znamym autoelektrikarem at doveze Vag a mrkneme na hodnoty. Kdyz jsem na nej dnes v garazi cekal, tak ze srandy nastartuji a najednou to fungovalo. Mezitim znamy dojel, napichli jsme to na vag, smazali chyby, znovu jsme zkontrolovali jiskru civek, jiskru svicek a tlak. Tlak byl na vsech valcich 12 bar - ale motor byl zahraty. No byli jsme to projet a jelo to normalne. Tak snad zavada odstranena 🙂

Odkaz ke komentáři

Tak dnes dorazila zasilka v podobe  vsech filtru, prednich kotoucu, desek a ulozeni predniho stabilizatoru. Chybi uz jen vymenit palivovy filtr a ulozeni stabilizatoru. To mam v planu zitra po praci. Pak jeste provonet a mohu to predat manzelce. Ta totiz o nicem nevi. Vi jen, ze jsem to kupoval jako nepojizdne a tak si nedelala nadeje, ze by s tim jezdila. Kord kdyz ji stale rikam, ze to je porad nepojizdne :)) Tesim se na jeji reakci

IMG_20200727_164144.jpg

IMG_20200727_174243.jpg

IMG_20200727_170526.jpg

IMG_20200727_175800.jpg

IMG_20200727_181745.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Tak mezi stredou a patkem se delala spojka. Bylo to treba, pritlacak a lozisko v hajzlu, lamela uz brala nyty. Po oprave je razeni uplna lahoda. Koupil jsem sadu Luk, a protoze mi nebylo jasne, jestli je u toho i vidle s osazenim na lozisko tak jsem solo objednal vidli (u ktere bylo lozisko i osazeni) Sachs. Po rozbaleni sady, jsem zjistil ze tam je i vidle i osazeni u toho Luku. Ale i presto jsem dal tedy lozisko a vidli Sachs a pritlacak s lamelou Luk. Setrvacnik byl O.K.

IMG_20200828_124443.jpg

IMG_20200828_125228.jpg

received_242687760213549.jpeg

received_323887082379324.jpeg

received_3355783694484373.jpeg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...