Přejít na obsah

Šedá myška 1.2


Laky

Doporučené příspěvky

Cekal jsem do doby nez dojde k prepisu a ten nastal dnes. Takze odedneska jsem majitelem Fabie 1.2 HTP 47 kW + LPG. Najeto 231xxx tisic. Prisel jsem k ni da se rict za kapsu hrusek s tim, ze motor jede na 2 valce a na plyn se prepne az po zahrati. Dokud se motor neprepne na plyn tak kdyz slapnu na plny plyn tak to da max 2000 houpavych otacek (vyleti na 2000 a samo se snizi na 1200 cca a porad dokola). Tak to musim vypnout a zase startovat. Lechtat plynovy pedal a doufat, ze se to prepne na plyn. Nacepoval jsem tam 15 L noveho benzinu a plnou nadrz plynu. V nejblizsi dobe koupim jednu civku a zkusim ji vymenit, nebot diagnostika pise ze nepali prvni valec (svicky jsou nove - teda udajne). Pokud civka nepomuze tak mam v planu koupit kompresiometr a zmerit tlaky. V nejhorsim pripade podpalene ventily. To ze se spatne prepne na plyn davam za vinu tomu, ze jede na 2 valce, ale buh vi jestli se nekdy menil plynovy filtr. 

Jine zavady jsem zatim nezjistoval ale cosi pri jizde klepe vepredu, asi cep. Ted je priorita ten motor.

IMG_20200714_165126.jpg

IMG_20200709_153106.jpg

IMG_20200709_153117.jpg

IMG_20200709_153058.jpg

Odkaz ke komentáři

Tak vcera jsem zjistoval par veci. Jiskru davaji vsechny civky. Pri vytahnuti civky na 2 a 3 valci se zmenil chod motoru. Kdyz jsem vytahl tu na 1 valci tak se chod nezmenil. Vytahl jsem vsechny svicky a vyzkousel tlaky.

1 valec 9 baru

2 valec 8,5 baru

3 valec 9 baru

Ano, nic moc. Minimum je 11 baru. Tak uz me napada jeste vstrikovac. Nenapada me ale jak je vyzkouset tak sezenu jiny a zkusim jej vymenit.

 

Odkaz ke komentáři

Tak vcera jsem vymenil vstrikovac a po nastartovani to delalo porad. I po druhem a tretim pokusu. Tak jsem se na to vykaslal a domluvil se se znamym autoelektrikarem at doveze Vag a mrkneme na hodnoty. Kdyz jsem na nej dnes v garazi cekal, tak ze srandy nastartuji a najednou to fungovalo. Mezitim znamy dojel, napichli jsme to na vag, smazali chyby, znovu jsme zkontrolovali jiskru civek, jiskru svicek a tlak. Tlak byl na vsech valcich 12 bar - ale motor byl zahraty. No byli jsme to projet a jelo to normalne. Tak snad zavada odstranena 🙂

Odkaz ke komentáři

Tak dnes dorazila zasilka v podobe  vsech filtru, prednich kotoucu, desek a ulozeni predniho stabilizatoru. Chybi uz jen vymenit palivovy filtr a ulozeni stabilizatoru. To mam v planu zitra po praci. Pak jeste provonet a mohu to predat manzelce. Ta totiz o nicem nevi. Vi jen, ze jsem to kupoval jako nepojizdne a tak si nedelala nadeje, ze by s tim jezdila. Kord kdyz ji stale rikam, ze to je porad nepojizdne :)) Tesim se na jeji reakci

IMG_20200727_164144.jpg

IMG_20200727_174243.jpg

IMG_20200727_170526.jpg

IMG_20200727_175800.jpg

IMG_20200727_181745.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Tak mezi stredou a patkem se delala spojka. Bylo to treba, pritlacak a lozisko v hajzlu, lamela uz brala nyty. Po oprave je razeni uplna lahoda. Koupil jsem sadu Luk, a protoze mi nebylo jasne, jestli je u toho i vidle s osazenim na lozisko tak jsem solo objednal vidli (u ktere bylo lozisko i osazeni) Sachs. Po rozbaleni sady, jsem zjistil ze tam je i vidle i osazeni u toho Luku. Ale i presto jsem dal tedy lozisko a vidli Sachs a pritlacak s lamelou Luk. Setrvacnik byl O.K.

IMG_20200828_124443.jpg

IMG_20200828_125228.jpg

received_242687760213549.jpeg

received_323887082379324.jpeg

received_3355783694484373.jpeg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Jako přijít a vidět tohle pripadne na autě, asi by me to taky poslalo do kolen 🥲
    • Tvl, já jsem teď poslední dva nasranej permanentně, ale tohle najít na autě by mě asi rozbrečelo.
    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
×
×
  • Vytvořit...