Přejít na obsah

Geometrie zádní nápravy 1,9TDI 4x4


Ikmi

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

byl jsem již po několikáte na geometrii a nepodařilo se jim na zadní nápravě seřídit hodnoty do zelených čísel. Letní pneu po 5 letech na vnitřních stranách sjeté do hladka. Z vnější strany vzorek úplně v pohodě. Prvotní odhad, že je zoxidovaný štělovací šroub = nutná výměna zadních dolních ramen. Výsledek skoro ten stejný - viz. obrázek. Mechanik mi navrhl, že bychom mohli vyměnit horní ramena, která mají na starosti odklon. Ale mě se to nezdá, protože při měření geometrie, se odklon dal nastavit, jen to nikdy neskočilo do zelených hodnot.

Máte nějakou radu, zkušenost, čím by to mohlo být a jak to opravit?

Výměnu nápravy beru asi až jako krajní možnost řešení.

Díky moc

20200719_111157.jpg

Odkaz ke komentáři

100% jistotu nemám. Auto je dovezené z D a vím, že ten člověk vozí opravdu nebouraná auta. Pokud by auto bylo bourané, myslím si, že by mi to známý ze servisu řekl, když jsem jim tam auto poprvé dával na servis.

Jde mi spíše o to, zda má smysl investovat a měnit ramena a hledat pořád příčinu, nebo se na to "vykašlat" a raději si koupit co 4-5let nové pneu a "neřešit".

Odkaz ke komentáři
před 3 hodinami, maros napsal:

Urcite se ti ty vrchni excetry hybou ?

Proc se meni cela ramena,kdyz jde vymenit jen silenblok ?

Chtěl bych to vyměnit z důvodů, aby se dalo s excetry hýbat i do budoucna. Ještě nebyly měněny a nechtěl bych aby šrouby zkorodovaly a nešlo s něma pohnout. Proč by se měl železný šroub namazat vazelínou, když může s oceli zkorodovat a musí se měnit potom i s ramenem. Hold to nějak v Ml. Boleslavi nedořešili při výrobě.

Jde mi hlavně o to, co může být příčinou toho, že geometrii nejde dostat do zelených hodnot. 😞

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
V 20. 7. 2020 at 16:17, Mildee napsal:

Budeš mít zarezlé excentry, mám podobný problém. Chystám se vyměnit všechno včetně rámu, který dávám do laku. Není nutné, ale nechtěl jsem dávat nová ramena na úplně rezavý rám. Mrkni pod auto a uvidíš, že mininálně ty horní extcentry budou zarostené.

Přesně musel jsem je odřiznout flexou obě  strany a,koupil nová ramena i šrouby  a na giagnostice super  blbě se komu může musel jsem povolit celou nápravu a snížit ji cc 15 cm abych se tam dostal pěkná pakarna

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...