Přejít na obsah

větší pneu


Doporučené příspěvky

Zdravím.... mám 4x4... jsou tam nové tlumiče i s peráma takže to není kydlé na zem a rád bych tam dal větší pneu... nechci větší kola, stačí mi 15tky, ale vyšší pneu jako takové... prostě aby to něco projelo. Nevíte co se tam dá narvat a jak postupovat při zápisu do TP... mám tam staré alu kola a typový list k nim asi neseženu... díky moc za rady

octavia.jpg

Odkaz ke komentáři

Ano, jak psal kolega přepočet 205/60x15 odpovídá 195/65x15,výška zůstává stejná.Hodnota za lomítkem je procentuální výška k dané šířce.

Nic jiného tam nedáš,nikdo i to nikdy nezapíše a vím o čem mluvím,řeším tyhle kraviny docela často :-)

 

 

Odkaz ke komentáři

Na žádné auto nejde dopsat jiný rozměr pneu.Ano,jsou alternativy,ale 15-16-17-18" mají ale ty mají vždy+- stejný obvod pneumatiky

Příklad

195/65x15

205/55x16

225/45x17

225/40x18

Jak jsem psal,číslo za lomítkem je procentuální výška k šířce,aby byl zachován obvod pneu.Nikdo ti jej nedovolí změnit,protože tím pádem by se změnila rychlost na tachometru,což je nepřípustné.chápeš??

Odkaz ke komentáři

Tak jsem se pídil a zjistil jsem, že by to zapsat šlo... jen dané oddělení na škodovce má ted dovolenou... jinak co se týče místa, tak toho je tam hodně... myslím, že 1,95 cm nemuže dělat problém... mám tam nove tlumiče i péra a 2cm podložky... jinak mi bylo řečeno, že by se to ani zapisovat nemuselo, neb velký techničák u sebe vozit nemužu a do malého se to nepíše... to jen při kontrole policie..... a pokud to bude jen z 65 na 70 tak si toho ani nikdo nevšimne... a co se týče pojištoven, tak by to prý ani soudně žádná nevyhrála... myslím krácení pojištění, neb se jedná jen o výšku a to nepatrnou... takže mi ze všech stran všici radí nezapisovat... ale já jsem hlava tvrdá a počkám si až budou mít po dovolené a zkusim to tedy ofiko.... PS: samozřejmě by auto muselo na nějaké zkoušky atd asi 🙂

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...