Jump to content

Škoda OC III 1.6 TDI 77kw ztráta výkonu při větší zátěži


Recommended Posts

Zdravím, 

mám takový problém s naší octou (Octa najeto cca 150k) začlo se to projevovat asi 2-3 týdny zpátky. Auto normálně jezdí bez problémů, ale když jsem jel na dálnici kolem 140km/h a byl menší stoupák, tak auto pomalu začalo zpomalovat a ztrácet jakoby výkon. Když jsem pak jel po rovině, tak auto jelo jakoby bez turba, na plyn reagovalo jen tak vlažně, že vím že "přidávám", ale vůbec to nejede. Pokud jsem to auto nechal jet bez plynu např. z kopce, tak se to pak zase chytlo a auto jelo normálně. Problém se prostě projevuje jen při větší zátěži motoru (do kopce a větší rychlost). Na palubce nic nesvítí a auto není ani v nouzáku (vypnutí a zapnutí motoru se nic nezmění a auto furt nejede). Doma jsem to napíchnul na VAGa a ten nic neukazoval, nechal jsem ho projet celé auto a bez jediné chyby.

Tak první co mě napadlo, byla váha vzduchu (vyměněna za origo novou) problém stále zůstává.

Rozebral jsem všechny hadice k turbu a sání, jestli není nějaká prasklá nebo páska atp. Všechno bylo OK - jediné co mi přišlo zvláštní, že podtlakové hadičky mi přišli nějaká moc měkké, ale nevím jestli se mi to jen nezdálo.

Přes VAGa jsem koukal na plnící tlak, tlak v railu a množství paliva - plnící tlak a tlak v railu byl v pořádku, ale když auto přestávalo jet, tak spadlo množství paliva. Octa je přítelkyně a já mám Golfa VII 2.0 tdi, takže jsem zkusil vyměnit palivové čerpadlo v nádrži a profouknul jsem hadice od nádrže k filtru. Ani jedno nepomohlo.

Potom jsem zkusil rozebrat sponu na výfuku a odpojil jsem zadní tlumič výfuku jestli náhodou není rozpadlý, auto pořád zpomalovalo.

Už mě napadá jenom výměna podtlakových hadiček a jinak už mě nic nenapadá. Prosím prosím o radu už jsem z toho jelen.

Jinak ještě přes VAG jsem ještě dělal adaptaci EGR ventilu a turba, vše proběhlo v pořádku a bylo vždy slyšet jak vše hezky cvaká. DPF filtr je podle vagu skoro jako nový popílku je tam minimálně.

Díky za rady !!!

Link to post
  • 1 year later...

Ahoj, jak si vyřešil tento problém?...Mám Octavia 3/81kw a mám stejný problém jako ty popisuješ...jel jsem 80km/h, nohu jsem měl na podlaze až a auto nechtělo zrychlovat, po chvilce se to dá dokupy a zase jede, ale diagnostika neukazuje žádnou závadu. Díky moc za odpověď

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...