Přejít na obsah

Radasovo CeeRko


Doporučené příspěvky

Ahoj klubácí,

Dnes jsem se byl podívat v servise na stav výměny spojky na své O2 TDI CR 103 kW DPF (CFHC)

1522021942_Beznzvu.jpg.dba32e3f6a11159de5183c76ea3d873a.jpg2046431436_Beznzvu1.jpg.c3a96789f58ecddbb9bb2ca78b02d21c.jpg

Bohužel bylo auto v polorozložení, takže bude až zítra,

Víceméně mě servisní technik informoval, že mi do auta instalovali spojkovou sadu, která se montovala do vozu v době od 6/11(můj případ).Do 5/11 se montoval jiný model, který byl o 5000,- levnější. Rozdíl mi nedokázal vysvětlit.

Jinak je na původní spojce LUK najeto 262 000 km a dalo by se najet minimálně dalších 50 000 km,

 výměnu jsem se rozhodl provést z důvodu vybrací v tahu na 5,6 kvalt na dálnici.

1738984297_262000km.jpg.86e4764e7b3b809babcefb127d7714e4.jpg

 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Velice užitečný článek, který jistě poslouží i ostatním

Víceméně dnes jsem auto projel po dálnici s již novou spojkovou sadou a výsledek byl pro mě velice pozitivní.

Spojka již nezabírá těsně u podlahy a v tahu je celkový rozsah akcelerace v klidném tlačivém režimu do sedačky bez vybrací.

Celkový pocit jízdy je klidnější i na nižší rychlostní stupně.

Jsem řidič klindého stylu jízdy, tak jsem zvědav na budoucí chování.

Vyplácnul jsem za komplet výměnu 20 000,-

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak aby toho nebylo málo, tak mi přibyla další starost.

Nevím jestli to má souvislost s výměnou spojkové sady, ale spíše bych to tipoval buď na: napínací kladku klínového řemene, volnoběžku alternátoru.

Pochybný zvuk se projevuje sporadicky při startu auta. Ve videu začne v 10 s

https://youtu.be/PMIqb843RfE

.............................................................

Takže výsledek servisního technika:

Volnoběžka je zadřená.

Na napínací kladce je vadné pouze ložisko v kladce.

Jsem rád, že jsem někde po cestě nepotkal svou volnoběžku, to by byl průser.

Víceméně nachávam vyměnit i zadní silenbloky předních ramen.

A pojedeme dále😁

 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Auto je ze servisu opět omlazeno doma:

Výměněn:

Drážkový řemen

Kladka napínací

Volnoběžka alternátoru

Zadní silenbloky předních ramen

Palivový filtr

Sice je to blbost, ale nyní řeším pojístný kroužek na zámku Construct.

86904174_Zmek(pojistnkrouek).png.15c34d9cf0f181c8eda5710dc290d8d4.png

 

Dnes přišel kroužek přímo od zástupce Constructu CZ

581eb8465d64ab6edac99feaa9a279f1.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...

Nová hlavice řadící páky, má již své místo a jistící kroužek zámku je také již vyměněn

Změna podsvícení menu radia na zelenou a oprava signalizace zatažené ruční brzdy.

 

Stará hlavice + NOK kroužek

902682010_Starhlavice.jpg.27b55138e0d1952aa99db7aac1b1e12f.jpg

Nová hlavice + nový kroužek

685197785_Novhlavice.jpg.14608c0d2ac1b8d42bc7e3ad49aa0ae2.jpg

1488472202_Podsvcenzelen.jpg.f9445cb161a0c2c8ebb8c3b2bbcd8613.jpg

1312931255_Runbrzdy.jpg.1dc534be3462362ebfb215e6ade56688.jpg

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak jsem dnes při otočení klíčkem měl palubovku jak vánoční stromeček, při pokusu o startování jen cvaká relátko jakoby byla baterka kaput, ale ta je nová, po ránu toho moc nezjistím, když musím spěchat na autobus.

Nyní začíná věda. Pravděpodobně bude někde špatný kontakt, poněvadž mi nejde auto ani zamknou dálkou, pouze klíčkem řidičovy dveře, ostatní se zamknou, ale hned zas odemknou. To je teda velká radost po ránu.


Tak jsem proměřil baterku, a měla 7,5V.
Za jeden den je to dost. Problém bude v zapojeném rádiu Isudar, které mám zapojené tak, že ho musím vypnout ručně, a to bude asi ta chyba.No budu jej muset zapojit, aby při vytažení klíčku vyplo. To jsem mohl udělat hned, ale je divné, že proto nebyl důvod.
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Tak jsem dnes odvezl auto do servisu na výměnu termostatu. Termostat byl naštěstí v Kelly v originálu za 1300,-, v jiných dostupných obchodech vyprodáno.
Teplota vody, mi dolů padala před očima.

Přede mnou byl na výměnu termostatu jeden Volkswagen, jedná Octavia 1 a dvě O2.

Tak snad bude zase klid.
12.2.2021 vyzvednutí ze servisu s novým termostatem a novou chladící kapalinou do -25°C, z prvního dojmu jízdy jsem byl mile  překvapen, že při stejné venkovní teplotě -6°C,kde mám po cca 5 km ručičku na 40°C jsem s novým termostatem měl na 90°C při jízdě s lehkou nohou.
Cena sakum prásk 2870,-kč
387622546_TermostatO2FL.jpg.72b264cf7dd0b06f25ac1669b5adc559.jpg

Odesláno z mého 5060D pomocí Tapatalk

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

tak jsem dnes namontoval zadní couvací kameru v madle pátých dveří,

originál je s malou paticí a kamera je na velkou, naštěstí jsem tu patici dostal na piny,

musel jsem si vyrobit podložku abych vymezil prostor mezi plechem kufru a podložkou, kterou je uchycené madlo, i na kábel jsem našel místo v podložce.

IMG_20210301_160727.jpg.56cc978d48464e76e4f531fd6bd41366.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak jsem si dnes zapojil kameru k rádiu, dotažení kabelu bylo v celku v pohodě s dobrým výsledkem funkční kamery, ale pro změnu jak jsem hledal kostru tak jsem omylem drknul do světla osvětlení SPZ a ono vevnitř normálně upadlo asi byl ten plast již hodně unaven, nevadí koupím druhé zrovna obě dvě, a za další mi svítí kontrolka airbagu což mě překvapuje a nenapadá mě kde bych mohl provést případné odpojení, nyní začíná věda a budu hledat místa kde jsou spojky předního a bočního airbagu v A sloupku kde jsem tahal kabel GPS antény, kterou mám u zpětného zrcátka. 😟

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Měl jsem venku i schránku u spolujezdce, kde je kabeláž ke spínači deaktivace airbagu spolujezdce a víceméně to na tom kabelu viselo, tak to taky prověřím.

......................................................................................................................................................

Takže testnul jsem to přes Caristu a vyhodilo mi to chybu

Airbags 00589/ airbag ignition circuit 1-passenger side (N131)

Kontroloval jsem svorkovnici pod sedačkou spolujezdce a ta je cajk, ještě se podívám pod schránku spolujezdce.

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
On 3/1/2021 at 8:58 PM, Radas said:

tak jsem dnes namontoval zadní couvací kameru v madle pátých dveří,

originál je s malou paticí a kamera je na velkou, naštěstí jsem tu patici dostal na piny,

musel jsem si vyrobit podložku abych vymezil prostor mezi plechem kufru a podložkou, kterou je uchycené madlo, i na kábel jsem našel místo v podložce.

Kup v autorizaku misku z SII na kameru a aj svorkovnicu. Bude to ako original 😉

Tu mas aj cisla dielov: https://forum.octaviaclub.cz/topic/14227-čierna-faceliftová-perla/?do=findComment&comment=1525714

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak dnes návštěva servisu na detekování chyby kontrolky airbagu, která nelze smazat, budu muset pátrat dále. Servis neměl dostatečnou elektro odbornost, 

IMG_20210415_151524.jpg.e9bfc999a4f03d6cabaefcb02f355a50.jpg


Odesláno z mého 5060D pomocí Tapatalk

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...