Přejít na obsah

Radasovo CeeRko


Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Tak je to tady, pěkné číslo a stále jezdíme bez vážných závad, 

dnes dostala Clay + Keramický detailer Auto Finesse Caramics Gloss Enhancer a čištění interiéru, sedačky budu čistit před dovolenou, mám zakoupen KÄRCHER RM 519 TEPOVACÍ PROSTŘEDEK, testoval jsem na manželčině voze a mohu jen doporučit,

 

IMG20220618075825.jpg

IMG20220618151447.jpg

IMG20220618151506.jpg

IMG20220618145009.jpg

IMG20220618151427.jpg

IMG20220618163421.jpg

Odkaz ke komentáři

Pěkný km, tak ještě aspoň jednou tolik 😉

Já používám na čištění Akypo. Od Karcheru jsem teda vzal taky, ale moc spokojenej s tím nejsem. V minulosti jsem měl ValetPro Carpet Cleaner a All Purpose Cleaner a ty fungovaly taky skvěle. 

Tu keramiku máš poprvé nebo máš již otestováno? Přemýšlím o tom totiž taky. Ale já musím na přeleštění, jsou tam nějaké drobné škrábance, které chci odstranit, pak poletavá rez a tečky od asfaltu.. Tak si budu přes léto hrát 🙂

Odkaz ke komentáři

Keramický detailer Auto Finesse Caramics Gloss Enhancer, používané asi po pate na dvou vozech, výdrž je dobrá a moc se ani nenadreš při aplikaci, pouze nástřik roslestit a přeleštit, začátkem roku dělám Clay a to jde hodně poznat, lak bych potřeboval také strojně přeleštit, známky hologramu mám taky, ale zatím mě to netrápí, dá se to přežít [emoji106]

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Dnes jsem čistil odtokovou hadičku (pozice č.4), číslo dílu 893809937, která je pod hrdlem víka nádrže, jak jsem vytahoval drát z hadičky tak jsem ji omylem vytáhnul asi o 25 cm ven, nevadí, zasunul jsem ji na zpět, ale otázkou je, jestli má být někde uchycena v zadním podběhu a nebo tam má plandat,

pamatuji se, že jsem ji viděl u některých Octavek vysunutou ven z poza zadního podběhu, čouhala asi 2 cm ven, zabýval se někdo z vás touto prkotinou ? jinak mě asi čeká demontáž bočního tapecu v kufru a budu meset na to juknout,

Víko nádrže Octavia 2.png

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Tak jsem provedl výměnu odtokové hadičky číslo dílu 893809937 cena 240,- originál díl, 

nová hadička je delší, ale i tak nedosáhne úplně dolů pod podběh, nevadí hlavní je, že o ní vím. instalace nové hadičky za pomocí silonu,

IMG20220918152535.jpg.e24c4ab47e08c99c522dc299dfe275ec.jpg

IMG20220918154210_BURST000_COVER.jpg.4b200f094b7d3ff49097c5ccc183a10a.jpg

IMG20220918154851.jpg.c4cd88be3b3c905fe21a9f7631b3e2a2.jpg

No, a jelikož dnes bylo pěkně tak jsem auto i umyl, shodou okolností jsem na auto před 3 měsíci aplikoval Keramický detailer Auto Finesse Caramics Gloss Enhancer a při aplikaci vody oplachem voda stále řetízkovala na laku, po důkladném umytí s Gyeon Q2M Bathe Essence autošamponem a vysušení sušícím ručníkem byl lak na dotek hladký bez pocitu zadrhnutí, ale i tak jsem aplikoval opět Keramický detailer

IMG20220918162932.jpg.df3a5528708227d604479eb3ec437c68.jpg

IMG20220918162938.jpg.166623138acf64a6c244e6ad660721dd.jpg

IMG20220918162953.jpg.c9bfb15490736fbc381550cfd61a807e.jpg

IMG20220918163010.jpg.fd8b2037e2be351dcb6133ceb83b0358.jpg

opět jsem spokojen a jedeme dále,

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Kluci, chtěl bych se Vás zeptat popřípadě potvrdit mou vizi slábnutí světelného toku xenonové výbojky po 10 letech provozu, díval jsem se na verze jaké jsou momentálně v nabídce, nebral jste někdo jeden z modelů ? byl projev světla lepší ? nevím jak je to s výdrží, ale nevím jestli zde platí pravidlo, že čím dražší tak dobrý světelný tok, ale malá výdrž ?

někde na webu jsem četl, že snad po cca 90 000 km nebo 1500h je světelný tok na 75 % což by u mě bylo dle najetých km někde u 25% 🙄

 

 

Xenonová výbojka D1S.png

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Ono to není jenom o výbojkách, je to o celkovým stavu světel.

Já tenkrát na Octavia II vyměnil za NightBreaker a stejně jsem s výsledkem spokojenej nebyl. 

Určitě se vyhni blue intense, to modrý světlo je v horších povětrnostních podmínkách k ničemu. 

Teď jsem to řešil u bráchy, kdy taky výměna výbojek nepřinesla požadovaný výsledek. 

Pak je otázkou, jestli si plánuješ auto nějakou dobu ještě nechat, aby se ti vyplatila investice nad hranicí 10k 

Odkaz ke komentáři

světla mám celkově bych řekl v dobrém stavu, starám se a ošetřuji, jen jsem si dnes všimnul, že jeden xenon je slabšího svitu, 

auto si určitě chci zatím nechat, neplánuji změnu cca ještě 5-7 let, asi počkám a jakmile odejde jedna výbojka, tak vezmu základ od Osramu

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Takže jsem si chtěl ráno rozehřát vnitřek vozu a ejhle, dioda na dálkáčí telestaru bliká zeleně, dle návodu je špatný signál,
ve voze nelze webasto uvést do provozu ani tlačítkem, 
dle výpisu závad to hlásí blokaci, nebo přehřátí, nejsem si vědom, že by na mě v posledních 3 letech vykuklo hladové oko, takže tuto vadu vylučuji, přehřátí moc nechápu, takže budu hledat dále. No nyní v zimě je Webasto opravdu pomoc a musím to rozchodit, budu rád za zkušenosti a řešení odstranění závady od ostatních
 




Odkaz ke komentáři

Servisak byl překvapen nájezdem a výdrží čerpadla, říkal mi, že běžně odchází oběhové čerpadla kolem    160 000 km,

No zítra uvidíme, třeba ještě něco při testu Webasta najdou 😄 ale jak říkáš komfort k nezaplacení, motoru to dělá dobře a řidičovi také 🤣

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...