Přejít na obsah

Zadní náprava


Bastl

Doporučené příspěvky

Zdravím,

Měl bych dotaz pro majitele O2. Zda by někdo, zde byl ochotný mi přeměřit, některé parametry zadní nápravy. Přemýšlím, že ju napasuju do 01. Pokud to bude aspoň trochu sedět. Chci předělat zadní nápravu na nezávislé zavěšení, ale nechci 4x4. Nápravu ze 4x4 01 dávat nechci, protože bych musel vyrobit jiné těhlice nejspíš, nebo tam nabastlit čep (ale to si asi každý o bezpečnosti pomyslí to svoje) a na to se můžu v...

Náprava 02 se dá koupit celá i do 3000. Nevím, kolik by ji pak stálo opravit... Opískovat, natřít, silenty nové atd.

Rozměry, mě zajímají ty 4 šrouby (8 na každé straně 4), kterými je to připevněno ve předu konkrétně rozteč mezi něma. Dále vzdálenost od začátku tohohle úchytu, do středu pružiny a rozteč děr pro uchycení držáku brzdového třmenu. 

O2 má změněný rozteč, na 5x112, ale náboj jde předělat z 01, to už jsem zjistil. (direct fit)

Držáky na ten rám, který nese zbytek nápravy navařím COčkem nebo nechám udělat u karosáře. Pokud ty rozměry budou sedět. S obrázků, se mi zdálo, že by mohlo.

P.S. Jde pouze o projekt, je to zábava, moje hobby. Nezajímají mě kecy o tom, že to nejde atd. 😄 díky. Nářadí mám všechno zvedáky, COčko, pískovačku atd.

Pokud se to povede, hodím sem nějakej návod. 😉 

 

Odkaz ke komentáři

No ono z nápravou z Octavia II to nebude moc jiné... Že 4c4 aspoň můžeš někde vzít nádrž a vyriznout podlahu která do octavia 1 pasuje... Ale jen podle toho že vím jak vypadá naprava na Octavia II a na octavia 1 ale určitě jsem to nemeril na rozteče šroubů a podobně.. 

Upraveno uživatelem Spooky1
Odkaz ke komentáři

Myslím si, že ani náprava ze 4x4 nebude to pravé. Pokud se dobře pamatuji, tak je dělali právě a jen  ve Vrchlabí, protože měly jiný "kufr" právě kvůli nápravě.  Co se týká těhlice, tak to je asi to nejmenší, si myslím. Pokud tam zůstane původní náboj a je to řešené podobně, jako přední, tak by tam šel nechat celý původní náboj bez poloosy, nebo se pletu?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...