Přejít na obsah

Zatekanie cez 5. dvere


Hoodlum

Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

mam Octaviu II r.v. 2006, sedan. Pred par dnami som bol na pravidelnej STK kde som s prekvapenim zistim, ze sa mi v mieste rezervy drzi najmenej 4 litre vody. Kondenzaciu som teda vylucil hned a zacal som patrat.

 

1. Voda do kufra netecie okolo zadneho svetla, obe "kapsy" su suche.

2. Rovnako suchy je aj hlavny kufrovy kobercek, iba trochu vlhky uplne vzadu (pri narazniku)

3. Demontoval som plasty 5. dveri a plast ktory tvori prah kufra.

4. Pri prsani som vliezol do kufra :-) a sledoval som kade voda tecie. Zistil som ze steka pozdlz tesnenia na boku karoserie, tecie dole, ale tam sa nestrati smerom von ale tecie dovnutra okololo zamku kufra smerom dole do rezervy.

5. Vyskusal som teda dobre precistit tesnenie, ponadzdvihovat ho v okoli prahu kufra, znizil som bocne dorazy kufra na minimum a zamok kufra som znizil na najviac moznu uroven tak aby mi este v kabine nesvietila kontrolka 5. dveri.

6. Subjektivne sa to o nieco zlepsilo, ale mokro mam po dazdi v rezerve stale.

 

Moje otazky su tri:

 

1. Mozem este nieco vyskusat pred vymenou tesnenia? Do coho sa mi vobec nechce, nakolko tesnenie vyzera byt v poriadku.

2.  Je normalne, ze po dazdi je to tesnenie plne vody? Ked ho stlacim v oblasti dolneho prahu strieka z neho voda ako z fontanky.

3. Ked nadvihnehnem tesnenie na prahu do kufra, vodiaci lem karoserie (plechu) je vyhnuty asi po 60° smerom do vnutra kufra (vid) foto. Toto je zasadna otazka, ci to takto ma byt, alebo sa mi ten plech nejakym sposobom zdeformoval. Som 2. majitel, ale nemam vedomost, ze by auto bolo burane a navyse mi doteraz do toho kufra netieklo.

 

Dakujem za pomoc

IMG_20201104_164706.jpg

IMG_20201104_165510.jpg

IMG_20201104_164703.jpg

Odkaz ke komentáři
Před hodinou, header009 napsal:


Řešil jsem to u bráchy tak dlouho až jsem vyndal záslepku a nechal díru dolů, kde se tam ta voda brala jsem nepochopil, narozdíl od tebe to těsnění i zámek vypadalo jako nový a sedělo vše krásně...

Odpoved na moju otazku cislo 2 a 3 si nepamatas ked si to riesil?

Odkaz ke komentáři

Tak ja mam naprosto stejnej problem u rv2010. Zkusim zitra mrknou jestli to mam taky ohnute, protoze ja nemel bourano. Taky jsem to zjistil tesne pred stk, kdyz jsem se kouknul na rezervu a ona tam voda. Mam to proste uplne stejne jako ty, akorat když jsem na to strikal sprchou 5minut tak nic uvnitr nebylo. Rano po desti uz tam byl zase 1cm vody...

Odkaz ke komentáři
před 9 minutami, Eddie29 napsal:

Tak ja mam naprosto stejnej problem u rv2010. Zkusim zitra mrknou jestli to mam taky ohnute, protoze ja nemel bourano. Taky jsem to zjistil tesne pred stk, kdyz jsem se kouknul na rezervu a ona tam voda. Mam to proste uplne stejne jako ty, akorat když jsem na to strikal sprchou 5minut tak nic uvnitr nebylo. Rano po desti uz tam byl zase 1cm vody...

Pozri a daj vediet, snad nieco spolu vymyslime. 

Odkaz ke komentáři

Problem som zatial vyriesil symptomaticky. Spravil som 3 nove dierky na tesnenie zo spodu prahu aby som vnom nezdrzovala voda a originalnymi dierkami nemohla vtekat do kufra. Je to asi moja posledna moznost pred vymenou tesnenia.

Jednu malu dierku som spravil aj do zaslepky priestoru rezervy, aby sa pripadna voda mala ako dostat von.. 

Po dazdoch napisem ako to zabralo. 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...