Přejít na obsah

Kódování O IV


kejml

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Princip kódování u Octávie4 je shodný s Octávií3, jen se musí vždy povolit nastavení jednotky ve voze tzv. tokenem, který generuje VW. Tj. lze vždy dohledat každý zásah do vozu. Konečně skončí doba vymlouvání od těch co si koupili diagnostiku a nic s ní nedokážou maximálně něco zkazí a pak se k tomu neznají. Takhle se dohledá vždy a vše, tj. jsem si jistý tím co dělám, nemusím mít strach, že by z toho byl problém.

Píšu to sem díky desítkám emailů na dotazy, které vznikly díky fámám, které nyní začalo bez potřebných vědomostí šířit skodahome. Hlavně nevěřte co se píše na škodahome o online - to jsou jen nesmysly.

Tj. určitě lze:
corner v mlhovkách
zadní světla s denními
protočení ručiček
odblokování obrazu za jízdy
zavírání 5 dveří dálkou + tlačítkem na krátký stisk
....jen pro ukázku....

Odkaz ke komentáři

Vzhledem k tomu, že jsme zde na fóru a každý většinou vlastní VCDS, psal jsem, že zatím nic, neznamená to však, že kódovat nelze vůbec. já si třeba stálé online připojení neplatím, a kupovat tokeny od VCP nepotřebuji. Pro vlastní potřeby mám online v jakémkoliv servise v Evropě. Tedy pro Škoda a v DE pro VW. Napiš tedy co umíš, a nepiš nic o fámách. SFD není žádná fáma, je to realita. Navíc jak jsi sám psal, už se nejedná o anonymní věc, takže třeba nabízet odblok obrazu mi nepřijde úplně nejchytřejší. Minimálně bych jej omezil na max 50 v hod. tj, popojíždění v kolonách. To je však jen můj názor, pokud to někdo bude chtít, a ty mu vyhovíš, tak snad oba víte co děláte. Ještě domácí úkol, jak se zbavit online propojení auta se serverem, tak aby jsi nepřišel o záruku, Pochopitelně tím nemyslím zamezení komunikace, nýbrž zamezit pouze odesílání konfiguračních dat.

V 12. 11. 2020 at 18:48, cosby napsal:

Spíš mě zajímá třebas klasické nulování intervalů jestli půjde.Mám takový pocit,že dle nějakého nařízení nevím koho,snad EU musí jít reset provéct i v domácích podmínkách.

jinak "motorpower" podle toho co jsem četl nepůjde ani mazat závady,pouze číst

Mazání závad je možné s  licencovanými diagnostikami, např. Hella Guttman. Tedy aspoň to píší. Ještě jsem osobně netestoval.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Ehm... za mě je u asistenta jízdy v pruhu nejhorší, že to na dálnici nejde používat... furt to mele a pípá, že mám držet volant. Člověk nemůže za to, že jede po rovné dálnici... oproti okreskám je právě tam riziko mikrospánku, ale aby mě to upozorňovalo na rovince co 10 sekund, že mám držet volant a já musel kroutit dolevadoprava aby to auto ztichlo je za mě opruz.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Dnes vyřešena paměť módů včetně módu DSG.

experimentální vypnutí start/stop: kódování jednotka na adrese 19 v bytu 3 odškrtnout bit 7... 

+ 5 dveře od 11/2020 dokážou zavírat dálkou ze stejné vzdálenosti z které je lze otevřít + zavření 5 dveří krátkým stiskem

Odkaz ke komentáři

Všechny otázky kolem záruky jasně definují zákony ČR a pokud chce mít někdo jistotu, ať kontaktuje svého prodejce. Pokud prodejce a výrobce vozu si vysvětluje záruku mimo rámec zákona v případné snaze poškodit majitele vozu lze z toho dovodit určité kroky - oznámení ČOI v první řadě a pak následné řešení i v podobě vrácení výrobku. Zde platí, že výrobek se užívá dle návodu k obsluze, tj. co není v návodu zakázáno je povoleno. To vše platí u soukromé osoby. U auta koupeného na IČO v naší banánové republice nic neplatí...tj. zde je vždy nutné si zajistit souhlas prodejce, nejlépe písemný. 

Upraveno uživatelem ferda25
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Aktivace corner(po odemknuti 09):

2E055C0438002412160064000000000000000000000000
2E055D0442002513170064000000000000000000000000
2E0560013800221216007F000000000000000000000000
2E0561014200231317007F000000000000000000000000

221110

načtu CAN odpověď

například: 6211100508000000000000 a změním na(621110 je jen informace o správném vyčtení z adresy 1110) : 0508040000000000

a zapíšu:

2E11100508040000000000 

1003

1101

nyní to bude aktivní

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 7 měsíců později...
V 24. 4. 2021 at 20:45, ferda25 napsal:

Dnes vyřešena paměť módů včetně módu DSG.

experimentální vypnutí start/stop: kódování jednotka na adrese 19 v bytu 3 odškrtnout bit 7... 

+ 5 dveře od 11/2020 dokážou zavírat dálkou ze stejné vzdálenosti z které je lze otevřít + zavření 5 dveří krátkým stiskem

Experimentálni vypnutí start/stop - vyskúšané - žiaľ nefunguje. 19 Gateway - 5WA907530L

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

aktivace funkce launch control:

jednotka na adrese 03

SFD uvolnění

byte 31 bit 4

aktivace off-road:

jednotka na adrese 03

SFD uvolnění

byte 18 bit 1

byte 27 bit 3

+ HDC:

byte 18 bit 0

byte 27 bit 2

další možný pokus o vypnutí start/stop:

jednotka na adrese 03

SFD uvolnění

byte 25 bit 7 (odškrtnout)

 

 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem ferda25
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...