Přejít na obsah

Výměna předních tlumičů doma


autozrout

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

Podle návodu zde: https://club.autodoc.cz/manuals/vymena-predni-perovaci-jednotka-skoda-octavia-1z5-navod-9921 si chci vyměnit přední tlumiče na mém autě.

Avšak nerozumím kroku 26: jaký speciální nástavec mám použít na odstranění tlumiče? Kde bych tento nástavec koupil?

Stejně tak krok 34: kde mám sehnat nástavec č. 21 s dírou na imbus č. 7?

A proč se potom v kroku 43 používá na dotažení nástavec č. 22 v kombinaci s imbusem č. 6?

Děkuji.

Odkaz ke komentáři

26: řekl bych že je to roztahovák na těhlici, aby šla těhlice stáhnout z tlumiče. Dá se nahradit sekáčem.

34: možná by šel použít očkový (vyhnutý) klíč č.21...

43: To nevím.. ale dle obrázků je nový tlumič jiný než originál.. Proto možná jiný klíč a jiný imbus.

 

Jinak jsem tlumiče na svojí octavii měnil. Já jsem teda sundal i brzdový třmen, povolil čep řízení a celou těhlici i s tlumičem vyndal ven. 

A nezapomeň, že jsou třeba stahováky pružiny

Odkaz ke komentáři

26: roztahovák těhlice, koupíš třeba na Alíku jde to i bez toho, ale tu těhlici nějak roztáhout musíš, vytáhnout tlumič z těhlice je podle mě nejproblémovéjší bod celého procesu

34 a 43: jde bezproblémů očkovým klíčem, ten s takovým tím odskočeným okem. Velikosti si z hlavy nepamatuju, ale nebyl problém, měl jsem doma v nějaké sadě, totéž imbusy, akorát tu sedmičku si pohlídej jestli máš.

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Ahojte, práve som dorobil predné tlmice na mojej O2 🙂 Tak sa napíšem ktomu pár mojich postrehov, pravdepodobne ste už tlmice pomenili ale do budúcnosti  to niekomu pomôže 🙂 a rovno sa opytam na môj problem

Takže menil som komplet predné tlmiče( tlmič, struna, dorazy, ložiská) tlmiče a pružiny som dal Sachs ostatné išlo SKF.  Cena dielov dokopy bola 200eur. Výmena bola celkom v pohode až nato že skrutka  puzdra tlmiča sa mi odlomila tak som ju musel odvrtavať, a nahradiť novou, potom horný doraz ma dosť potrapil keďže sa pretláčali hore skrutky musel som ich karbobruskou zrezať, inak to išlo v pohode... No pri demontáži som si vsimol že  silenty na ramenách su dosť  vybuchane... Dal som ich dole vymenil aj silentbloky no ten jeden menší sa mi pri zatlacani stále roztlacil a teochu roztrhol na tých krajných osadeniach, rozhodol som sa to nechať tak keďže to vyzeralo  že to nejde nejak špatne hore a ani sa ro nechýbalo, no v budúcnosti by som chcel meniť ramena za nové ale podla kódu ktorý je na nich je to možné nieje,  mam 1k0407153g a pod týmto kódom som nikde nič nenašiel. Máte niekto nejaké info o náhrade? Ďakujem 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...