Přejít na obsah

BMM - enormní spotřeba


Doporučené příspěvky

Zdravím ve spolek. 
Nedávno jsem se stal majitel tohoto motoru, bohužel mi dělá starosti. 

Spotřebou se nedostanu pod 8litrů. 
Z počátku jsem to považoval za studený motor s krátkou cestou. 
Bohužel ať dělám cokoliv spotřeba pod tuto hodnotu neklesne. 

Původní majitel dělal kompletní repas hlavy: gufera, zabroušení ventilů, rovnání, tlakování, šachty na vstřiky nová všechna těsnění, ložiska vačkové hřídele.
Dále nový olej, filtry, rozvody s vodní pumpou SKF. 

Já s ní dělal rovnou technickou protože byla do konce listopadu. 
Vyměnil sem koncovou část výfuku protože byla zralá jako hruška. A nechal udělat geometrii protože mi ji vytkli na STK. 
Emisemi prošla bez všimného u řadící páky. 

Při koupi jsme auto napíchli na diagnostiku (Delphi) která ukázala akorát chybu v elektronice sloupku volantu. 

Napadli mě špatně nastavené rozvody ale auto startuje okamžitě.
Nekouří. Voda se neztrácí a šlem pod víčkem není. 
Jediné co se mi zdá je že než zabere turbo tak je auto trošku přidušené. 

Když sem bral naftu jenom za 500 tak zmizela téměř okamžitě. 
Včera jsem natankoval plnou abych si mohl spočítat spotřebu

Děkuji za rady. 
Pokud jsem založil zbytečně téma nebo dal do špatné kategorie tak se omlouvám. 
 

 

Odkaz ke komentáři

A nemáš tam motor 2 TFSI ? Spotřeba v celkovém průměru 8 litrů je dost.Záleží i na stylu jízdy, a jestli jezdíš převážně město tak bych bral 6,5-7 litrů, ale jestli jezdíš i dálku tak nevím.

Mě osobně padá průměr po delší trase, ale dlouhodobou  mám 5,8L podle výpočtu v programu PC a 5,6L na palubáku.

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Já mám na Scoutu ten samý motor, trošku chiplej a jsem dlouhodobě 7,2 l/100km, ale už 8 let co to mám. Denní nájezd cca 50km +/- nějaký ten kilometr  jak kdy. Vzhledem k tomu, že je to 4x4 a jezdim ostřeji tak to není zase taková tragedie.  Olej Long life, ale měněný po cca 15 000km. Mám najeto skoro 380 000 a měnil jsem jen dvě hadice k turbu a dvakrát baterku, nic víc. 

Odkaz ke komentáři

Tak po včerejší návštěvě diagnostiky u Motorpower máme závěr! 🙂 
První co se vyzkoušelo byla váha vzduchu a změna nastala okamžitě. Auto táhlo okamžitě odspoda místo líného rozjezdu do doby než zabralo turbo. 
DPF mi bylo řečeno že tváří plnější a dle stáří bych ho měl v brzké době několika měsíců vyměnit. 
Rozvody jsou lehce rozhozené a měl bych sehnat někoho s přípravkem a spotřeba by mohla taky o deci jít jinam. 
Byl jsem pozván na Chip jelikož nemám v jednotce nejaktuálnější soft. A auto by mělo být ještě zábavnější..

Na závěr mi bylo důrazně vysvětleno že mám řadit ve vyšších otáčkách že to bude méně bolet auto a moji peněženku. 

Ještě jednou děkuji Motorpower Třebotov za skvělou práci 🙂 

IMG_20201204_1212462.jpg

Odkaz ke komentáři

Od Petra z Třebotova mám auto chiplý už asi 6 let a neprostá spokojenost a pohoda. Super pokec a spousta rad. A to s řazením ve vyšších otáčkách mi říkal taky. A nejen že to méně bolí auto a peněženku, ale máš lepší pocit z jízdy. a auto rychleji reaguje na plyn, než když ho roztáčíš třeba z 1500 otáček.  

Upraveno uživatelem Mirouch76
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Tak report po delší době. Auto se mi včera vrátilo od mého mechanika. Byl měněn palivový filtr na moji žádost. Údajně z něj vytekl nějaký slizovitý humus, nejspíše předchozí majitel natankoval na nějaké noname benzínce. Auto je od té doby ještě živější. Spotřeba klesla o půl litru. Jediné co mě poslal do háje je že nebude dělat seřízení vačky protože auto startuje dobře. Takže asi si od někoho půjčím diagnostiku a udělám si to sám.. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...