Přejít na obsah

Zvýšení podvozku


Jordy...

Doporučené příspěvky

Guest Petr/1979

Zdravím chlapi potřeboval bych poradit mám 1 octavii 81kw, a také potřebuji zvednout podvozek našel jsem na fóru spoustu skvělých rad a informací ale přece jen bych se chtěl zeptat jestli je lepší koupit pružiny( paket pro špatný cesty) a nebo tam dát podložky co bude mít větší efekt na zvýšení a o kolik se mi podvozek zvedne u obou variant popř. koupit paket na octavií 4x4 zkrátka jaká varianta by byla nejlepší pokud někdo může poradit moje představa je na předku a i na zadku 3-5cm nebo je to blbost pokud to není drzé klidně nechte v odkazu telefon a já zavolám díky moc Petr

Odkaz ke komentáři

Zdravím všechny,

taky řeším tento problém. Mám O2 kombi 1,9 a když dám do kufru 200kg, nebo jedu v 5ti lidech, tak je auto na břiše a na bumpech to vypadá že urvu kouli. Takže si říkám, buď dám dozadu pružiny pro velký výkon, resp. pro auta s LPG, anebo použiju všechny 4 pružiny z paketu pro špatné cesty. Tady ale nevím, jestli bych už nemusel vyměnit i tlumiče. Osobně mám obavu, že v mém případě by to samotné podložky moc nevyřešily a na druhou stranu mi nebude vadit, když by se celé auto zvedlo, jelikož tady v Beskydech je to hlavně na zimu lepší. Přitom ale v zásadě by mi dostačovala pvní varianta zátěžových pružin :blink:

Tak či onak, ale nemohu nikde vypátrat, které pružiny jsou pro každou tuto variantu správné. A když už to vypadá že by to mohlo být, tak končím na tom zoufalém barevném značení o kterém jsem nebyl schopen zjistit už vůbec nic :(

Kdybyste prosím měl někdo přehled, dejte vědět. Díky moc :palec:

 

 

 

Jestli by ti to pomohlo, tak mám 3cm podložky na zvýšení OII

Odkaz ke komentáři

Tak jsem se přidal do party se zvýšeným podvozkem podložkami o tloušťce 20mm. Zatím žádnou změnu chování nepozoru. Nechál jsem si vyrobit podložky podle místních výkresů. Předek dural 20mm a zadek silon 20mm. Nechál jsem si to namontovat automechanikem. Rodinný servisman co se ve škodovkách vyzná. Ale trošku mě zarazil že tvar těch podložek prý nesedí na tvar ložiska či co a že má strach aby to časem neodneslo jak ložisko tak další věci. Předek jsem na octě nikdy rozdělaný neměl tak nemůžu soudit. Mohl by mi někdo zkušený potvrdit nebo vyvrátit že je to možné? Nerad bych po půl roce měnil další díly na předku. Díky za jakékoli info.

Odkaz ke komentáři

Jaky je asi nejlepší tloušťka předních podložek? 2cm nebo 2,5cm?

 

Tak dej třeba 2,3cm a máš to. Já jsem dal 2 cm a myslím že je to pro normální ježdění optimální. Je to celkem dost znát, když jsem to namontoval a postavil auto před garáž, tak jsem byl celkem dost zaraženej jak moc je to poznat.

 

Kaluch80, moc tě nechápu, lupání není normální, vysvětli to s tou matkou na obrázku.

post-45-0-13326700-1385720631_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Tak dej třeba 2,3cm a máš to. Já jsem dal 2 cm a myslím že je to pro normální ježdění optimální. Je to celkem dost znát, když jsem to namontoval a postavil auto před garáž, tak jsem byl celkem dost zaraženej jak moc je to poznat.

 

Kaluch80, moc tě nechápu, lupání není normální, vysvětli to s tou matkou na obrázku.

post-45-0-13326700-1385720631_thumb.jpg

 

Při utažení matky (č.9) mi matka projde dílem (č.8).Tudiž i když mám ložisko (č.7)a díl č.8 utažené matkou (č.9) tak díl č.8 uplně v pohodě bez jakéhokoliv násilí sundám.

Odkaz ke komentáři

Tak to máš správně, ta guma jde sundat bez demontáže toho ložiska. Jen to lupání ještě vyřešit. Možná ložisko. A kdy to vlastě lupe? Při jízdě či zatáčení?

Měnil jsem tyčku řízení,čepy řízení,homokyneťák,ložiska a stejně to lupe.Ale ten homokyneťak se mi nějak nezdá.Uvidíme dneska jdu ke kámošovi na zvedák,tak jsem zvědav na co příjde.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
Guest octania

Zdar chlapi, pořídil sem oktu1 v kombiku a chcu zvednout podvozek. Vymyslel sem pro předek i zadek podložky o výšce 3 cm. Mám možnost vyberumaterialu, buď silon nebo ocel. Co bystedooručili? Já jsem spis pro ty ocelové...

Odkaz ke komentáři
Guest octania

:-) jo to mas pravdu, s tím reznutim...

Naplacam to zeleným alkytonem stejně jak bubny,nápravu mám bilou, tak at to je trochu veselé!

Příští týden mi to borec bude posílat TOS pak nahodim fotky..

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

:-) ..tak slavnostně jsme dokončili montáž na zadní nápravu.

Podložky kupovány pres inzerát musely ještě dvakrát na soustruh:-)

Pružiny sem mel prasklý tak sem dal novy.

 

Ted laborujem nad předkem, tuším že pružiny budou taky ko, chystam se objednat novy z cc-ček, ale našel jsem tamtam variantu jen pro 1.8 nebo 1.9 nebo 2.0, pro ty se zřejmě rozhodnu.

Zároveň asi horní uložení a ložiska uložení.

 

Holt nic není hned, no.

Odkaz ke komentáři

:-) ..tak slavnostně jsme dokončili montáž na zadní nápravu.

Podložky kupovány pres inzerát musely ještě dvakrát na soustruh:-)

Pružiny sem mel prasklý tak sem dal novy.

 

Ted laborujem nad předkem, tuším že pružiny budou taky ko, chystam se objednat novy z cc-ček, ale našel jsem tamtam variantu jen pro 1.8 nebo 1.9 nebo 2.0, pro ty se zřejmě rozhodnu.

Zároveň asi horní uložení a ložiska uložení.

 

Holt nic není hned, no.

 

O kolik jsi to nakonec zvedl ?

A odkud jsi kupoval pružiny ?

Tlumiče jsi nechal původní ?

Odkaz ke komentáři

No zadek je zvednutej o 29 mm

..předek zatím nic, ale mam připraveny podložky 30 mm

..ještě laboruju s téma pruzinama.

V mém oblíbeném eshopu maji dva druhy na o1 benzin (jedna se o druhovyrobu Germany)

1.6 nebo na 1.8

.zajímavé je porovnaní uváděné hmotnosti u jednotlivých pružin

1.6 hmotnost 2.13kg

1.8 hmotnost. 1.99 kg

asi bych vybral na 1.8 precejen logicky těžší motor se rovná silnější a pevnější pružiny, v tomto

případe asi neplatí a pružina na 1.6 ma tedy víc 'masa' než na octavky se silnějšími benzinaky..

..nechapu.. Toš mechanici poraďte !

 

Jinak tlumiče nechavam původní, nejsou vytekly :-) tak třeba pod stromeček,už stala dost peněz.

 

 

Tadyk náhled z okna

post-34533-0-91875400-1395241979_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Tak jenom přidám postřech. Jak jsem psal nahoře, mám 1,6ku 75kW combika vepředu i vzadu 2cm podložky. Měnil jsem zadní tlumiče a jak kolo skočilo dolů např. do nějaké nerovnosti tak to mlátilo...tlumiče šli na doraz. Takže jsme to nakonec vyřešili tlumiči z 4x4ky a už je to v pohodě. Zkrátka origo tlumiče už neměli dost místa utlumit nerovnosti. Samozřejmě to mlátilo jen když nebylo auto naloženy.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
Tak jenom přidám postřech. Jak jsem psal nahoře, mám 1,6ku 75kW combika vepředu i vzadu 2cm podložky. Měnil jsem zadní tlumiče a jak kolo skočilo dolů např. do nějaké nerovnosti tak to mlátilo...tlumiče šli na doraz. Takže jsme to nakonec vyřešili tlumiči z 4x4ky a už je to v pohodě. Zkrátka origo tlumiče už neměli dost místa utlumit nerovnosti. Samozřejmě to mlátilo jen když nebylo auto naloženy.

Ahoj, dvíhal som podvozok vzadu 3cm podložky a tiež mi to na origo tlmicoch bucha, dával si tam tlmiče z jednotkovej 4x4?

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Vyrobit podložky do předku není problém, ale nebylo by lepší vyměnit tlumiče a případně pružiny?

 

No právě nevím jestli by to stačilo. Je možné že jsou pružiny vyměklé, tudíž předek sedí jak žaba. Tlumiče se zdají být v pořádku. Jestli máte, nebo kdokoli jiný, k dispozici kroužky 3cm vysoké, hned je beru. Zkusil bych je tam vrazit a uvidím co se bude dít. Mám octavii 1/2 roku, nejsem nějaký znalec, ale už od pohledu vidím, o proti ostatním octaviím, že ta má je hrozně nízko, tedy ten předek.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
  • o 2 roky později...
  • o 2 měsíce později...

Po vymene vsech tlumicu, pruzin a pouziti podlozek 2 cm jak vepredu i vzadu slysim vzadu pri zhoupnuti ranu. Predstavte si ze jedete po rovine a pak je prudky sklon dolu. Sjedu prednima kolama a zadek jak se nadzvedne tak to triskne. Je mozne ze to jsou dorazy zadnich tlumicu? Ze ta pistnice uz se nema kde vytahnout, protoze je auto zvedle o 2 cm tak dojede na doraz a to je to trisknuti? Kufr mam prazdny. Prijde mi, ze zadni kola nejsou ve stredu blatniku ale jsou trosku vic vzadu. Nevsiml jsem si jestli to tak bylo i pred vymenou. Ale nikde jsem nevidel nic abnormalniho aby to vydavalo takovy zvuk. Snad nekdo poradi

Upraveno uživatelem Laky
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...