Přejít na obsah

Problém s elektrikou?


ondryzzz

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, mám takový problém se svojí Octavií 1.9 tdi ASZ r.v. 03. Pokusím se popsat to srozumitelně, nicméně jsem docela amatér, na autě si dělám jen základní servis. V elektrice a podobných věcech jsem se nikdy nevrtal...
Před pár týdny jsem auto nastartoval v garáži a dal si cigáro. Potom co jsem dokouřil jsem do auta sedl, odbrzdil ručku a najednou zdechlo. Přitom se taky vynulovalo počítadlo kilometrů a hodiny. Zkontroloval jsem připojení baterky, vše bylo ok. Auto pak na drc normálně naskočilo, jakoby se nic nestalo.
Ujel jsem cca 1000km a před pár dny ten samý problém, s tím rozdílem že to bylo za jízdy v asi 30km rychlosti. Spadly rafičky, rozsvítili se kontrolky jako při startu plus se opět vynulovali budíky, nicméně motor reagoval na plyn a auto jelo normálně dál. Po asi dvou vteřinách se rafičky vrátili a vše ok. Až na vynulované počítadlo a hodiny.
Před chvílí se mi to v podobné rychlosti stalo znovu, nevím po čem jít, tak zkouším psát sem.
Díky předem všem za nápady a rady!

Odkaz ke komentáři

Chybu hledej ve vedení elektřiny.Mrkni se na kontakty baterie jestli jsou čisté, popřípadě je očisti a dotáhni znovu, nepoužívej žádné mazaní dosedacích ploch baterie a ani ploch svorek .Projdi si kostru, popřípadě může být chyba va svazku elektroinstalace, ktará vede od baterie.

může být vadný i kontakt ve spínačce.

Odkaz ke komentáři
V 28. 12. 2020 at 15:46, Radas napsal:

Chybu hledej ve vedení elektřiny.Mrkni se na kontakty baterie jestli jsou čisté, popřípadě je očisti a dotáhni znovu, nepoužívej žádné mazaní dosedacích ploch baterie a ani ploch svorek .Projdi si kostru, popřípadě může být chyba va svazku elektroinstalace, ktará vede od baterie.

může být vadný i kontakt ve spínačce.

Baterka resp. kontakty je jako nová, svorky taky. Mohu se zeptat z jakého důvodu nemazat? Nedává to moc smysl, předchozí majitel toto vždy promazával a díky tomu jsou terminály i svorky v perfektním stavu.. Já na to teda zatím prdím, mám to suchý, ale bez opotřebení nebo oxidace.

Na dotažení zítra mrknu, ale pochybuju že jako laik něco najdu na svazku nebo kostře. Dá se k tomu najít nějaké schéma k tomu ukostření? 

Odkaz ke komentáři

Mezi kontakty se nemaže prože to snižuje vodivost v nejhorších případech i žadnou vodivost.Problém s oxidací na svorkách si pamatuji na staré Zastavě.Otec jednou čistil kontakty baterie jak jsme byly lyžovat na Solani.Auto nešlo nastartovat.

image.png.ae97ba548870ed912ceaca328dd26e5f.png

Nejlépe je baterii zakrytovat a je klid i bez mazání (vlhkost je svině)

Maže se již namontovaná svorka image.png.3a8da44af39c1b10014b7ace9a75e0cd.png

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...