Jump to content

Nelze spárovat immobilizér s klíčkem


Recommended Posts

Ahoj páni,

objednal jsem z Číny "udělej si sám" klíč (obal + elektronika + ID48 transpondér) podle originálu 1K0 959 753 G.
DO funguje na jedničku, problém nastal u imma. Postupoval jsem podle http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Immobilizer
Učím pomocí VCDS, PIN mám. Originální klíče přeučím bez problému (postup a PIN tím pádem OK).
Pokud však do učení zahrnu čínský transpondér vždy to skončí blikající kontrolkou imma a v paměti je 01179 Incorrect Key Programming.
Sondoval jsem po internetu a nakonec jsem doobjednal ZedBull Mini s jehož pomocí jsem do transpondéru předkódoval TP24 Škoda CANBUS. Porovnání s origo transpondéry vypadalo OK - všechny se tvářily jako ID48 Magic II Skoda CANBUS.
I tak se naučení nepovedlo. Tak jsem sondoval ještě jednou a vypadá to, že mám immo 4. generace.
No a pokud jsem to správně pochopil tak do transpondéru musím nahrát něco jako Component Security sekvenci, kterou má ŠA a taky se dá získat z budíku + origo klíče.

Dokáže si s tím někdo poradit ?

Budíky 1Z0 920 810 B, benzín 2.0 FSI, měl by to být MR 2005

Předem díky

Link to comment

@Vaša orig tp48 myslíš "virgin" transpondér upravený tak aby se tvářil jako TP 48 SKODA CANBUS ?

BTW CS blok umí nahrát i zmiňovaný ZedBull, ale klon za pár stovek nemůže umět vyčítat budíky a lámat 7. byte CS 😁

Zdá se, že se aktuálně nepohnu z místa, pomohla by osobní konzultace v Prostějově? Pendluju mezi Brnem a Olomoucí.

Dík

CS.PNG

Link to comment

@ferda25 To jsem vyzkoušel hned jako první a narazil jsem 😄 Ani napojené přes počítač to nešlo. Hádám, že je k tomu potřeba připojit nějaký rozšiřující modul.

Moc se mi nechce metodou pokus omyl objednávat různé krabičky a doufat, že to s jednou vyjde.

 

ID48.jpg

Link to comment
  • 4 months later...

Ahoj, pro odvážlivce popíšu metodu, jak naučit transpondér z klíčku k imobilizéru auta.

Pro začátek se zříkám veškeré odpovědnosti za případné škody. U mě to vyšlo, u vás to v lepším případě nemusí fungovat v horším případě si umrtvíte některou komponentu auta.

Potřebujeme carprog 8.21 s adaptérem A1 a anténou.  Já objednal u čínského obchodníka balík, kde byla jednotka a adaptéry na různá vozidla včetně A1 na CanBus a anténka na čtení transpondéru.

V balíku bude CD se softwarem v různých verzích. Mě se osvědčila kombinace, která nepotřebuje práva administrátora a antiviry v ní nevidí hrozbu

  • V8.21 keygen.exe, keygen.dll ( generování licence )
  • carprog_online.exe, 150428CAR00542UA.lib ( hlavní program + knihovna )

Při prvním spuštění carprog_online.exe si zkopíruju hardwarové ID které vložím do příslušných polí v V8.21 keygen.exe, zvolím si username a s vygenerovaným stringem aktivuji hlavní program.

Teď si můžete zkusit HW test jednotky carprogu v UPDATE -> HW Test v0.8 na který si ale musíte vyrobit testovací konektor z rezistorů nebo test adaptéru A1, který musí být zapojený na živý canbus v autě, tj. do diagnostické zásuvky. Nebo přistoupíte rovnou k akci.

A1 zapojíme do diagnostické zásuvky, externí napájení jsem nepřipojoval. Vyčteme si obsah paměti imobilizéru.

Pro moji Octavia II byla funkční volba DASHBOARD -> SKODA -> 07/2006 DIAG, tlačítka read Immo.

Pokud se vám vyplní pole jak na obrázku máte vyhráno. Pokud uvidíte chybu Uknown version of immo activ nebo jinou tak můžete zkusit štěstí s jinou položkou.

obrazek.png.205330c5be7cf7dbdf7c7f399c79bc93.png

Uložte si paměť do souboru a přejděte na TRANSPONDER -> VAG KEY.

Připojte ke caprogu anténu a nachystejte si odemknutý ID48 transpondér.

Vložte transpondér do oka antény a zkuste ho vyčíst klikem na tlačítko s modrou šipkou vzhůru.

Přiložená anténa není zpravidla moc kvalitní a můžete mít problém vystihnout nejlepší pozici pro čtení transpondéru cívkou. Pokud vyskakuje hláška Transponder signal too low zkuste různé polohy transpondéru. Mně se nejvíc osvědčilo umístit transpondér naležato pod spoj přivodního kabelu s okem antény. Pokud vidíte Antenna not connected i když jste anténu připojili, možná budete muset opravit součástkovou základnu carprogu realizující naladění anténního obvodu. Jestli cvaká relátko a vyplnilo se vám pole UM1, ID a UM2, máte vyhráno. Doporučuju si transpondér vyčíst několikrát a ověřit, že se hodnoty nemění a už na něj nesahat.

Načtěte si dump z imobilizéru přes tlačítko žluté složky. Měl by se vám předvolit radio button na SKODA (TP24) a vyplnit component security string. Kliněte na write a tím se vám informace zapíší do transpondéru. Program se vás zeptá jestli chcete přidat klíč do dumpu, zvolte ano. Modifikovaný dump si uložte disketou. Dumpy si verzujte, ať se vám neztratí původně vyčtený. Stejný postup aplikujte na další transpondéry, které chcete mít k autu naučené. Vždycky si načtěte zmodifikovaný dump z předchozího kroku.

obrazek.png.f8f734b7b20f7de432d1ae14385a9d02.png

Vraťte se zpět do DASHBOARD -> SKODA -> 07/2006 DIAG a tlačítkem žluté složky si načtěte poslední zmodifikovaný dump. Zkontrolujte si, že počet klíču odpovída očekávanému počtu (staré naučené klíče + nově naučené). Ve sloupci jsou uvedeny identifikátory transpondérů, které se imobilizéru předhodí jako naučené.

Pokud je vše dle očekávání zapište dump zpět do paměti tlačítkem Write immo. Palubka se restartuje, vše se rozsvítí a zhasne. Ztratí se čas a odjeté km od posledního startu. Důležité je, aby zhasla kontrolka imobilizéru. Toto vyzkoušejte u všech klíčků.

To je zhruba vše. Přeju vám hodně štěstí.

Link to comment
  • 2 years later...

Ahoj,

mám něco podobného. Klíč s transpondérem z Ali ale nelze jej přidat... Objednal jsem si taky několik transpondérů ale ty se mi po vložení do klíče také nedaří přidat... Někdo z Brna nebo okolí kdo by měl potřebné znalosti a vybavení..? Jde o octavii 1...

Link to comment
  • 1 month later...

...tak u mě záhada rozluštěna... Octavia 1 má transpondér ID13 T5... Mám půjčený Zed bull transponder clone key programmer... Sice se mi nepodařilo chip naklonovat ale aspoň mám jistotu, že mám Transpondér 13... Tak jestli je někdo z Brna a okolí, můžeme otestovat... 😄

Link to comment

Teď jsem si vzpomněl, že jsem kdysi tatovi dodělával klíček na jeho Octavii 1.

Kupoval jsem toto https://www.aliexpress.com/item/33064011744.html kde by to měl být ID48.

Používal jsem VCDS a oficiální postup a celé se to povedlo, klíč používá dodnes.

 

Dle https://www.transpondery.com/transponder_catalog/skoda_transponder_catalog.html ID13 mají používat Octavia 1 1997-2000.

Jaký rok máš ty?

Link to comment

..já jsem koupil toto...

https://vi.aliexpress.com/item/1005005575406616.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.11.14d21802pwf0mQ&gatewayAdapt=glo2vnm

433Mhz a id 48... Že v autě nemám id48 jsem trochu tušil ale většinou jsem našel, že tam má být ID48 nebo ID33... Ale ani jedno id nešlo přidat... Vždy jsem napároval pouze původní klíč... Teď pomocí Zed bull transponder clone jsem si vyčetl, že klíč co funguje má Transpondér ID13 T5... Mám ho objednaný a uvidíme... Co mám transpondér ID13 (asi není T5) tak se mi ho pomocí Zed bull transponder clone nepodařilo naklonovat... Ještě jsem nezkoušel přidat přímo v autě, blbne mi baterka v noťasu... Asi se mi nechce zablokovat auto na parkovišti... 😄

Je to oktávka z roku 99...

...a tu tabulku co jsi posílal jsem nedávno také objevil... Kdybych ji našel dřív... 😄

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...