Přejít na obsah

Turbo?


Doporučené příspěvky

Ako prečítal som si thread ale čo to má spoločné s mojou otázkou, to som nevyčítal, možno je tá odbornosť predsa len nutná.

Ide mi o to, že ako člen TDI rodiny chcem prejsť na benzín a LPG, a MPI motory sú z benzínov najspoľahlivejšie, ale nechcem o 100Nm menší točivý moment, tých chabých 77kw by sa prežiť hádam dalo. No a keďže som sa o autá a veci okolo začal zaujímať len nedávno, tak som chcel vedieť či sa dá k tomu motoru pridať turbo a spraviť z toho niečo použiteľné.

Odkaz ke komentáři

MPI (Multi Point Injection) označuje atmosférické benzínové motory s vícebodovým vstřikováním paliva.

 

U těchto motoru není turbo, nebylo turbo a nejde instalovat turbo.

Pokud chceš přejít na benzín, tak si kup nějakou 2 litrovou atmosféru a nebo 1,2 tsi 77kw 175 Nm

TDi pokud se staráš tak jsou v pohodě.

Tsi mají také své mouchy.

Odkaz ke komentáři

No momentálne pokukujem po nejakej 2.0FSI - TDi nechcem, pretože väčšina mojich jázd je krátkych(4-10km), občas však robím aj dlhé. Problém je, že benzínové motory od VW vyzerajú byť nespoľahlivé, obzvlášť po prečítaní tohto fóra.(Najradšej by som do oktávky narval motor od Volva)

Samozrejme som sa nepýtal na to či motor má turbo, ale či sa k nemu turbo dá dorobiť - každopádne už mi bolo vysvetlené, že ak by to aj šlo, rozhodne to bude drahšie ako kúpiť motor rovno s turbom.

Radiť ľuďom 1.2TSI je vcelku kruté, to som si čím zaslúžil?

Odkaz ke komentáři

Čteš měziřádky a to není dobré

psal jsem Ti, že nejde instalovat turbo.

tých chabých 77kw by sa prežiť hádam dalo, tak proto jsem Ti přiřadil 1,2 Tsi 77Kw 175 Nm, ber to jako příklad k tvému dotazu.

Ptáš se na dotazy na octavia forum a zmiňuješ zde Volvo.

A pokud máš tak dobré zkušenosti s 1,2 tsi tak nevidím důvod dále pokračovat v této diskuzi

 

TEČKA. mějse

 

Odkaz ke komentáři

Přesně. Chip na MPI je blbost, turbo též. Jedině turbo elektrické, ale to je kvůli ceně taky blbost.
Mě těch 75kW v MPI stačí, pokud se vytáčí, není líné, pokud ne, tak je spotřeba dobrá.
Pokud chceš MPI s více kW, jediné řešení je větší obsah, ale ten u Octavie nenajdeš. Což je za mě škoda.

Odkaz ke komentáři

Radas ja ti ďakujem a áno, nakoniec si napísal aj že turbo inštalovať nejde, čo je presne čo som chcel vedieť.

1.2TSI je moc malý objem, a la výjdeš z mesta a motor tlačíš na hranice jeho možností, a teda jeho životnosť je markantne nižšia, ako vyšších objemov - ak to tak nie je, tak ma prosím ešte pouč.

Odkaz ke komentáři
No momentálne pokukujem po nejakej 2.0FSI - TDi nechcem, pretože väčšina mojich jázd je krátkych(4-10km), občas však robím aj dlhé. Problém je, že benzínové motory od VW vyzerajú byť nespoľahlivé, obzvlášť po prečítaní tohto fóra.(Najradšej by som do oktávky narval motor od Volva)

 

Samozrejme som sa nepýtal na to či motor má turbo, ale či sa k nemu turbo dá dorobiť - každopádne už mi bolo vysvetlené, že ak by to aj šlo, rozhodne to bude drahšie ako kúpiť motor rovno s turbom.

 

Radiť ľuďom 1.2TSI je vcelku kruté, to som si čím zaslúžil?

FSI ať už 1.6 nebo 2.0 je cesta z blata do louže proste 2.0TFSI tedy BWA ci BWE v audi je cesta pokud clovek nechce naftu a MPI je ti malo.

 

Odkaz ke komentáři

Ďakujem Olaf, môhol by si prosím rozviesť to blato aj mláku?

A ešte 2.0 TFSI som čítal, že problémy s rozvodovým remeňom opravili až 2012, teda CCZA, že tie pred tým mali vyslovene konštrukčnú chybu spolu s 1.8TSI. Dokonca som sa tu už pýtal na nejasnosti medzi kódmi motorov tu, ale nejak som sa nedopracoval k odpovedi. Medzitým som však odpísal 1.8TSI a radšej teda spoľahlivejší dvojliter.

 

Odkaz ke komentáři

Procti si temata tech motoru a uvidíš proc z blata do louže priklad 2.0 FSI problémy s katalyzátory, 1.6FSI v podstatě nutnost tankovat N98 (stejne tak u 2.0) a tech 10kW navic nejak extra nepoznáš a palivo je dražší.
2.0TFSI BWA a BWE ma klasicke rozvody remenem tedy nic spolecneho s rozvody a problémy motoru 1.8TSI

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...