Přejít na obsah

Zámek u spolujezdce.


Terbii

Doporučené příspěvky

Zdravím, prosím vás.. Dnes se mi stala nemila věc a to ta, že se mi při odemykání protočil zámek.. Chci se zeptat, mám Octavii 1 r.v. 2000 elegance, není náhodou ještě druhý zámek ve dveřích spolujezdce u madla akorát zaslepený? Nechci se v tom zbytečně šťourat tak se ptám radši ještě tady. Hledal jsem i na internetu ale nic... Zítra by měl přijít známý a zkusit to nenásilně otevřít tak bych chtěl jenom vědět jestli NAAAHODOU není zaslepený zámek i u spolujezdce. Jinak už jen rozbít okno, nic jiného mě nenapadá. Bohužel mi ani nefunguje centrál takže jsem v pr**li. 

Odkaz ke komentáři
před 14 hodinami, Konny napsal:

Pokud je tam zaslepka, tak tam vlozka zamku nebude. Co zamek od kufru? 

Bohužel jediný zámek který na autě je, je u řidiče. Což nechápu kteryho blba to napadlo takhle udělat. V kufru mám jenom nějakou gumovou "náhražku"? Nebo něco takového. Nebo takhle.. Je tam nějaká gumová věc v který je sice udělaná díra na klíč ale klíč tam nestrčím takže tak.. 

před 14 hodinami, Konny napsal:

Pokud je tam zaslepka, tak tam vlozka zamku nebude. Co zamek od kufru? 

Odkaz ke komentáři

Oni to u tohoto auta vymysleli celkem dobře. To auto mělo nejprve zámky 3, později 2, protože se u spolujezdce dávala ona záslepka a poslední Tour skutečně jen zámek u řidiče. Protože se ta auta kradla lehkým vylomením zámku, tak se velmi často oba zámky zaslepovaly a fungoval jen centrál - dálka, nebo kufr. No a protože se opět zcela jistě jedná o zanedbané auto, tak zadní zámek "zarostl" a nikdo se nenamáhal ho opravit, stejně jako DO centrálu. To je pak těžké … . Ono by zřejmě šlo stahnout okénko pomocí izolepy, ale mám strach, že  to stejně moc nepomůže, protože to bude "zasejfovaný" - to musí říct někdo, kdo to auto má, jestli je možné nějak otevřít dveře kličkou zevnitř.

Odkaz ke komentáři
před 2 hodinami, HONZAV1 napsal:

Oni to u tohoto auta vymysleli celkem dobře. To auto mělo nejprve zámky 3, později 2, protože se u spolujezdce dávala ona záslepka a poslední Tour skutečně jen zámek u řidiče. Protože se ta auta kradla lehkým vylomením zámku, tak se velmi často oba zámky zaslepovaly a fungoval jen centrál - dálka, nebo kufr. No a protože se opět zcela jistě jedná o zanedbané auto, tak zadní zámek "zarostl" a nikdo se nenamáhal ho opravit, stejně jako DO centrálu. To je pak těžké … . Ono by zřejmě šlo stahnout okénko pomocí izolepy, ale mám strach, že  to stejně moc nepomůže, protože to bude "zasejfovaný" - to musí říct někdo, kdo to auto má, jestli je možné nějak otevřít dveře kličkou zevnitř.

No co si Budem.. Auto jsem v podstatě zdědil po dědovi a ten nějaký problémy moc neřešil, hlavně že to jezdilo. Takže se z toho teď sesypávám protože není měsíc co by auto nebylo u doktora... Já vím, je to starý auto, je mu 20 let ale jsem rád aspoň za to.. Jinak mám okna v elektrice takže kličkou to nepůjde. Taky jsem se ještě pro jistotu znovu kouknul na ten zámek v kufru, dírka na klíč tam opravdu je ale jak říkáte, je nejspíš zarostla nějakýma sr***ama takže klíč tam nestrčím..(asi jen ze čtvrtiny) Nějaký nápad jak to "prošťouchnout"? Ještě přiložím foto ale asi tam je prd vidět. Jinak děkuju všem co se snaží pomoct. 👍🏼

16106152702842321138828068078012.jpg

Odkaz ke komentáři

 Než tohle vyčistíš to se dřív rozmnožíš . Zkus dát klíč do zámku a velice citlivě najdi kde začne zabírat a lehounce ho přesvědčuj že se má odemknout. Strčit dovnitř drát a chytit  Kliçku dveří to nepůjde spíš  zkusit styl rybářský háček , buď háček na drát bodnout nebo ho na něm vytvořit vsunout mezi tesnením a dveřmi dovnitř , zabodnout k čudlíku aby ten protiháček čudl při zatahnutí vytáhl. Nebo rozbít okno.

Odkaz ke komentáři

Nezkoušel jsem to, ale několikrát viděl na YT (takže s rezervou :) ), že polepili okno lepícími PVC páskami a okno se jim povedlo částečně stáhnout (elektrické). Ten zámek se nevyčistí, pár jsem jich na autech jiných značek v podobném stavu rozebral, pak dal "rozmočit", sice se to občas povedlo, ale úspěšnost je max.50%. Já bych to taky ještě zkusil "pohonit" klíčem. Jinak ten zadní zámek takto dopadne vždy, pokud se pravidelně nepoužívá a nepromazává.

Odkaz ke komentáři

Tak díky chlapi, zkusím co můžu a kdyztak dám vědět o výsledku. 👍🏼 Jinak ještě k tomu zámku v kufru.. Až se tedy nějakým způsobem dostanu do auta, tak bych to chtěl asi nějak pořešit. Otázka zní, po demontáži stačí vyčistit nebo radši koupit nový? 

Odkaz ke komentáři

Psal jsem výše, že pokud je zámek fakt zarostlý, tak pravděpodobnost úspěšné opravy je do 50%. U škodovky jsem to nikdy nedělal, dělal jsem to asi 5x u Citroenu (vždy koupené auto, moje vždy OK) a pouze 2x to dopadlo dobře. Vše se hýbalo, chodilo, všechny kolíčky se pohybovaly, rozebráno na prvočinitele, ale stejně to zlobilo. Protože nevíte, kterých aut se to týkalo, tak to tu napíšu. Ty zámky, které nechodily, tam jsem nakonec vyházel všechna stavítka a pak byly funkční … . Výhodou starších citroenů je, že klíč není placatý, takže šroubovákem se to jen tak neotevře. U posledního auta jsem si nechal sehnat jiný funkční zámek a ten jsem nechal přestavět na můj klíč. To je do budoucna asi jediná možnost. Nikdy se mi to nepovedlo povolit ani tím nejsilnějším WD přímo na autě.

Odkaz ke komentáři

Tak zatím nic nepomohlo. Zkoušel jsem ještě rozhýbat zámek kufru ale ani prd. Také jsem teď zkoušel vyháčkovat čudlík přes gumu u okýnka ale jelikož ani nevím kam pořádně sáhnout tak to jde špatně. Ještě to zkusím zítra při světle ale nemyslím si. Také jsem někde viděl jak lidi odemykaji auta zvonem do záchoda ale to asi nebude můj případ když mám v podstatě nefunkční zámek.. Nicméně v neděli zavolám do servisu a uvidí se co a jak. Jinak všem děkuji za rady. 👍🏼

Odkaz ke komentáři

A zkoušel jsi se sklem to, co jsem psal? Musí se po skle nalepit hodně pásek, jejichž volný konec směřuje do jednoho "tahacího" místa … . Pořád tu ale zůstává otázka toho "zasejfování".  Ono se tam klidně dostaneš, ale třeba to přes kličku otevřít nepůjde. A kolíček nevytáhneš téměř na 100%.

Odkaz ke komentáři

No.. To ještě ne. Ale určitě zkusím. Kdybych se tam dostal tak bych dal klíček do zapalování a mohl bych zkusit odemknout dveře přes čudlík na dveřích. Mám tam u ovládání okynek dva čudlíky na zamknuti a odemknuti tak by to třeba mohlo fungovat ne? 

Odkaz ke komentáři

Normálně vyhnout roh dveří, šikovným drátem dosáhnout na tlačítko. Běžně se to tak dělá..... ideální jsou na to ty nafukovací polštářky. 

Ale jestli to je v safelocku tak je to zbytečný a auto neodemkneš...

Když to nebylo v safelocku tak jsem to dělal i provázkem + drátem za kličku

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři

Sakra.. a to by se opravdu nedalo udělat tak jsem napsal? Třeba zkusit stáhnou to okýnko a když bych byl vevnitr jenom strčil klíček do zapalování  a cudlikem zkusil otevřít? 

Jde mi o to jestli by to byla jedna z možností kdyby se mi to okénko povedlo stáhnout. 

Popř kdybych ho musel rozbít. 

Odkaz ke komentáři

Jesti máš švihadla, tak budiž ale jak jinak bys chtěl stáhnout elektrický okýnko ?

Pochop, pokud si to auto zamknul normálně klíčem, jakože jo, tak je prostě safnutý. To znamená, kličky zevnitř + tlačítko na centrál nefungují. 

Ani nevím, jestli by se tím, že nastratuješ ten safelock deaktivoval. 

Za mě nejlepší řešení vyvrtat vložku v řidičových dveřích a auto normálně otevřít, každej šikovnej mechanik by si s tím měl poradit. 

Stejně je ta vložka na sráč, takže bys jí vyměnit musel tak jako tak. Nemusíš ani měnit sadu zámků + spínačku. Normálně ti sestaví jenom vložku do řidičových dveří podle tvého klíče..

@HONZAV1

Trošku nechápu ten trik s izolepou, kam jí jako dáš, však tam je ta blokace na mechanizmu stahování. 

Pokud tam lepili izolepu na sklo a za ní tahali, tak proč nepoužili třeba přísavku ? 

To to sklo spíš rozbiješ než potáhneš dolů, to bys musel ohnout ty vodící táhla tam.

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři

Se sklem se nehne, motorek ho proste nepusti. Jinak pokud ve dverich blika dioda, tak je v safelocku a klickama ani tlacitkama se dvere neotevrou. Safelock se vypne jedine, kdyz se zapne zapalovani. 

Osobne bych udelal diru do zaslepky u spolujezdce a auto otevrel sroubovakem. Potom bych pomoci opravne sady za 150 Kc opravil tu vlozku v ridicovych dverich. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...