Přejít na obsah

Škubání motoru 2.0 103kw cfhc


Doporučené příspěvky

Zdravím, prosím o radu 
Při jízdě mi auto začalo při přidání plynu škubat tak že se stím nedalo jet dál a musel jsem to odstavit

Nedávno se mi stalo že motor spadl do nouze a rozsvítila as kontrolka žhavení
Diag ukázala sporadickou závadu Egr
Nicméně to se od smazání neobjevilo a tento problém je bez jakékoli aktivity na budících 

 

Motor 2.0 tdi 103kw CFHC
2012 rv 255xxx km

Děkuji za všechny rady/zkušenosti

Odkaz ke komentáři

Teď jsem EGR řešil. Začalo to závadama provázející kontrolka žhavení (motor v nouzáku) po načtení závada otevření klapky jiná hodnota očekávaná než skutečná. Tohle se mi stávalo cca 2,5k km, někdy co 200km, někdy to vydrželo i 900km. Pak se  mi stalo že po přidání plynu přišlo škubání motoru (spíš dušení), ale na volnoběh OK. Povedlo se mi to rozkejchat přidáváním plynu u stojícího auta až se najedou zjevil oblak dýmu a motor držel bez problémů 2500ot. Najel jsem dalších cca 500km a to mi začal opětně škubat až dokonce chcípnul. Donutit ho činosti trvalo cca 5 startů, pak jsem byl schopen po postupném přidávání a následném dýmovém oblaku dojet asi 20km domů. Načtení ucpaný EGR. No poslední cesta byla v úterý do servisu, kam jsem naštěstí dojel a druhej den účet plakal. Teď snad budu mít pokoj. Najeto 228k km

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...