Přejít na obsah

Pískání PP kola!


VitaP

Doporučené příspěvky

Nevím, jestli se někdo setkal s mojí závadou, ale budu rád za nápady na řešení...

 

Píská mi od PP kola, jakoby deska nebo kamínek nebo tak něco.

 

Jenže!!!

Začne to až při rychlosti nad 80km/h nereaguje to na nic, brzdění, zatáčení, vykvaltování....prostě na nic.

zbavit se toho dá jedině zpomalením pod 30km/h pak se to "vypne"

Když pojedu hodinu a nepřesáhnu tu 80tku tak nic. Jak ji přesáhnu tak to piští a piští až do toho zpomalení na cca 30. Rozdělané jsem to měl a vše vypadá ok, nikde nic.

 

Ještě jednou děkuji za rady!

Odkaz ke komentáři

To co popisujes je presne co se mne taky stalo... Po vymene loziska a odjeti cca 10 tkm zacalo po 80 neco piskat, spomalil jsem a prestalo to... Badal jsem nad tim dlouho a nic jsem nenase. Tak jsem skusil lozisko a bylo to loziskem. Jak jsem to rozdelal protacelo se to na hridel... Skus poradne dotahnout centralni sroub na poloose ale na krev a jestli to nepomuze vymen to... :smich:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 roky později...

Mě píská levé přední kolo, pískat to začne po ujetí pár set metrů od nastartování auta,píská to tak nepravidelně a se zvyšující rychlostí to píská o něco víc, ne hlasitěji ale jakoby s vyšší frekvencí,prostě ten hvízd je častěji. Jde to slyšet jen pokud jedu kolem nějaké pevné věci(zvuk se asi odrazí zpátky) jinak to slyšet nejde. Vyšlápnutí spojky ani vyřazení nic nezmění, píská dál

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

To mám stejný problém píská mi to nepravidelně a sem tam je to podobný zvuk jako kdyz pískají brzdy ale pedálu se ani nedotknu. V servise mi řekli že by to chtělo vyčistit brzdy. Mě ještě napadlo ložisko ale to právě že hučí a když jsem si zvedl auto tak kolo se nevyklalo takže ložisko vypadá dobře. Nevíte někdo co by to mohlo způsobovat ještě? :rolleyes:

Upraveno uživatelem Ladews
Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

tak to já mám podobný problém, píská mi levé přední kolo, ale při rychlosti pod 50km/h pískání přestane jakmile se jen dotknu brzdového pedálu, brzdy jsem už několikrát čistil(rozebrání, vyfoukání, šmirglování,stříkání různejch přípravků), což nepomohlo... můžou to být třeba destičky? jsou už docela sjeté ale druhá strana to nedělá a auto brzdí normálně

jo a je to takovej vyloženě kovovej zvuk železo na železo

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

ja mam podobny problem s piskanim,ale na zadnych kolesach..len neviem,ci to nie je brzdami ? Menil som teraz zadnu bubnovu za kotucovu napravu, nove oba loziska. Zo zaciatku sa mi zda,ze to nerobilo,ale teraz ked auto dlhsie stoji ..cca. 2-3 dni a potom s nim idem prec, tak sa ozyva asi po dobu ,kym prejdem asi 500m taky piskavy zvuk,,s periodou raz za otacku kolesa,,, pii,ticho, pii,ticho - zavisle na zvysovani rychlosti..cim rychlejsie,tym pravidelnejsie pisknutie...no po tych cca 500 metroch to prestane a potom to uz nerobi...a nerobi to ani ked potom zastavim a o 1 hod idem prec,tak to uz nerobi...Mozu to byt len zadne brzdy? Dufam,ze nie lozisko, ked som ho menil len asi pred 1500km :D

Odkaz ke komentáři

tak u mna nakoniec to piskanie je z brzdy na zadnom lavom kolese. Kedze to robilo iba po dlhsom stati ,tak rano som siel k autu, dal na dvihak zadne koleso, ktore som upodozrieval a zacal tocit a ono fakt je to brzdou. Aj nejako viac suchali kotuce o platnicky, tak som povolil trochu stelovaciu maticu na rucnej a uvidim. Ak sa to bude opakovat, vyberiem a premazem vodiace sruby strmena. Snad u mna uz poriesene :)

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...