Přejít na obsah

Napájení USB-C pro autokameru


Doporučené příspěvky

Ahoj,

mohl by mi, prosím, někdo poradit, jak vyřešit napájení autokamery i po vypnutí zapalování?

Chci využít "parkovací režim", který potřebuje neustálé napájení. Ale všechna USB-C, která mám, přestanou napájet po vypnutí zapalování: 2x v přihrádce na mobil a 1x vedle zpětného zrcátka-přímo pro kameru.

Ve Škodovce mi řekli, že to nedokážou. Jeden elektrikář, od kterého jsem kameru koupil, mi řekl, že to vyřešil u svého Hyundaie tím,  že koupil časové relé:

https://www.gme.cz/modul-casoveho-spozdeni-s-rele-12v  A nějak to propojil s pojistkama nebo s kabely. Já se v tom nevyznám 😄Ale že u mojí Octavie 4 by to nechtěl případně posrat.

Máte nějakou radu, jak to propojit, prosím?

Případně, jak nechat USB-C, aby nabíjelo po vypnutí zapalování?

Díky

Honza

 

 

Odkaz ke komentáři

Je dobré použít něco jako SmartBox III od Mio, který dovede hlídat napětí baterky auta, aby nedošlo k jejímu vybití kamerou. Podle nastaveného napětí kameru včas odpojí.

Já jsem to ale vyřešil nákupem kamery Mio MiVue 846, která má svou baterku na cca 48 hodin. Nechtělo se mně zatím tahat kabeláž...

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
V 25. 2. 2021 at 14:35, header009 napsal:

Z pojistkoveho boxu vytáhnout stálých 12v a natáhnout ke kameře. Pro autoelektrikáře by to neměl být problém. Ikdyz to je o4

Já naopak nepotřebuji a ani nechci napájení kamery v odstaveném vozidle. Na druhou stranu, chci mít kameru bez trvale visícího kabelu do konektoru. Chystám se koupit na ALi k těmto účelům prodávaný dlouhý kabel s redukcí 12-5V, ale netuším, kde je v O4 pojistková skříňka, ze které by to šlo vytáhnout.  Jde mi zejména o to, je-li dole pod volantem, nebo v motorovém prostoru. Auto budu mít až v červnu, ale rád bych to objednal již nyní. A pokud někdo tuší, který slot je pro tyto účely vhodný, předem moc díky za info.

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...