Přejít na obsah

E300de kombi - Boruvka


Doporučené příspěvky

Dnes mi usnul kluk v aute a co musim rict s cim jsem fakt nadseny - ze jsem nebral alarm. Uz nemusim resit, ze musim mit otevrene dvere, kdyz od toho jdu pryc, aby to nezacalo houkat (za tva roky sem nikdy nepochopil, jak to 100% deaktivovat).

Ty kola jsou aerodynamicka primo na hybrid, jsou mnohem vic prekryta nez normalne. Nevim, jestli mas stejny, nebo podobny design.

Odkaz ke komentáři

Ve Volvu jsem měl u stropního světla deaktivaci alarmu, aby to nezačalo řvát, když je někdo uvnitř. Tak jsem zjistil, že tam mám alarm, když jsme cestou na dovču v noci zamkli spící děcka v autě, když jsme šli s manželkou na kafe. To byl trapas a randál, když se to spustilo a já nevěděl, co s tím.

Odkaz ke komentáři

Praveze tlacitko to nemelo. V octe jsem to mel u ridice oboji dole na b-sloupku spolu s cidlem naklonu. Zmacklo se tlacitko, rozsvitila se ledka a mel sem klid. U stribrnaka se to resilo pres infotaiment a i kdyz jsem to vypnul tam, tak se mi kolikrat stalo, ze se stejne zapnul - asi tam meli nastavene znovuzapnuti po nejakem case, nebo se to aktivovalo pri jakekoliv interakci s infotainmentem. Takze bud to bylo o tom nechat bezet motor, nebo otevrit dvere - oboji ani trochu blizko idealu.

Odkaz ke komentáři

Já právě na nějaký alarm seru, je to k ničemu. Neobjednávám to. Místo toho raději Sherlog. Alarmy umí být pro zlost a reálně to je k ničemu, spíš někdo má chuť řvoucí auto rozmlátit. Máme tady jedno takové, co se spouští bezdůvodně a je to labůže, když takhle řve s přestávkami v noci. V ten moment si říkám, že to mrdku snad půjdu roztřískat.

Odkaz ke komentáři

Zalezitost s dekorem interieru uz se snad konecne blizi k vyreseni. Protoze celkova castka za zmenu je slovy Mercedesu 1367,27 Eur bez dane, tak se jim do toho nechtelo. Postupne jsme se dostali pres nabidku voucheru na 500 eur (pozdeji 750eur) na Mercedes prislusenstvi. Dalsi kolo bylo o tom, ze chteli zaplatit alespon 240eur bez dane, protoze mi spatne udelali nabidku kvuli chybe v konfiguratoru (co jsem si overil, tak pri vyberu dekoru lucembursky konfigurator jako jediny opravdu ukazuje, ze je to bez priplatku) a maji na ten doplatek pravo. Posledni "rande" jsme skoncili tim, ze mi rekli ze maji v obchodnich podminkach pravo dorucit auto, ktere muze mit drobne odchylky v konfiguraci, ktere se netykaji zakladnich charakteristik auta a ze s tim nebudou delat nic... Tak jsem si to dukladne procetl, souhlasil s nimi... A dodal, ze o tehle zmene by me museli informovat pred a behem predani oni - a to se nestalo. Na oplatku jsem jim precetl par odstavcu ze zakona na ochranu spotrebitele, navrhl odstoupeni od smlouvy, vraceni Boruvky a rekl si o nahradni auto, nebo uhrazeni pouziti nahradniho auta dokud nedodaji spravnou konfiguraci a s tim jsme se v "pratelskem" duchu rozloucili. No a vecer dorazil mail s tim, ze teda v ramci zachovani nadstandartnich vztahu to vsechno berou na sebe, retrofit objednali a co nejdriv me to vymeni, hned jak to dorazi....

Nebylo to nic prijemneho, seznamil sem se se spoustou zajimavych lidi z vedeni dealerstvi, ale nastesti vyhral zdravy rozum.

 

No a az me omrzi zivot, tak mam vyreseno - prijdu tam s tim, ze jsem prisel na to, ze ten puvodni dekor byl vlastne hezci, podle konfigurace tam patri a at to prehodi zpet - myslim, ze by to bylo velmi rychle 😄

Odkaz ke komentáři
V 1. 4. 2021 at 6:32, Mezonek napsal:

Zalezitost s dekorem interieru uz se snad konecne blizi k vyreseni. Protoze celkova castka za zmenu je slovy Mercedesu 1367,27 Eur bez dane, tak se jim do toho nechtelo. Postupne jsme se dostali pres nabidku voucheru na 500 eur (pozdeji 750eur) na Mercedes prislusenstvi. Dalsi kolo bylo o tom, ze chteli zaplatit alespon 240eur bez dane, protoze mi spatne udelali nabidku kvuli chybe v konfiguratoru (co jsem si overil, tak pri vyberu dekoru lucembursky konfigurator jako jediny opravdu ukazuje, ze je to bez priplatku) a maji na ten doplatek pravo. Posledni "rande" jsme skoncili tim, ze mi rekli ze maji v obchodnich podminkach pravo dorucit auto, ktere muze mit drobne odchylky v konfiguraci, ktere se netykaji zakladnich charakteristik auta a ze s tim nebudou delat nic... Tak jsem si to dukladne procetl, souhlasil s nimi... A dodal, ze o tehle zmene by me museli informovat pred a behem predani oni - a to se nestalo. Na oplatku jsem jim precetl par odstavcu ze zakona na ochranu spotrebitele, navrhl odstoupeni od smlouvy, vraceni Boruvky a rekl si o nahradni auto, nebo uhrazeni pouziti nahradniho auta dokud nedodaji spravnou konfiguraci a s tim jsme se v "pratelskem" duchu rozloucili. No a vecer dorazil mail s tim, ze teda v ramci zachovani nadstandartnich vztahu to vsechno berou na sebe, retrofit objednali a co nejdriv me to vymeni, hned jak to dorazi....

Nebylo to nic prijemneho, seznamil sem se se spoustou zajimavych lidi z vedeni dealerstvi, ale nastesti vyhral zdravy rozum.

 

No a az me omrzi zivot, tak mam vyreseno - prijdu tam s tim, ze jsem prisel na to, ze ten puvodni dekor byl vlastne hezci, podle konfigurace tam patri a at to prehodi zpet - myslim, ze by to bylo velmi rychle 😄

Tak to respekt, že si to tak pěkně vykomunikoval.👍

Odkaz ke komentáři

@CvencA Diky. Prijemne to nebylo, ale protoze me dost zklamali pristupem a nebylo navic co ztratit, tak se proste neustupovalo.

Ted uz hlavne at to vymeni. Dalsi na rade bude najit nekoho, kdo mi tu bude schopny dekontaminovat, rozlestit a pekne zavoskovat lak. Ten pomeranc co je tam z vyroby taky neni zadna slava.

A pak hned prvni pojistna udalost, kdy mi pri nouzovel brzdeni vyleteli dlazdice co byly v kufru a udelaly dirky do zadniho polstru sedadel. I kdyz tam se rozhoduju, jestli mi to vadi, protoze to nevidim 🙂

Upraveno uživatelem Mezonek
Odkaz ke komentáři

Nechat si někým měnit dekory na novém autě smrdí problémem.

Doporučuji si při předání vozu nafotit všechny displeje(nechat si podepsat technikem, že byl přítomen a rovněž nevidí nikde žádné poškození.....to je Ti , ale asi i díky výše uvedenému jasné), že nemají sebemenší škrábanec na sobě + ovladače...

S výměnou bych počkal až bude venku stabilně 20°C a ušetříš si hromadu pazvuků a problémů.

Po výměně vše pečlivě zkontrolovat. V případě nalezení poškození displeje poznáš, že cena 1367,27 € bez daně je vlastně směšná částka.....

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

V CZ cenách jsi tedy řádově na 1,40 za km čistě provozně. K tomu by se ale mělo taky připočítat investičně. Tedy co to stojí navíc oproti konvenci a vydělit počtem zamýšleného nájezdu za vlastnictví/životnost auta. Dobře, ve tvém případě zakalkulovat daňové ekoteroristické výpalné. Furt přemýšlím, jestli se to vůbec vyplatí. Jestli teda od toho čekáš větší zrychlení, tak ano. Jestli popojíždíš kousky a konvenční motor by trpěl, tak ano (asi bude můj případ, respektive auto pro starou). Ale ekonomicky se obávám, že to bez výpalného nefunguje.

Odkaz ke komentáři

U me se to vyplati hodne vyrazne, ale danova politika je tu diametralne odlisna.

Neby to tu tak, tak beru All-terrain 400d nebo nejake rocni/dvoulete E53AMG.

Ale i ted jsem moc spokojeny - az si teda zvyknu na to, ze to auto porad bude spinave jako to prase.

Upraveno uživatelem Mezonek
Odkaz ke komentáři

Jo, barva je to krásná, ale vidět je na tom všechno. Z dostupných barev nejlepší. Teda líbila by se mi ta zvláštní matná stříbrná, ale za to chtěli příplatek nějakých 100K a to jsem si řekl, že ne. Plus kdyby se něco přihodilo, tak to prej není možné trefit stejný odstín. A i ten Cavansite blue byl myslím příplatek 40K. Jako barvy na výběr dost na ho*no. Bílá se mi nelíbí, černá je ee a ještě na údržbu asi nejhorší, stříbrná taky ee, červená moc extravagantní, i když hezká. Bohužel od 2019 vypadla ta hezká zelená a i hnědá, což by byla asi moje volba. Ale prostě zmizely. Jsem chtěl původně hnědou, ale dostal jsem sprchu, že od 2019 nelze objednat. Druhá v pořadí byla ta zelená metla, taky nejde. Chvíli jsem zvažoval tu matnou stříbrnou, ale ta mi i více sedí k jiným modelům a navíc drahá jako svině a lakování je v tomto případě na celolak. 

Odkaz ke komentáři

Stříbrných aut je mraky. Na Mercedes střihu E se podle mě hodí nějaká konzervativnější barva, spíše tmavší. Tak jako třeba u Kugy ta Cupper Pulse nádherně vyniká, má to málokterá Kuga, protože většinou to asi lidi nebyli ochotni zaplatit, podobně jako tu červenou metlu Rubby. Tyto dvě barvy byly za největší příplatek, už si moc nepamatuji, ale bylo to nějakých tuším kolem 35K. Tak jich je v tomto provedení málo a hlavně obě dvě jsou to nádherné barvy. Ale Cupper Pulse není tak agresivní. Plus k Červené se zkrátka hodí bílý interiér a to zase takzvaně nechceš, protože to je hezký a zářivý jen chvíli.

Odkaz ke komentáři
  • Ol@f locked this topic
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...