Přejít na obsah

E300de kombi - Boruvka


Doporučené příspěvky

V 5. 2. 2022 at 10:23, Mezonek napsal:

 dnes rano mi mercedes.me profil hlasi, ze skoro vsechny sluzby co tam mam, nejsou dostupne a ze se mi automaticky reaktivuji, az prijedu na servisni prohlidku - to uz je skoro vydirani 🙂 

tak ja nevím, ale bylo to jasně napsáno už od začátku, přijedeš na prohlídku a reaktivuje se to - proč to tak je se nabízí v souladu s tím jak má auto koupené. A auto samozřejmě nepoznalo nic, přijímací technik zadal do systému že se dělá prohlídka a automaticky došlo k odblokování / prodloužení služeb.

Odkaz ke komentáři

@Babik78 Sluzby me aktivovali v den nakupu, slo to rychle. A chapu to, jak pise @Ol@f auto privezes a technik zapoji modul na diagnostiku servisu A - a tim padem pusti i jeden proces reaktivuje vsechny sluzby.

 

Jinak mam ted to C300de a musim rict, ze na prvni dobrou me to auto sedi lip nez to co mam ted - z hlediska dotykoveho ovladani je to pravdu krok zpet... a pak tu mam zpet S+ jizdni rezim 😄

Odkaz ke komentáři

@ketys rad bych rekl, ze uz jako zodpovedny a dospely clovek dokazu ridit bez takoveho rezimu... ale nereknu to 🙂

 

@Babik78neresite prave s Tomasem to, ze jezdite hlavne na eco? 😄 pro vas je toho motoru skoda 😉

 

Kazdopadne to Cecko jede pekne. Co jsem nasel, tak to umi 0-100 za 5.1s a je to zadokolka 😉

Upraveno uživatelem Mezonek
Odkaz ke komentáři

Mezonku, vy jste tam pokrokovější, zvládne Pulsar Plus nabíjet hybridního Mercedesa 22 kW? Ten pulsar to na 32 A umí, ale otázkou je, jestli Mercedes si s ním bude povídat více než 7,5 kW. Teď samozřejmě beru to, že bude Mercedes osazen tím příplatkovým 60 kW rychlonabíjením. Pulsar Plus je toto https://www.autonabijeni.cz/nabijeci-stanice/wallbox-pulsar-plus-kabel-typ-2-max--22-kw/?gclid=CjwKCAiAo4OQBhBBEiwA5KWu_x2izqwMmkF-8f_1Ii6DSxa6aykj-fBkmc26_jkyuvmhE_Zp2vKp-hoCdL4QAvD_BwE 

Odkaz ke komentáři
Mezonku, vy jste tam pokrokovější, zvládne Pulsar Plus nabíjet hybridního Mercedesa 22 kW? Ten pulsar to na 32 A umí, ale otázkou je, jestli Mercedes si s ním bude povídat více než 7,5 kW. Teď samozřejmě beru to, že bude Mercedes osazen tím příplatkovým 60 kW rychlonabíjením. Pulsar Plus je toto https://www.autonabijeni.cz/nabijeci-stanice/wallbox-pulsar-plus-kabel-typ-2-max--22-kw/?gclid=CjwKCAiAo4OQBhBBEiwA5KWu_x2izqwMmkF-8f_1Ii6DSxa6aykj-fBkmc26_jkyuvmhE_Zp2vKp-hoCdL4QAvD_BwE 
Přemýšlíš na dotaci na dobíjecí stanicí domů?

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Jo, spolu s FVE. A nerad bych pak zjistil, že mi to pak nepůjde tím WB nabíjet nebo jen 7,5 kW.
Tak dej vědět co zjistíš. Já o tom silně uvažuju taky, po tom co jsem byl tři měsíce u DPI a přišla mi faktura.[emoji3166][emoji24]

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Jirko, v Mercedesu ví ho*no. Proto jsem psal, že jste tam pokrokoví a spíše budou vědět tam u Vás. Tady v CZ to je tak, že tady obecně prodávají auta a ví ho*no. Jakmile se začneš ptát na detaily, tak mám vyzkoušeno, že nikdo nic neví, včetně importéra. Já se už ptal a oni na to čumí, jako co řeším, že se připojí kabel a hotovo. Ale ono to tak úplně jednoduchý není. Už jsem asi přišel na to, že ta GLE zásuvka nikdy nepojede rychleji, než 7 kW, byť ten WB od Pulsaru umí i 22 kW na 32 A nebo v mém případě na 25 A by to bylo 17 kW. Jenže GLE má podle všeho palubná 7 kW a nebo rychlonabíjení, což je vždy DC, na 60 kW.

Ale tady se zkus zeptat a čumí na tebe jak na exota, přitom to je dost podstatná věc.

Babik: no se koukni do Elektromobility, tam je nabídka komplet. 

Odkaz ke komentáři

Máš na to doma vůbec elektroinstalaci, přípojku ? 

22kW je už celkem dost, to bude chtít separátních 3x32A jistič...

A navíc je to o tom, jestli měnič v autě dokáže těch 22kW střídavých a o tom dost silně pochybuju však to nemá ani Tesla, ta dá tuším kolem 18kW...

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři

WB umí až 22 kW AC, já mám 25 A, takže u mě ten samej WB max. 17 kW. No a Mercedes umí AC jen asi 7kW. Takže postupně jsem dospěl k tomu, co mi nejsou schopni v MB odpovědět, tedy můj WB max. do MB umí 7 kW, respektive WB bude limitovanej autem. Těch 60kW leda někde u Lídlu, kde je max. 55 kW. A to už jde DC těma dvěma spodníma, příplatkovýma, ďourama.

Otevřít fotku

Odkaz ke komentáři

Me tyhle cisla rikal prodejce. Pry to dukladne otestovali ted behem autofestivalu, kdy museli porad nabijet.

 

Jinak tu bilou jsem mel dnes pujcenou. Modrou uz mam zpet - vymenili lautr vsechny kamery, volant, prekalibrovali vsechny cidla a nahrali aktualizace. Cestou zpet domu uz to pusobilo funkcne, ale potrebuju to vic otestovat, to bylo jen par km.

 

image.png.70da62322f0284d4444ce64c94e68e9f.png

Upraveno uživatelem Mezonek
Odkaz ke komentáři

Vcera mi prijimaci technik tvrdil, ze to vbylo tak rychle vyresene, protoze uz maji vyzokuseno, ze to byla spatna varka senzoru a kamer spojena s vyrobou faceliftu (nevim, jestli neco podelal dodavatel, nebo to bylo podle jejich zadani), ale tim padem uz presne vedeli co menit a jak to udelat - tim padem to bylo i s klasickym periodickym servisem hotove behem jednoho dne. Mimochodem, ten predchozi AMG volant byl asi vazne nejlepsi, co M-B do ted vyrobil. Ta fyzicka tlacitka na volantu nenahradis...

Odkaz ke komentáři

No, hlavne doufam, ze tentokrat uz bude vse fungovat. Co se noveho tyce, zjistil sem, ze momentalne nemam u M-B v Lux co objednat - Ecko je jen s hodne osekanou vybavou, Cecko v hybridu jen s benzinem u ktereho jsem zjistil, je dost tristni dojezd (parametr vyberu je alespon 1tis km dojezd bez tankovani) na cistou naftu jsou nesmyslne dane a vetsi hybridy jsou jednak strasne drahe a jednak to ani nedostanu do garaze...  Zacinam ted i pomalu koukat po volvu...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • Ol@f locked this topic
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...