Přejít na obsah

Cvakání od levého kola


Marty1234

Doporučené příspěvky

Zdravím,

Mám Octavia 1 1.6 75kw,

Mel jsem špatnou manžetu na vnějši straně  poloosy i tak jsem s tím nějakou dobu jezdil, jelikož jsem si na víkend koupil pouze manžetu s tím že je kloub ok tak se mi to trochu vymstilo foto kloubů v příloze 🙂 a musel by se měnit celý kloub, ten jsem zrovna neměl po ruce, zajel jsem tedy na sběrný dvůr kde se váleli 3 celé poloosy v neznámém stavu 😄 a vzhledově vypadaly ok.

Závada:

 Po výměně i před ni je cvakání stále stejné, když projedu pravou zatáčku trochu rychleji 2-3x to cvakne čím víc větší je zatáčka a větší průjezdova rychlosti podle toho to víckrát cvakne. Když projedu zatáčku bez plynu tak nic necvaka. Na parkovišti mužů točit a zatáčet jak chci ale nic necvaka.

Celé tohle se děje když je na tu stranu zatížené auto v zatacce a volant je otočený alespoň o jednu celou otáčku. Při mírných zatáčkách na okreskach nic necvaka.

 

Je to opravdu tou poloosou? Nebo to může být třeba horni uložení?

 

Není problém cokoliv vyměnit ale nechci měnit zase  půlku podvozku

 

 

IMG_20210306_093049.jpg

Upraveno uživatelem Marty1234
Odkaz ke komentáři
před 28 minutami, Patrik77 napsal:

Jestli to opravdu cvakne jen takhle, tak bych se podíval na pružinu/y a ložiska v horním uložení. 

Ložisko horního uložení jsem dělal na druhé straně a to vydávalo úplně jiný "zvuky"  a ozívalo se na místě když jsem točil, kouknu na pružiny :)

Odkaz ke komentáři
před 24 minutami, Konny napsal:

Podle me to bude tim pouzitym kloubem. Vnitrni kloub je v poradku? 

Jak poznám ze je špatný? byl špinavej a nechtělo se mu jezdit tam a zpátky po vyčištění a namazání novým mazivem jezdí stejně dobře ne-li lepe jako ten co je na te puvodni poloose asi objednám nový co jsem taky původně chtěl 😄

Odkaz ke komentáři
před 46 minutami, Marty1234 napsal:

Jak poznám ze je špatný? byl špinavej a nechtělo se mu jezdit tam a zpátky po vyčištění a namazání novým mazivem jezdí stejně dobře ne-li lepe jako ten co je na te puvodni poloose asi objednám nový co jsem taky původně chtěl 😄

To nevim jak se pozna zpatny cep, nejsem mechanik, ale logicky to musi mit spojitost s poloosou, protoze se cvakani meni s rychlosti, ze? 

Spodni cep by podle me cvakal i kdyz auto stoji na miste... 

Odkaz ke komentáři
Před hodinou, Konny napsal:

To nevim jak se pozna zpatny cep, nejsem mechanik, ale logicky to musi mit spojitost s poloosou, protoze se cvakani meni s rychlosti, ze? 

Spodni cep by podle me cvakal i kdyz auto stoji na miste... 

Tak tak pokud je pravá zatáčka 90° a víc a jedu víc než 30km/h, pod plynem 2-3 cvakne, pokud  se snažím projet stejně rychle ale bez plynu nic necvaká.  Jen mě trochu zaráží že se od výměny nic nezměnilo, čekal jsem buď o dost horší cvakání nebo zlepšení

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...