Přejít na obsah

pozdě nebo nikdy sepne světlo v kufru (Octavia II facelift, liftback)


Doporučené příspěvky

Zdravím, neví tu někdo, jak přesně funguje spínání světla v kufru? Světlo mi sepne někdy po několika sekundách, někdy nesepne. Na maxidotu se otevření kufru zobrazuje vždy a správně. Demontoval jsem zámek z víka kufru, v němž je spínač ovládající podání informace maxiku, že je otevřený/zavřený a zapíná/vypíná osvětlení v kufru. Pokud jsem vodiče v zástrčce spojil/proklemoval manuálně, fungovalo světlo v kufru bezchybně. Stejně tak i info na maxiku. Zkoušečkou jsem propískával i kontakty na zámku a simuloval oba stavy zámku a vše absolutně bez problémů. Jakmile ale zapojím zástrčku do konektoru, přestane zap/vyp. světla v kufru fungovat. Napadla mě jediná možnost, zda nemoho být kontakty ve vypínači "unavené" a může být v sepnutém stavu i tak moc velký odpor, že Comfortka si myslí, že je vlastně vypínač rozepnutý a proto nepustí do světýlek v kufru proud. Neměřil jsem totiž odpor mezi kontakty v zámku, jen jsem je propísknul a nekonečný odpor tam nebyl. Nevím, jak velký odpor zkoušečka vyhodnotí, že je vlastně obvod rozepnutý. Je moje úvaha správná, nebo mám hledat příčinu někde jinde? Shnilé kontakty ve štekru v levé kapse (jako u kombíků) jsem nenašel, neboť jsem na takový štekr ani nenarazil. Předem díky za fundované odpovědi.

Odkaz ke komentáři

Ten spínač v zámku je jakoby dvoustupňovej. Při zavírání kufru prvně dojde k vypnutí světla a posléze k signálu maxidotu, že je kufr zavřený. Při otevírání je postup opačný. Zřejmě budeš mít vadný ten spínač v zámku.

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk



Odkaz ke komentáři

Vymenit se musí celý zámek neboť je to snýtované. Kvůli bezpečnosti zámku nebudu fuserit a roznytovavat a zase snýtovávat... Spíš uvažuji, že bych proklemoval ten obvod maxiku a svetla v zástrčce a bylo by to spínané současně. Domnívám se, ze beztak jsou oba obvody pouze signální/nesilové.

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

Edit: proklemovat kontakty se nedoporučuje, aby náhodou neodešla Comfortka. Takže došlo na výměnu zámku a problém je tímto odstraněn. Zámek jsem ze zvědavosti kuchnul a fotky přikládám.




34f90e656550d613436da2133a439015.jpg09a81282e515da4dfe42a1e35c35a9c4.jpgd4ca2efbdb26b791877fd2733eb4f806.jpg1378ab9d22674d4273b58fcd259dbd0c.jpg5c4082a1f07ac3b7464b9a2a2d9ea0b3.jpg31577b15bd006bf81e841f092cb5e2e8.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...