Jump to content

pozdě nebo nikdy sepne světlo v kufru (Octavia II facelift, liftback)


Recommended Posts

Zdravím, neví tu někdo, jak přesně funguje spínání světla v kufru? Světlo mi sepne někdy po několika sekundách, někdy nesepne. Na maxidotu se otevření kufru zobrazuje vždy a správně. Demontoval jsem zámek z víka kufru, v němž je spínač ovládající podání informace maxiku, že je otevřený/zavřený a zapíná/vypíná osvětlení v kufru. Pokud jsem vodiče v zástrčce spojil/proklemoval manuálně, fungovalo světlo v kufru bezchybně. Stejně tak i info na maxiku. Zkoušečkou jsem propískával i kontakty na zámku a simuloval oba stavy zámku a vše absolutně bez problémů. Jakmile ale zapojím zástrčku do konektoru, přestane zap/vyp. světla v kufru fungovat. Napadla mě jediná možnost, zda nemoho být kontakty ve vypínači "unavené" a může být v sepnutém stavu i tak moc velký odpor, že Comfortka si myslí, že je vlastně vypínač rozepnutý a proto nepustí do světýlek v kufru proud. Neměřil jsem totiž odpor mezi kontakty v zámku, jen jsem je propísknul a nekonečný odpor tam nebyl. Nevím, jak velký odpor zkoušečka vyhodnotí, že je vlastně obvod rozepnutý. Je moje úvaha správná, nebo mám hledat příčinu někde jinde? Shnilé kontakty ve štekru v levé kapse (jako u kombíků) jsem nenašel, neboť jsem na takový štekr ani nenarazil. Předem díky za fundované odpovědi.

Link to post

Ten spínač v zámku je jakoby dvoustupňovej. Při zavírání kufru prvně dojde k vypnutí světla a posléze k signálu maxidotu, že je kufr zavřený. Při otevírání je postup opačný. Zřejmě budeš mít vadný ten spínač v zámku.

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí TapatalkLink to post

Tak jsem proměřil kontakty spínače a potvrdilo se mi, ze i po sepnutí (okruh pro svetlo kufru) tam stále byl odpor ca 20 ohmů. Takže nutná výměna. Kontakty pro maxidot byly v pořádku.

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

Link to post

Vymenit se musí celý zámek neboť je to snýtované. Kvůli bezpečnosti zámku nebudu fuserit a roznytovavat a zase snýtovávat... Spíš uvažuji, že bych proklemoval ten obvod maxiku a svetla v zástrčce a bylo by to spínané současně. Domnívám se, ze beztak jsou oba obvody pouze signální/nesilové.

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

Edit: proklemovat kontakty se nedoporučuje, aby náhodou neodešla Comfortka. Takže došlo na výměnu zámku a problém je tímto odstraněn. Zámek jsem ze zvědavosti kuchnul a fotky přikládám.
34f90e656550d613436da2133a439015.jpg09a81282e515da4dfe42a1e35c35a9c4.jpgd4ca2efbdb26b791877fd2733eb4f806.jpg1378ab9d22674d4273b58fcd259dbd0c.jpg5c4082a1f07ac3b7464b9a2a2d9ea0b3.jpg31577b15bd006bf81e841f092cb5e2e8.jpg

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Příspěvky

  • Zesilovač má svou pojistku a ta je v pořádku. Ale děkuji za snahu pomoct 
  • Nemá soud system svou vlastní pojístku ? jen mě to napadlo, možná jiní poradí a nebo je system KO, možná jej prověřit, nebo zapojit rádio bez sound systému a otestovat,
  • Dobrý den. Mám problém s rádiem Audience na své Octavii 2 před fl. Nedopatřením se mi podařilo vyzkratovat pojistku rádia. Po výměně pojistky rádio svítí, jde ladit stanice atd... ale nejde zvuk z reproduktorů. Repro systém sound system. Prosím o radu po čem pátrat případně co vyřešit. Děkuji 
×
×
 • Create New...