Přejít na obsah

Rozsvítila se kontrolka dobíjení - Octavia 1 1.9tdi 66kw alh rv04 s klimou


borlan

Doporučené příspěvky

Zdar ve spolek, tak mám zase co řešit...prohrabal jsem vlákna ohledně dobíjení, ale nenašel jsem co bych potřeboval než to vzdám, dám do servisu a budu muset spoléhat, že si nebudou vymýšlet. Tak k věci...

Těsně před dojezdem z práce se rozsvítila kontrolka dobíjení, žádné zvukové projevy (před pár roky se mi s pěknou ránou rozlítla volnoběžka alternátoru a rozervala řemen). Po dojezdu vypnu motor a znovu nastartuju - po kraťoučkém zaváhání se kontrolka zase trvale rozsvítí.

Po načtení fora mohu napsat:

- baterka téměř nová, bezproblémový provoz a starty, loni preventivně měněn napínák s tlumičem kmitů, před cca 3r po destrukci měněna volnoběžka alternátoru.

- pojistkový můstek i pojistky na baterce bez známek poškození teplem, dotažené matice

- vizuálně se alternátor točí (vidím pohyb lopatek skrz mřížku), žádné zvláštní zvuky

- kontrolka nezhasne ani při otáčkách nad 2000

- multimetr ukazuje v klidu cca 12,4V, po startu cca 11,8V, se světlama 11,7V, na otáčky nereaguje - takže na baterce žádný projev dobíjení.

- diagnostika nehlásí žádnou závadu (ale mám to jen BT modul do zásuvky a sleduji přes aplikaci v mobilu a moc těm výsledkům nevěřím, už se mi ukázal rozpor s klasickým členem na kabelu, který jsem si dřív půjčoval)

Dotazy:

1 - dokážu zkontrolovat/vyměnit regulátor bez demontáže alternátoru?

2 - dokážu bez demontáže zkontrolovat/proměřit kabely k alternátoru (přístup jen shora, nemám rampu)?

3 - dokážu bez demontáže detekovat proraženou diodu?

4 - může alternátor dobíjet, jen se to nějak nedostane k baterce (možná nesmyslná otázka vzhledem k principu rozsvěcení kontrolky)?

 

Zřejmě mne stejně čeká cesta do servisu, ale dík předem za každý podnět, radu - abych něco věděl než tam vyrazím... 🙂

Odkaz ke komentáři

Já bych rovnou scháněl novej alternátor zvláště pokud si chceš auto nechat 

Altík se tam docela naprd mění a ryskovat nakou pochybnou opravu by se mi nechtělo 

Počítam že uhlíky nebudou nejdelší ,budou vyjetý sběrací kroužky i suchý ložiska dale je otazkou co vydrží volnověžka ??

Za mě nešpekulovat sehnat kvalitní novej kus a vyměnit

Upraveno uživatelem pavel71
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...