Přejít na obsah

Kde v oblasti řidiče najít spínané plus


Doporučené příspěvky

Zdravím zapojuji 13 polovou zásuvku a potřebuji najít spínané plus někde v oblasti řidiče co je přístupné potřebuji napojit 2,5mm kabel který je jištěný 20A pojistkou. Vím že v pojistkách jsou nějaké volné sloty pro pojistky ale do toho se mi nechce protože tam není opravdu dobrý přístup neví někdo jak by se to dalo vyřešit ? Děkuji za případné odpovědi

 

 

Odkaz ke komentáři

spínací relé např. 12v 40A nad tím sem přemýšlel akorát nevím odkud bych vzal napájení pro relé a jaký průžez drátu zvolit stačil by třeba 2,5mm před relé bych dal ještě 15A pojistku potom relé a z toho bych měl kabel už spínaný přes pojistku 20A k zásuvce šlo by to takhle udělat ?

Odkaz ke komentáři

Na relatka se vykasli. Sundel plast nad pedalama a uvidis tam komtakty (takovy srouby). Je tam tusim kostra, staly plus s spinane plus (tusim kontakt 30). To zjistis treba zkouseckou ktery kontak ma napeti po zapnuti klicku. 

Na ten se pak jen napojis kabelem s pojistkou a mas hotovo 😉👍

Odkaz ke komentáři

Myslíš ty maticový kontakty jak jdou do motoru z těch relátek ?

kabel mám protáhnutý do motoru u baterky mám pojistku aby byly dvě u sebe protože mám ještě stálé + přes pojistku a pak se vrací zpět a vychází právě u těch šroubových spojů to by bylo přes očko úplně ideální napojení nemůže tam ale pak téct třeba 30A do 2,5mm kabelu má to na něco vliv ? Jako přes elektriku si umím něco změřit zjistit přes multimetr ale moc tomu zase neholduju tak se ptám chtěl sem to napojit u rádia ale tam je jen plus 2x a když sem měl ještě felicii tak sem našel spínaný plus skoro všude no takže to nebyl problém

 

Odkaz ke komentáři

Jo pod palubkou nad pedalama jsou maticove spoje a tusim ze spoj c. 30 je spinany klickem, tak tam se staci napojit pres pojistku a mas to vyreseny. Radsi si ale zmer, jestli ten kontakt 30 je spinany kontakt 😉

😉

Upraveno uživatelem Konny
Odkaz ke komentáři

Nee 30 je stálé napětí, 15 je po zapnutí klíčku. 

Koukal jsem na elektriku co tu mám , bylo to origo tazne dodělávané ve škodovce, je tam očko s odbočkou na 30 přes pojistku do tažného, odbočka na relé kontakt 30 , očko s odbočkou kostra do taž a odb na relé kontakt85 , očko od kontaktu 15 na relé kont86 , z 87 přes pojistku spínané + do tažného. 

Odkaz ke komentáři

Nevim jak velky proud chces pres tazne odebirat, ale rele tam teda bude z duvodu, ze jde proud primo z trvaleho napeti (z baterky, tedy kontakt 30) a spinanym napetim (klickem) spinas to rele, tedy neni kontakt ve spinacce zatezovan odberem pres zasuvku tazneho. 

Odkaz ke komentáři

Nevím jestli to spínaný plus budu využívat nebo ne ale je to jen na dobíjení baterie na moover a to zase tolik dobíjet za jízdy nebudu když to budu mít nabitý ze sítě buď z domu nebo v kempu a navíc to můžu ještě vypnout v karavanu vypínačem aby se to za jízdy nedobíjelo  no ale chtěl sem to připojit aby to bylo komplet jako nic by se nestalo kdyby to bylo hluchý jestli na to teda jede jen nabíjení baterky v tom karavanu a nic jiného. Jako klidně bych to napojil na tu 15 napřímo ale nechtěl bych aby to něco udělalo ale zase když by tam teklo víc tak to upálí tu 20A pojistku co na tom kabelu mám ne? doufám že bude stačit 2,5mm kabel vím že tam asi nepoteče ve finále hodně ale je to přeci jen dobíjecí a mohlo by to stačit

 

 

Upraveno uživatelem Zdenek Klima
Odkaz ke komentáři

Ještě si chci dodělávat denní svícení bez automatického modulu spínání a to taky bude potřebovat spínané plus jak zapojit to relátko když mám jen jeden kabel na tu zásuvku a je na něm jen pojistka 20A kabel je označen spínané plus jinak celá zásuvka je už hotová uzeměný kabel spínaného plus je přímo u baterky od zásuvky vede 5x2,5mm kabel který je napojený následovně jedna žíla  + od světel na zpátečku další žíla je trvalé + přes 20A pojistku přímo na baterii pak další žíla je spínané + protažené k té první pojistce k baterce aby byly dvě pojisky u sebe zase přes 20A pojistku vtaženou zpět a trčí u té mřížky kabel který potřebuji vyřešit a další žíla - pro trvalé napájení a další žíla je - pro spínané napětí a tyto dva kabely jsou u baterie na mínusovém polu. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...