Přejít na obsah

Klapky v proměnném sání


Doporučené příspěvky

Ahoj,

nezabýval se někdo opravou ovládání klapek proměnného sání u motoru 1,6 /75kw ? Mám najeto 380tkm a přišlo mi, že motor v otáčkách, kdy se sání přepíná z dlouhého na krátké, už nejede, jak by měl, takže jsem sání vyndal kvůli kontrole klapek. Přepínací ventil je v pořádku, membrána taky, podtlak se neztrácí, klapky jsou (navzdory občasnému šlehnuté LPG do sání) celé a hýbou se, ale problém je v převodu z membrány na klapky, který je tak vyběhaný, že už je nezvedne až do horní polohy a skoro půlka průřezu krátkých sacích větví tak zůstává zakryta 😞

Bohužel plastové sání je svařené, takže se k ničemu kromě membrány nedá dostat.

Neřešil už někdo opravu, nebo nějaký způsob, jak klapkám v klidovým stavu pomoct až do horní polohy (v režimu dlouhého sání je zatím ovladač v pořádku táhne dolů) ? Nechce se mi do dvacetiletýho auta kupovat nový sání 😞

Díky za případnou radu

Odkaz ke komentáři

Celkem běžně, "výkon" tohohle motoru to celkem vyžaduje a když jezdím na LPG, neřeším spotřebu 🙂 A když v létě táhnu přívěs na dovolenou, tak jsou 4t teprve takovej volnoběh 🙂

Právě že na možnost rozdělání jsem nepřišel, když celá ta variabilní část je svařená ze dvou polovin. Sání z vrakoviště má smysl jen ve stoprocentním stavu, takže bych nerad nějaký objednal a následně zjistil, že by mi nepomohlo. Proto marně pátrám, jestli už to třeba někdo nerozříznul, nějak nevyvložkoval vůle v mechanizmu a zase neslepil/nesvařil, nebo třeba nedoplnil něco (táhlo, pružinku, cojávím), co by v klidu, respektive v otáčkách (krátká větev) ty klapky zvedalo až úplně nahoru.

Odkaz ke komentáři

Tak jak na případnou opravu jsem se zatím nikde nedozvěděl, ale napadlo mě, že by 75kw sání s vyběhanými klapkami možná šlo nahradit dostupnějším ze 74kw, které má ovladač klapek umístěný zvenku, takže asi případně opravitelný. Nemá někdo zkušenost, jestli to pasuje bez (větších) úprav ? Díky

Odkaz ke komentáři

A jo, ten k=od motoru mi nějak nepochopitelně vypadnul 😞

Jde o AVU a zvažuju náhradu sání za verzi AKL nebo AEH (tyhle 2 jsou předpokládám shodný), ale marně hledá, jestli jdou použít i na ten AVU motor ... Na první pohled podle fotek se asi liší uchycení okrasnýho krytu, což mě netrápí + se mi víl líbí to vnější ovládání klapek, ale aby tam nebyl nějakej zásadní zádrhel 😞

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...