Přejít na obsah

Hučení při mírném přidání plynu


Aleš R

Doporučené příspěvky

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu. U mé Octavii IIl 1.6TDi 77kW rv 2015, 170tis km. Při mírném přidání plynu se z přední části vozu začne ozývat hučení( srovnatelné  hučení  jako od  ložiska v kole) při dalším přidání nebo uvolnění pedálu zvuk okamžitě přestane( jedná se jen o tu jednu polohu). Zvuk se ozývá když se motor dostane do této fáze, kdy se přidává jen minimum plynu. Nejdříve jsem to ignoroval ale bohužel plyn v této poloze člověk drží dost často pro opravdu mírnou akceleraci a jakmile udržím nohu v té poloze zvuk nekolísá, stále se ozývá a nepřestane dokud polohu plynu nezměním.

Nesetkal jste se s tím někdo?
 
Děkuji Vám za ochotu a Vaši radu.

Aleš

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o rok později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
V 30. 4. 2021 at 21:56, Aleš R napsal:

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu. U mé Octavii IIl 1.6TDi 77kW rv 2015, 170tis km. Při mírném přidání plynu se z přední části vozu začne ozývat hučení( srovnatelné  hučení  jako od  ložiska v kole) při dalším přidání nebo uvolnění pedálu zvuk okamžitě přestane( jedná se jen o tu jednu polohu). Zvuk se ozývá když se motor dostane do této fáze, kdy se přidává jen minimum plynu. Nejdříve jsem to ignoroval ale bohužel plyn v této poloze člověk drží dost často pro opravdu mírnou akceleraci a jakmile udržím nohu v té poloze zvuk nekolísá, stále se ozývá a nepřestane dokud polohu plynu nezměním.

Nesetkal jste se s tím někdo?
 
Děkuji Vám za ochotu a Vaši radu.

Aleš

Přišlo se na to co to bylo?

Odkaz ke komentáři
V 30. 4. 2021 at 21:56, Aleš R napsal:

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu. U mé Octavii IIl 1.6TDi 77kW rv 2015, 170tis km. Při mírném přidání plynu se z přední části vozu začne ozývat hučení( srovnatelné  hučení  jako od  ložiska v kole) při dalším přidání nebo uvolnění pedálu zvuk okamžitě přestane( jedná se jen o tu jednu polohu). Zvuk se ozývá když se motor dostane do této fáze, kdy se přidává jen minimum plynu. Nejdříve jsem to ignoroval ale bohužel plyn v této poloze člověk drží dost často pro opravdu mírnou akceleraci a jakmile udržím nohu v té poloze zvuk nekolísá, stále se ozývá a nepřestane dokud polohu plynu nezměním.

To mě dělá taky a mám 1,8 TSI. Paradoxně při přezutí na menší R16 zimní kola to vždy přestane. Podle mě to bude souviset s disky nebo pneu. Nechal jsme je převážit, ale nepomohlo. Z jara budu kupovat nové letní pneu, tak jsme zvědavý zda to přestane.

Upraveno uživatelem marokanec
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...