Jump to content

Hučení při mírném přidání plynu


Aleš R

Recommended Posts

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu. U mé Octavii IIl 1.6TDi 77kW rv 2015, 170tis km. Při mírném přidání plynu se z přední části vozu začne ozývat hučení( srovnatelné  hučení  jako od  ložiska v kole) při dalším přidání nebo uvolnění pedálu zvuk okamžitě přestane( jedná se jen o tu jednu polohu). Zvuk se ozývá když se motor dostane do této fáze, kdy se přidává jen minimum plynu. Nejdříve jsem to ignoroval ale bohužel plyn v této poloze člověk drží dost často pro opravdu mírnou akceleraci a jakmile udržím nohu v té poloze zvuk nekolísá, stále se ozývá a nepřestane dokud polohu plynu nezměním.

Nesetkal jste se s tím někdo?
 
Děkuji Vám za ochotu a Vaši radu.

Aleš

Link to post
 • 2 weeks later...
 • 1 year later...

Ahoj, mám úplně stejný problém akorát u Superbu 2.0 140kW, naprosto přesně tak jak píšeš, byl jsem v servise a mechoš mi řekl že to nemám řešit prej to nic není, jenže ono to je dost otravné tak to člověku nedá..

Link to post
 • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Příspěvky

  • Chyba není , a co hodnoty? Teplota vody pro řj ? Teplota vzduchu? 
  • Ahoj lidi. Potřebuji radu protože už nevím co s tím. Octavka rok 97 1.6 aee. Ať je motor zahřátý nebo studený, tak po chvilce co drží otážky stabilně tak se rozhoupe, až občas chcípne sám od sebe. Při jízdě to samozřejmě jede naprosto normálně🙄. Přečetl jsem si příspěvky na co se zaměřit ale zatím mi nic nepomohlo. věci co jsem měnil: rozvody (před rokem), klapka, čidlo v sání, palec + víčko rozdělovače, kabely zapalovací, svíčky, cívka (před rokem), lambda, palivové čerpadlo (dávalo necelé 2,5bar), filtr palivový, čidlo klepání, čidlo teploty (když ho ale odpojím tak to přestane houpat) přijde mi, že jsem tam udělal snad všechno co na tom motoru je 😄 kontroloval jsem i vačku s hydroštěly a ta je ok, základní nastavení klapky ok, seřízení předstihu ok, sání ok, výfuk ok žádná chyba na diagnostice není any idea co s tím dál?
  • aj na aliexpresu maju...podobna sada za 80kc...ale pockas si tak 2 mesiace 🙂
×
×
 • Create New...