Přejít na obsah

Jak nastartovat po 2-letém odstavení vozu


Doporučené příspěvky

Zdravím vespolek,

mám jednu naléhavou prosbu a to je jak rozběhnout motor po přibližně 2-leté odstávce vozidla.

Několik věcí jsem se již snažil zkontrolovat sám, ale bohužel to nestačilo.

Motor se dokonce na chvíli podařilo několikrát na pár sekund rozběhnout ale za pár sekund zase zhasl.

 

Nyní jsem ve stavu, že o dalších možných součástkách nemám příliš znalost, jak ověřit jejich funkčnost, nebo co by to vlastně mohla být ta příčina.

Máte nějaký tip v čem by mohl být problém ?

Co jsem dosud udělal:

- připojení nabité kvalitní baterie

- palivové čerpadlo hučí, výpadá, že funguje (v hadičce na výstupu myslím černí (šipka ven) jde benzín (o funkcích dalších hadicek modrá, případně bílá-průsvitná přiznám se nemám znalost)

- filtr vzduchu na hrubo vyčištěn

- svíčky také zhruba očištěny

- všechny pojistky vypadají OK

- co se týká přestárnutí benzínu, zde uvádím že nádrž byla plná, takže k tomu jeden mechanik před časem říkal, že by nemuselo být příčina to, že benzín zvětral, když tam bylo minimum vzduchu.

Takže já osobně už nevím jak dál, ale mám podezření, že mohlo dojít k ucpání některých míst nebo součástí, kde benzín prochází jen malou dírkou. ( teď střelím: je takovou věcí např. vstřikovač ? ) Podobně jako se třeba ucpou dírky v karburátoru, když v něm delší dobu stojí benzín ?

Nebo jako funkci má takový ten kovový knoflík na hadičkách paliva, co je před vstřikovači ? 

Moc díky za případné tipy a rady.

Odkaz ke komentáři
před 10 minutami, noxik600 napsal:

Rada první: DIAGNOSTIKA
Pak sem dej výčet chyb.
 

Taky pravda. Díky za užitečnou radu.

Nicméně, když seženu ten výčet chyb, tak už zřejmě nebudu potřebovat radu zde ? :))))

Mimochodem nevíte, zda a za jakých podmínek si může obyč.  smrtelník takový VAG nebo jak se to jmenuje pořídit, aby se nemusel doprošovat v servise, natož s nepojízdným autem ?

Odkaz ke komentáři
před 23 minutami, hado napsal:

Na Ali kópiu nájdeš do cca 25€ 🙂 Dá sa aj od SK aj CZ predajcov, máš to hneď, ale priplatíš si dvojnásobok. 

Alebo napíš odkiaľ si a možno tu z členov bude niekto z okolia, kto by bol ochotný ti to prísť zdiagnostikovať 🙂 

Ahoj, díky za tip, taky už googluju, zobrazují se zařízení v řádech stovek či jednotek tisíc, což bych asi neměl problém za to utratit, ale asi bych potřeboval nasměrovat, co stojí za to a co je jen nepoužitelná hračka, která nic moc nezjistí. 

Jinak auto mám v Přerově.

Odkaz ke komentáři
před 10 minutami, Konny napsal:

Vzal bych sprej (cistic na brzdy) a zkusil bych ho pri startovani striknout pres sani do motoru. Pokud bude mit motor snahu nastartovat, tak je chyba v privodu paliva nebo v samotnem palivu. 

Díky, zajímavá rada. Do jakého konkrétního místa na tom sání bys to doporučoval ?

Odkaz ke komentáři
před 8 hodinami, hadraplán napsal:

asi bych potřeboval nasměrovat, co stojí za to a co je jen nepoužitelná hračka, která nic moc nezjistí. 

Možností je viac, základ sa dá cez Caristu a adaptér ELM327 - vypísať chyby a aj čo to nakódovať by nemal byť problém. 

Viac tu: 

https://forum.octaviaclub.cz/topic/30666-aplikacia-carista-obd2-elm327-adapter/

 

 

Odkaz ke komentáři

Rozhodl jsem se vysát původní benzín,  má oranžovou barvu, přiznám se, že nevím, zda je to ok nebo ne.

IMG_20210507_195600.jpg

před 10 hodinami, hadraplán napsal:

Zdravím vespolek,

mám jednu naléhavou prosbu a to je jak rozběhnout motor po přibližně 2-leté odstávce vozidla.

Několik věcí jsem se již snažil zkontrolovat sám, ale bohužel to nestačilo.

Motor se dokonce na chvíli podařilo několikrát na pár sekund rozběhnout ale za pár sekund zase zhasl.

 

Nyní jsem ve stavu, že o dalších možných součástkách nemám příliš znalost, jak ověřit jejich funkčnost, nebo co by to vlastně mohla být ta příčina.

Máte nějaký tip v čem by mohl být problém ?

Co jsem dosud udělal:

- připojení nabité kvalitní baterie

- palivové čerpadlo hučí, výpadá, že funguje (v hadičce na výstupu myslím černí (šipka ven) jde benzín (o funkcích dalších hadicek modrá, případně bílá-průsvitná přiznám se nemám znalost)

- filtr vzduchu na hrubo vyčištěn

- svíčky také zhruba očištěny

- všechny pojistky vypadají OK

- co se týká přestárnutí benzínu, zde uvádím že nádrž byla plná, takže k tomu jeden mechanik před časem říkal, že by nemuselo být příčina to, že benzín zvětral, když tam bylo minimum vzduchu.

Takže já osobně už nevím jak dál, ale mám podezření, že mohlo dojít k ucpání některých míst nebo součástí, kde benzín prochází jen malou dírkou. ( teď střelím: je takovou věcí např. vstřikovač ? ) Podobně jako se třeba ucpou dírky v karburátoru, když v něm delší dobu stojí benzín ?

Nebo jako funkci má takový ten kovový knoflík na hadičkách paliva, co je před vstřikovači ? 

Moc díky za případné tipy a rady.

 

IMG_20210507_113345.jpg

před 10 hodinami, hadraplán napsal:

Zdravím vespolek,

mám jednu naléhavou prosbu a to je jak rozběhnout motor po přibližně 2-leté odstávce vozidla.

Několik věcí jsem se již snažil zkontrolovat sám, ale bohužel to nestačilo.

Motor se dokonce na chvíli podařilo několikrát na pár sekund rozběhnout ale za pár sekund zase zhasl.

 

Nyní jsem ve stavu, že o dalších možných součástkách nemám příliš znalost, jak ověřit jejich funkčnost, nebo co by to vlastně mohla být ta příčina.

Máte nějaký tip v čem by mohl být problém ?

Co jsem dosud udělal:

- připojení nabité kvalitní baterie

- palivové čerpadlo hučí, výpadá, že funguje (v hadičce na výstupu myslím černí (šipka ven) jde benzín (o funkcích dalších hadicek modrá, případně bílá-průsvitná přiznám se nemám znalost)

- filtr vzduchu na hrubo vyčištěn

- svíčky také zhruba očištěny

- všechny pojistky vypadají OK

- co se týká přestárnutí benzínu, zde uvádím že nádrž byla plná, takže k tomu jeden mechanik před časem říkal, že by nemuselo být příčina to, že benzín zvětral, když tam bylo minimum vzduchu.

Takže já osobně už nevím jak dál, ale mám podezření, že mohlo dojít k ucpání některých míst nebo součástí, kde benzín prochází jen malou dírkou. ( teď střelím: je takovou věcí např. vstřikovač ? ) Podobně jako se třeba ucpou dírky v karburátoru, když v něm delší dobu stojí benzín ?

Nebo jako funkci má takový ten kovový knoflík na hadičkách paliva, co je před vstřikovači ? 

Moc díky za případné tipy a rady.

Nový benzín - 100 oktanový, co jsem dnes koupil, má tuto barvu do zelena.

IMG_20210507_195617.jpg

před 4 hodinami, krysarr napsal:

Kolikrat ten motor naskocil na par sekund a zase zdechnul?

Vždy přibližně tak na osmý pokus, ale fakt přibližně, většinou prostě nenaskočil.

Odkaz ke komentáři
před 8 hodinami, Konny napsal:

Sundej hadici z vahy vzduchu. Jeden bude startovat a druhy bude po trochach strikat ten sprej pres skrtici klapku do sani. Pokud bude motor mit snahu chytnout, tak je problem v palivu. Bezne se tak pomaha nastartovat motorum, co nechteji chytit (i dieslum) 

Váha je ta věc za vzduchovým/pylovým filtrem ?

Je to tato hadice ?

IMG_20210507_201057.jpg

před 2 minutami, Konny napsal:

Oranzovou barvu by nemel mit... 

Jinak si pak srovnej i to plynovy lanko, ma vest obloukem okolo motoru.

Jo to jsem dnes či včera dál bokem, dík za postřeh

Odkaz ke komentáři

v nádobce palivového čerpadla je ještě taky původní benzín, přemýšlím, zda ho také raději vylít, i když toto se snad od motoru vrací, a nešlo by to teď přímo do něj bez promísení s novým rozumím li tomu dobře.....

IMG_20210507_201419.jpg

před 1 minutou, Konny napsal:

Ano, na vzduchovem filtru je prisroubovana vaha vzduchu, tak z ni sundej tu hadici a pri startovani do ni postupne strikej ten cistic brzd (je horlavy), on si ho motor nasaje.

Mozna to ale bude tim benzinem, ten ma fakt divnou barvu. 

Tak o to by to bylo jednodušší, je fakt, že to kouřilo hodně, když motor chytl.

(Mě se ale něco vybavuje nebo se mi plete, nemívá někdy benzín barvu růžovou nebo do červena ?)

Jinak na řadu jednoho pána v prodejně jsem zkusil, odpojit přívodní hadici paliva pod kapotou u motoru a při otočení klíčkem z ní má stříkat benzín, což také fungovalo, jen nevím, zda dostatečně silně, 

Trochu nahoru to teklo, ale max 10 cm.....

Odkaz ke komentáři

Vypust co pujde a co zustane, tak se naredi novym benzinem. Nevim jak to presne u cerpadla funguhe, ale cast benzinu se od motoru vraci zpet do nadrze. 

Driv byl cerveny benzin, ale to byl Special 91, ktery se tankoval do Š120, ted uz takovy benzin neni, jedine ze bys do neho pridal cerveny olej do 2T motoru 😃

Odkaz ke komentáři

Ten benzin ma opravdu divnou barvu. Ale ze by takhle zmenil jen pouhym stanim, to koukam.

Jedna citace: Pokud se benzin neskladuje správně, postupem času může gumovatět a tvořit sraženiny. Může k tomu při dlouhém odstavení vozidla docházet v nádrži nebo potrubí či součástech vstřikovacího systému; pak je problém nastartovat motor. Ovšem při návratu k běžnému provozu vozidla by se měly vzniklé nánosy nakonec vyčistit proudem čerstvého benzinu.

Odkaz ke komentáři
před 54 minutami, noxik600 napsal:

Tak rozpoj hadičku u motoru a nech to vystříkat do PETky.

Dobrý nápad udělal jsem to, i když až po první zkoušce startu, který kupodivu vyšel a motor běžel asi 20 sekund, (nejlíp za celou dobu zkoušení...), pak už bohužel znovu nechytl, tak jsem zkusil odpustit ten starý do PET, ale to už zřejmě stříkal ten nový zelený (je už tma..)

Do sání jsem předtím kápl trochu nového benzínu, čistič nemám, a druhého člověka teď taky ne....

Jinak dle měrky je tam možná víc oleje, než má být...

A jinak po několika neúspěšných startech obvykle začne svítit kontrolka mazání motoru....

Což nevím co to v tomto.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...