Přejít na obsah

Lambda vadná nebo ne? (dle průběhů z osciloskopu)


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny ve spolek, mám Octavii 1,6 MPi, 74kW, AKL, r.v. 98 a mám s ní následující problém - někdy se stane, že po normálním úspěšném nastartování motor po asi 10s zhasne a následně nejde nastartovat. Podaří se až po několika dlouhých pokusech. Také se mi párkrát stalo, že jsem nastartoval normálně, ale po chvilce mi samy od sebe vyletěly volnoběžné otáčky někam ke 3.000, nereagovalo to na plyn a po chvilce se to vrátilo zpět k normálu. Diagnostika ukazovala

00525 - Sonda lambda (G39)
        07-10 - signal prilis nizky - Sporadicky
00525 - Sonda lambda (G39)
        27-00 - nesmyslny signal
00525 - Sonda lambda (G39)
        05-10 - vstup otevren - Sporadicky
00522 - Snimac teploty chladici kapaliny (G62)
        30-10 - preruseni n.zkrat na plus - Sporadicky
00537 - Regulace lambda
        19-10 - spodni hodnota dorazu - Sporadicky

Vyčistil jsem kontakty na snímači teploty, ale chyba vyskakuje pořád, tak jej vyměním. A teď mám konkrétní otázku - měřil jsem lambda sondu osciloskopem přímo na konektoru - výsledky jsou na přiložených fotkách (různá napěťová i časová měřítka). Podle těch průběhů je lambda vadná nebo ne? Měřeno při zahřátém motoru a při volnoběhu. Při zapnutém klíčku, ale stojícím motoru, je na lambdě ss napětí přesně 1,5V.

Díky za posouzení a za rady

20210605_131007.jpg

20210605_131219.jpg

20210605_131439.jpg

Odkaz ke komentáři

Vymen cidlo teploty vody a bude to podle me dobry. Lambda podle me vykazuje chyby, protoze nezvladla zregulovat tu spatnou smes. 

Ohledne osciloskopu ti nereknu jestli jsou namereny vysledky dobry nebo spatny, ale podle me dobry. Hodnoty se porad menily, jak se snazila regulovat. Spatna lambda by podle me davala porad stejny signal, ale treba pisu blbost. 

Odkaz ke komentáři

Tak jsem vyměnil čidlo teploty vody a zatím auto startuje normálně (klepu na dřevo) a ani v chybách ve VAGu se mi čidlo teploty neukazuje. Ale ukazuje se mi tam

00525 - Sonda lambda (G39)
        07-10 - signal prilis nizky - Sporadicky

tak nevím - vyměnit ji, nechat zatím být? Je po ní?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...