Přejít na obsah

Blednutí laku - krycí lak nebo barva?


Dr. Doktor

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám 20 let starou žlutou RS. Při bližším zkoumání jde poznat, že vrchní části karoserie (kapota, střecha atd) jsou trošku světlejší a šedější než boční části, prostě klasika blednutí od sluníčka. Jinak je lak poměrně pěkný a lesklý, žádné matné nebo flekaté části. S největší pravděpodobností je lak řešen dvouvrsvě stylem barva a průhledný krycí lak.

Co myslíte, pomůže na toto strojově rozleštit lak? Jinými slovy, jestli je blednutí v průhledném krycím laku, nebo je to až v barvě, pak by s tím samozřejmě moc toho udělat nešlo.

Díky za názory 🙂

Odkaz ke komentáři

Tak jsem se pokusil něco nafotit, ono to jde na fotkách fakt blbě poznat, ani okem to zas tolik vidět není - ale když se přiloží barevný kus něčeho z boku a pak zvrchu, tak to poznat jde. První fotka ilustuje ten rozdíl, ale jde to na ní vidět víc, než v reálu (osvětlení). Na druhé fotce jde vidět že lak je normálně lesklý.

Ochrana laku - nevím co bylo před tím, auto mám sotva dva měsíce. Já mám nachystanou polymerovou ochranu s UV blokátorem, ale nechci ji tam teď patlat, pokud by rozleštění oživilo barvu 🙂

Každopádně díky za reakci 🙂

DSC05248.jpg

DSC05242.jpg

Odkaz ke komentáři

Hele a ten borec to dela jako doma, nebo jako vazne? Protože už jsem byl u dvou kousků a doopravdy to nepomohlo, protoze je proste žlutá náchylná na uv záření atd a fakt postupem času bledne. Navíc pokud si to správně pamatuju, tak je to normálně dvojstupnovej lak, tudíž nevím, jak by lesteni mohlo pomoci, kdyz je barva schovana pod bezbarvym lakem...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
20 minutes ago, Konny said:

Takze to je primo barvou a ne lakem, jo? 

No jako takhle, pokus o rozleštění kousku kastle nevedl k žádné změně barvy. Ten lak je ale tady hodně tlustej, až 200um, to leštění bere prej asi jen 10um. Takže nevím, co by udělal větší úběr, ale to se asi moc běžně ani nedělá...

Upraveno uživatelem Dr. Doktor
Odkaz ke komentáři

Větší úběr by nic neudělal, maximálně by se někde proleštil/probrousil lak a tak nezbývá nic jiného, než lakovat. Nestává se často, že by se barva pod lakem tak zásadně změnila, ale pochybuji, že by se tak zásadně změnil lak - ten spíš zmatovatí, nebo zežloutne, což při vyblednutí nebude ten případ. Pokud jsou tedy na laku již škrábance, matovatost, nechal bych pouze přeleštit, nebo jedině celolak.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...