Přejít na obsah

Cena nového DPF


Doporučené příspěvky

Zdravím, chci se zeptat nevíte někdo kolik stojí nové DPF na škodu Octavii  r.v.2012 2.0 TDI commonrail 103 kW ze Škoda servisu mě napsali že na můj vůz nejde objednat economi díl a filtr prý stojí 56 tisíc to se posrali né. Má někdo možnost podle vin zjistit zda je to opravdu možné těch 56 tisíc a není levnější řešení? Zde je VIN TMBHE61Z0C2071695

zde odpověď ze servisu

 

Dobrý den,
Děkuji za kontaktování našeho servisu.
Bohužel k Vašemu vozu dle daného VIN nelze objednat ,,econom" díl. To znamá že X díl ( musí se vracet Váš díl ) Cena  za díl je 56tisíc vč. DPH samotná práce je pak do 5000,- kde lze užíz jak na material tak na práci 10% slevu v rámci šekové knížky.
Pokud se rozhodnete realizovat opravu prosím o kontaktování a domluvení termínu na opravu.
S přátelským pozdravem... 
Odkaz ke komentáři
V 31. 7. 2021 at 15:55, Radas napsal:

Byl jsem u kolegy, který dělá ve škoda servisu a měřil mi zanesení DPF, v průběhu měření jsem se ho ptal na kolik by vyšel nový DPF pokud by bylo již nutné vyměnit, říkal že economi do mojeho CFHC 17 000,- naštěstí mám čas.

Odesláno z mého 5060D pomocí Tapatalk
 

Ahoj tak nevím jak se ten tvůj kolega dostal na tak pěknou cenu 17 tisíc mám další dvě odpovědi ze servisu a v jednom je cena stejná 56 tisíc jako v tom prvním a třetí servis uvedl cenu 25 tisíc filtr + 3000 těsnění celkem tedy 28 tisíc to je o 11 tisíc pořád víc než ti říkal kolega. Tak nevím jak je to možné.

Odkaz ke komentáři

Když jsem auto kupoval v roce 2017 tak jsem se ve Škodě ptal na kolik výjde DPF a to si pamatuju naprosto přesně že cena byla 56 000,- a pikolík mi říkal, že mají i akce DPF za  25 000,- 

Víc Ti k tomu neřeknu a info o cenách od @header009 je přímo na jejích stránkách škoda, tak si to vytiskni a zajdi za něma do servisu a zrovna jim to ukaž proč mají jiné ceny

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Economy DPF filtry byla jednorázová akce kvůli DG aféře a bylo to plánováno na rok maximálně dva dle vyčerpání zásob.

Economy DPF filtr už minimálně rok nekoupíte nikde. 

Originální filtr stojí kolem 45 tisíc + asi 20 K záloha do navrácení starého filtru - v případě autorizáku ten to krok není, filtr vám jednoduše nevrátí a naúčtují cca. 60K za výměnu.

Varianta jak ušetřit:

JMJ - cca. 12-16 tisíc - je to víceméně podvod a filtr nefunguje. Pokud půjdete poctivě na emise tak neprojdete.

Varianta dílu z Kordieritu (cca 30K) - trochu jiný materiál než se dodává v originálu, ale funguje. Jak dlouho na těch to motorech nedokážu říct, ale životnost bude asi o proti originálu poloviční. Chování motoru těžko odhadnout.

Pokud to chcete opravit tak aby se to dalších 150K+ km nemuselo řešit, tak jedinou cestou je dát jim těch 60 klacků.

Osobně bych JMJ nekupoval, podle mě vyhozené prachy a neliší se to od vykuchání filtru a SW úpravy...

 

Ať už se vydáte cestou jakoukoli, ty peníze tam nakonec stejně necháte:

čistě papírově životnost vůči hodnotě:

JMJ - 15K -  životnost dva roky tj  cca 15-30K km (do emisní kontroly)

DPF z Kordieritu - 30K - životnost 60-100K km 

Originál - 60K - životnost minimálně 150K km ale spíš kolem 250 až 300K km.

 

Originál stejně vychází nejlevněji.

Upraveno uživatelem 15degren
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...