Přejít na obsah

Menší teplota na budíkách, než je na diagnostice


Doporučené příspěvky

Zdravím, potřeboval bych radu ohledně ukazatele ručičky teploty vody.

Jde mi o to, že budíky mi při ohřátém motoru na cca 85-90C (dle diagnostiky) ukazují max 60-70 C ale spíš těch 60C a nevím co s tím. Dal jsem už nový termostat od Wahleru a už druhý origo teplotní čidlo (zbytečně). Když jsem pak dal ještě test akčních členů přes VAG v budíkách, tak se mi rafička pěkně bez problému protočila.

viz foto 😵

a.jpg

b.jpg

Odkaz ke komentáři

Proveď test akčních členů budíku a překontroluj jejich správnost, zde na fóru je to již zmiňované mnohokrát,

otáčkoměr 3000 ot, teplota 90°C, palivoměr 1/2 a rychloměr 100 km/h,

Podle odchylky předělej ručičky 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Vyřešeno, byla to taková dementní souhra náhod..

Poprvý jsem měnil čidlo a teplota se mi zvedla zpět ze 70 na 90. Po cca měsíci teplota spadla zpět na 70-60. Při napíchnutí na VAG ovšem zjištěno, že do jednotky mi to háže cca 84-86C, ovšem někdy i skokově -40 😄 takže jsem dal nový origo čidlo č.2. Teplota opět na 90C ovšem auto přestalo topit i když mi to ukazovalo 90, takže jsem dal nový termostat od Wahleru a už jsem byl docela vytočenej.. V tomhle případě byl najednou problém v tom, že jsem dal opět nový ale vadný čidlo v kombinaci s tím, že mi do toho navíc odešel termostat. Takže teda jak už jsem psal, dal jsem nový termostat, a na vadným čidle mi to původně při vadným termostatu a neohřátým motoru mi to ukazovalo 84-86C a teď, když byl nový termostat, který otevíral a zavíral a motor byl ohřátý, tak mi to naopak ukazovalo  60-70, spíš těch 60.. Takže mi to nedalo, dal jsem zpět úplně původní starý čidlo, který bylo nakonec zdraví a najednou budíky i jednotka začaly ukazovat teplotu jakou mají.

Takže tím bych chtěl jen říct, že originál čidla jsou šm*jdy a díky tomu jde udělat z relativně jednoduchý závady docela komplikovaný problém, zvlášť když se do toho zamotá ještě další závada. V mým případě termostat ..

No prostě ojeb .. 😑😉

cidlo.jpg

Upraveno uživatelem jedlis
Odkaz ke komentáři
před 7 hodinami, Konny napsal:

Joo teplotnich cidel uz jsem vymenil spoustu a zjistil jsem, ze jsou vsechny na pytel. Bud jsou hned od vyroby smejd (i origo Skoda) nebo po par mesich zacnou blbe ukazovat!!

Jasný.. Co se týče dílů, jsem vždycky měnit vždycky za origo nebo lepší a tak nějak člověk počítá s kvalitou za ty prachy, ale tady prostě ne .. Hold příště zkusím čidlo třeba od EPS, co jsem měl původně v plánu ..

před 4 hodinami, Luki@007 napsal:

Hlavně že se ti to podařilo vyřešit emoji106.png

Díky, no podařilo, ale hlavu mi to v klidu nenechalo 🙂

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...