Přejít na obsah

Kontrolka dobíjení (akumulátoru) svítí červeně


SedCom

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

ráno se přítelkyni na Octavii 1 1.9 tdi 66KW (motor agr) rožnula červeně kontrolka dobíjení. Bohužel tento problém jsem řešil už cca 3 měsíce zpět. Tehdy měla proběhnout kompletní repase alternátoru včetně nové volnoběžky. Cena repase včetně demontáže a montáže byla kolem 4 tis. Nemáte někdo nějaké tipy, čím by to mohlo být? Optimisticky to vidím na nějaký kabel? Nemáte tip, na co se podívat? Pesimisticky to vidím na to, že repase neproběhla a vyměnil se pouze poškozený díl v alternátoru a nyní odešlo v altíku něco dalšího. 

PS. Rozvody byly včetně řemenu příslušenství i s vodící a napínací kladkou měněny společně s repasí altíku. Tzn. že doufám, že řemen příslušenství neprasknul/nespadnul. Auto jsem ještě neviděl, ale posilovač řízení prý fungoval. 

Děkuji za jakékoliv tipy, už jsem z toho auta celkem zoufalý. Samozřejmě auto odvezu do servisu kde to dělali, ale samozřejmě mají plno, takže si asi počkáme. A jelikož auto potřebujeme, tak bych se na to chtěl co nejdříve podívat, pokud by tedy bylo na co. Děkuji. 

Odkaz ke komentáři

Podivej se na pojistky nad baterkou, konkretne na tu co je u kabelu z altiku jestli neni praskla nebo jestli neni zoxidovany konec kabelu a ti se nevyhralo cele misto vcetne te placate pojistky. 

Pak jeste muzes vzit multimetr a zmerit napeti na baterce s vypnutym a nastartovanym motorem. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...