Přejít na obsah

Kontrolka osvětlení SPZ


drura

Doporučené příspěvky

Při zapnutí tlumených světel se rozsvítí oranžový trojúhelníček že nesvítí osvětlení SPZ. V době kdy se mi kontrolka rozsvítila poprvé, osvětlení opravdu nesvítilo, žárovky jsem vyměnil, osvětlení již svítí, ale kontrolka chyby nezhasne, a vždy když světla rozsvítím kontrolka znova vyskočí. Kolega servisák se snažil chybu přes diagnostiku vymazat, ale  chyba vyskočí znova. Nevíte co by se s tím dalo dělat? Případně neřešil už někdo něco podobného? Díky za info.

Odkaz ke komentáři

Může být zaoxidovana patice te žárovky, případně i vadná žárovka přestože svítí. Už jsem se s tím setkal. Nicméně pokud máš trojku tak u ní vzhledem k tomu že některé stupně výbavy měli osvětleno SPZ ledkou už u výroby, tak se kontrola prasknuté žárovky u SPZ nechá kódováním jednoduše vypnout.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj, podařilo se ti vyřešit?

Já mám obdobný problém u osvětlení nohou za řidičem a za spolujezdcem. Světla poblikávala, tak jsem vyměnil žárovky. Stejný problém.

Všiml jsem si, že když to světýlko trochu zmáčkne prsty, tak svítí více 🙂 Uvnitř toho světla je nějaký malý odpor. Mohl by to dělat on?

Nevíte případně kde ve vagu vypnout kontrolu prasklé žárovky u osvětlení nohou?

Děkuji ;)

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zdravím všechny. Nechci zakládat nové vlákno tak se zeptám zde. Snad to nebude vadit, když tak to smažte.

 

Vlastním Škodu Octavii 3 1.6 TDI 77 kW model 2014. Zakoupil jsem originální LED do RZ 000 052 110. Teď na autě mám originály co tam byly 5N0943021A. Vyměnil jsem tyto za nové. Přes diagnostiku VCDS jsem udělal viz níže. Mám repasovaný origo kabel HEX-CAN.

 

Aktivace osvětlení LED na SPZ

Jednotka 09 (Cent.Elect) - 16. Security (313

47) - 10. Adaptation

- (1) -Leuchte25KZL HA59-Lasttyp 25, 18-2*5W změníme na 43-allgemeine LED

- (6)-Leuchte25KZL HA59-Dimmwert AB 25, 100 změníme na 127

 

Bohužel vozidlo i nadále hází chybu na osvětlení spz. Nevíte kde je problém? Zkoušel jsem i najít v dlouhém kódování studené svícení LED v bitu 18 či v bitu 17, ale bohužel tuto variantu tam nemám.

 

Už mě docházejí nápady. Už jen chybí RZ a auto bude komplet v LED. 

 

Díky všem za rady.

Odkaz ke komentáři

Vyměnil, nakódoval a abych nemusel odpojovat baterii tak nechám auto "spát". Odpoledne, když to stihnu, se na to podívám a zkusím, jak se povedlo a zda hází chybu. Předchozí chybu osvětlení jsem vymazal. Děkuji za radu a podám informaci jak to dopadlo.

 

Edit: 28.01.2023 16:30 auto již nehází chybu, nastartoval jsem ho a chyba nevyskočila, děkuji moc za radu

Upraveno uživatelem David6
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...