Jump to content

Octavia 3 2014 - rozměry disků/pneu

Fidel

Recommended Posts

Ahoj, potřeboval bych nějakou zasvěcenou radu ohledně rozměrů disků a pneu na Octavia 3 2014 1.6 TDI 81 kW.

Dneska jsem to koupil a kola na tom jsou takový, co běžně vídám na Octavia 3, tak jsem se nepozastavil. Až doma jsem při studování novotiny zjistil, že na autě jsou R16 a v TP je zapsanej jen jeden rozměr a to 195/65 R15. Např. na mojí Octavia 1 mám rozměry minimálně dva, ne-li tři a kolega, který má Octavia 3 RS jich má taky zapsaných několik. 

Tak a co teď s tím? Auto je dovezený z NL/DE, takže tohle možná vzniklo při přepisování původního TP. Mám šanci zjistit jaký kola na tom mají doopravdy být a co vše mám mít v TP? Podle Cebie auto šlo z fabriky s R16, takže nejspíš vážně s těma kolama, se kterejma jsem to koupil.... 

Je tu někdo kdo má 2014 Octavia 3 Combi 1.6 TDI 81 kW? Byl bych moc rád, kdybysme ty rozměry mohli porovnat. 

Chystám se samozřejmě na evidenčku, tak jsem zvědavej, jak moc bude technik poctivej 😁

Díky a přeju pěknej státní svátek zejtra :D

16" 205/55 R16 jsou určitě na OIII povolené. Až půjdeš na přepis, tak si je tam rovnou nech dopsat spolu s níže uvedenými rozměry 😉

https://www.mdcr.cz/getattachment/Dokumenty/Silnicni-doprava/Schvalovani-vozidel/Stanoviska-vyrobcu/19-2020-6070.pdf.aspx?lang=cs-CZ

Pro vozidla řady ŠKODA OCTAVIA III (třetí generace, s výjimkou verze RS a Scout) je možná alternativní montáž některých ráfků s jiným zálisem, než je uvedeno v originálním technickém průkazu vydanémfirmou ŠKODA. U ráfků 15“lze použít alternativní zális47k původnímu zálisu 43. U ráfků6Jx16“ lze použít alternativní zális 50 k původnímu zálisu 48. U ráfků 6Jx17“ lze použít alternativní zális 45 k původnímu zálisu 48. Ostatní údaje z daných kombinací pneu a ráfků zůstávají nezměněny. Další schválené kombinace ráfků a pneumatik jsou uvedeny v originálním technickém průkazu popř. prohlášení o shodě (COC) konkrétního vozidla a konkrétní schválené typy ráfků jsou uvedeny v katalogu originálního příslušenství ŠKODA. Z technických důvodů nelze obecně použít ráfky z jiných typů vozidel. 

Ahoj, 

díky, tohle jsem se na MDČR taky dočetl - bohužel u toho ale není rozměr pneumatik a tak se se mnou o tom úřednice nechtěly bavit. 

Píšu si s helpdeskem Škodovky, ale moc nápomocný to taky není. 

Pruda je, že na víčku nádrže a v návodu jsou pro Octavia 3 Greenline (kterou mám) 4 rozměry pneu a disků, v TP ale jen jeden. Než jsem to koupil, tak jsem podle VIN kontroloval nějaký věci v Cebii, kde jasně psali, že auto vyjelo z fabriky na 205/55 R16. Kód výbavy na štítku v kufru říká to samý

HX3 = Pneumatiky 205/55 R16 91V super-optimalizace valivého odporu

Fakt se mi nechce do Dekry (a nejspíš jim platit nějakej bláznivej poplatek za měření atp.) jen kvůli zřejmýmu šlendriánu nějakýho úředníka při přepisování údajů při dovozu 😕 Ostatně na Cebii byly i fotky z inzerce v NL, kde jsou ty samý kola se kterejma jsem to koupil. 

Jdu na úřad kvůli jinýmu autu zítra, tak zkusím dámy zase prubnout 😁 třeba se to jednou podaří.

V dílenské příručce jsou pro tvoji Greenline tyto povolené kombinace kol a pneumatik:

185/70 R15 89H 5,5J x 15 ET47
195/65 R15 91H 6J x 15 ET43
205/55 R16 91H 6,5J x 16 ET46
205/55 R16 91H 6J x 16 ET48
205/50 R17 89H 6J x 17 ET48
205/50 R17 89H 6J x 17 ET45