Přejít na obsah

Alu 19" pro Škoda Octavia III


Fidel

Doporučené příspěvky

Ahoj, potřeboval bych nějakou zasvěcenou radu ohledně rozměrů disků a pneu na Octavia 3 2014 1.6 TDI 81 kW.

Dneska jsem to koupil a kola na tom jsou takový, co běžně vídám na Octavia 3, tak jsem se nepozastavil. Až doma jsem při studování novotiny zjistil, že na autě jsou R16 a v TP je zapsanej jen jeden rozměr a to 195/65 R15. Např. na mojí Octavia 1 mám rozměry minimálně dva, ne-li tři a kolega, který má Octavia 3 RS jich má taky zapsaných několik. 

 

Tak a co teď s tím? Auto je dovezený z NL/DE, takže tohle možná vzniklo při přepisování původního TP. Mám šanci zjistit jaký kola na tom mají doopravdy být a co vše mám mít v TP? Podle Cebie auto šlo z fabriky s R16, takže nejspíš vážně s těma kolama, se kterejma jsem to koupil.... 

 

Je tu někdo kdo má 2014 Octavia 3 Combi 1.6 TDI 81 kW? Byl bych moc rád, kdybysme ty rozměry mohli porovnat. 

 

Chystám se samozřejmě na evidenčku, tak jsem zvědavej, jak moc bude technik poctivej 😁

 

Díky a přeju pěknej státní svátek zejtra :D

Odkaz ke komentáři

16" 205/55 R16 jsou určitě na OIII povolené. Až půjdeš na přepis, tak si je tam rovnou nech dopsat spolu s níže uvedenými rozměry 😉

https://www.mdcr.cz/getattachment/Dokumenty/Silnicni-doprava/Schvalovani-vozidel/Stanoviska-vyrobcu/19-2020-6070.pdf.aspx?lang=cs-CZ

Pro vozidla řady ŠKODA OCTAVIA III (třetí generace, s výjimkou verze RS a Scout) je možná alternativní montáž některých ráfků s jiným zálisem, než je uvedeno v originálním technickém průkazu vydanémfirmou ŠKODA. U ráfků 15“lze použít alternativní zális47k původnímu zálisu 43. U ráfků6Jx16“ lze použít alternativní zális 50 k původnímu zálisu 48. U ráfků 6Jx17“ lze použít alternativní zális 45 k původnímu zálisu 48. Ostatní údaje z daných kombinací pneu a ráfků zůstávají nezměněny. Další schválené kombinace ráfků a pneumatik jsou uvedeny v originálním technickém průkazu popř. prohlášení o shodě (COC) konkrétního vozidla a konkrétní schválené typy ráfků jsou uvedeny v katalogu originálního příslušenství ŠKODA. Z technických důvodů nelze obecně použít ráfky z jiných typů vozidel. 

Odkaz ke komentáři

Ahoj, 

 

díky, tohle jsem se na MDČR taky dočetl - bohužel u toho ale není rozměr pneumatik a tak se se mnou o tom úřednice nechtěly bavit. 

 

Píšu si s helpdeskem Škodovky, ale moc nápomocný to taky není. 

Pruda je, že na víčku nádrže a v návodu jsou pro Octavia 3 Greenline (kterou mám) 4 rozměry pneu a disků, v TP ale jen jeden. Než jsem to koupil, tak jsem podle VIN kontroloval nějaký věci v Cebii, kde jasně psali, že auto vyjelo z fabriky na 205/55 R16. Kód výbavy na štítku v kufru říká to samý

Quote

HX3 = Pneumatiky 205/55 R16 91V super-optimalizace valivého odporu

Fakt se mi nechce do Dekry (a nejspíš jim platit nějakej bláznivej poplatek za měření atp.) jen kvůli zřejmýmu šlendriánu nějakýho úředníka při přepisování údajů při dovozu 😕 Ostatně na Cebii byly i fotky z inzerce v NL, kde jsou ty samý kola se kterejma jsem to koupil. 

 

Jdu na úřad kvůli jinýmu autu zítra, tak zkusím dámy zase prubnout 😁 třeba se to jednou podaří.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak jsem uspěl. 

 

Ve Škodovce byli prakticky k ničemu, asi po deseti emailech mě odkázali na NL importéra. Ten mi na přímý dotaz vůbec neodpověděl (jsou to dva týdny). 

 

Na úřad jsem zašel se štosem papírů - vytištěný podklady pro Greenline z eRwinu, nicneříkající vyjádření ŠA, manuál majitele, výpis ze servisky kde je zřetelný, jaky gumy na to dávali, výpis z Cebie kde je rozměr pneu a ráfků z továrny. Tenhle štos papírů byl k ničemu (to bylo jasný, ale potřeboval jsem získat jejich zájem, aby mi ve chvilce nepozornosti prozradily, jakej dokument vyžadujou). A dosáhl jsem svýho. Paníslečna chvíli ťukala do počítače, až příšla na to, že v Hořovicích, kde auto původně "dováželi", do TP nezkopírovali z nějakýho technickýho prohlášení vůbec nic. 

 

Takže paníslečna copy&pastla co bylo potřeba, do techničáku dotiskla a mám vše v pořádku. 

 

Tak teď už jen vyrazit z MěÚ Hořovice nějaký odškodnění😁😎

Upraveno uživatelem Fidel
Odkaz ke komentáři
  • Dakie locked a unlocked this topic

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...