Přejít na obsah

Palivový filtr - měnit?


Doporučené příspěvky

Mám 1,4 TSI 110 kW, 2017, blížím se k 90 tis. km a další garanční prohlídce.
Váhám, zda nechat vyměnit poprvé i palivový filtr. V servisním plánu totiž paradoxně jeho výměna není
a prý je u této motorizace počítáno s jeho neomezenou životností. Moc se mi to nezdá, nic tím asi nepokazím, co?
U dřívějšího 1,2 TSI první generace přitom byla v servisním plánu i výměna palivového filtru a měnil jsem.
Ve značkovém servisu mi řekli, že pokud ho budu chtít vyměnit, není problém díl objednat a vyměnit. Cena materiálu cca 1600-1700,- (nevím, zda s DPH), cena práce nevím. Výměnou prý nic nepokazím. Ovšem pokud prý netankuji nějaký pochybný benzín, tak by to mělo být v pohodě. Na rozdíl od naftových motorů, kde je třeba určitě měnit. Servisák mi tvrdil, že i u benzínových modelů, kde je měnili nebo mění a jsou v servisním plánu, tak záleží hlavně tankovaném benzínu. U kvalitního jsou poměrně čisté i po letech hodně km. A já tankuji z 90% u Benziny. Tak nevím.

Odkaz ke komentáři

Tak je to celé nějaké divné. Právě jsem telefonoval (přes jednoho kamaráda) s hlavním servisním technikem jednoho značkového servisu Škoda. Potvrdil mi, že filtr je koncipovaný jako doživotní, pokud s ním vyloženě nejsou problémy. Sice to docela složitě vyměnit jde (aniž by se muselo měnit celé čerpadlo), ale divil by se, že by to nějaký jiný značkový servis Škoda nebo VW dělal. Oni prý v případě potřeby mění celé palivové čerpadlo, kterého je filtr součástí. To čerpadlo stojí kolem 11 tis. Kč. On sám by na to nešahal, pokud s tím nejsou žádné problémy.
Takže mám vyřešeno. Kašlu na to!

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...