Přejít na obsah

Smrad spalin v kabině


Doporučené příspěvky

Zdravím, potřeboval bych poradit, kde se nacházejí ventil odvzdušnění víka hlavy v moru 1.8TSI OC 2 FL. Potřeboval bych ho zkontrolovat, protože mám podezření na tento problém:

Odkaz na fórum

Jinak problém se projevuje tak, že po zastavení se zapnutým motorem jsou v kabině cítit spaliny. Stačí zastavit klidně jen na červené. A taky v poslední době je znatelně vyšší spotřeba oleje může to s tím souviset?

Ještě mě napadlo, že by to mohl být špatný vlnovec, ale ten byl nedávno měněný cca (půl roku zpět) A problém zase začal a přijde mi, že je to ještě horší.

Díky mc

Odkaz ke komentáři

Jedná se mi o to, že v poslední době pociťují pár zvláštních věci a jevů. Určitě ten nejznatelnější je zápach spalin v kabině ale pouze při zastavení a zahřátým motoru.

Zkoušel jsem prověřit ventil odvzdušnění víka hlavy válců a ten se zdá že je v pořádku. Dále jsem prověřil výfukové vedení a třeba vlnovec (měněný cca 1 rok zpět) se záda taky v pohodě. Ten stejný zápach je i cítit u motoru.

Další se k tomu přidala i větší spotřeba oleje (5w-30) vím že je velká tolerance, ale dřív se nemuselo tolik dolívat.

A dneska se k tomu přidala i kontrolka chybějící chladící kapaliny (je cca u minima)

Poslední, čeho jsem si všimnul je velký kouř cca po tom, co auto tak 3h nejelo. Ale nikdy jindy z toho moc kouře nejde.

Děkuji moc a za jakoukoliv sebemenší radu budu rád.

20211014_154154.jpg

VideoCapture_20211014-182524.jpg

20211014_154522.jpg

20211014_154136.jpg

Odkaz ke komentáři

Proto jsem se tě na to ptal, jestli se někdy nějak řešila spotřeba oleje....

Když vidím jak to hulí, tak to vidím celkem dramaticky, nechci tě ale nějak strašit...

Nahoře máš vyvěšené téma, kde je devadesát stránek podobných problémů a řešení tam bych se zaměřil. Já ti od stolu opravdu nic neporadím ale moc bych s tím neotálel. 

Odkaz ke komentáři

@header009 jasně, do servisu to dám co nejdřív. Zkusím ještě něco počíst. Ale takhle hulit to začne jen po tom co se s tím dojede a cca za 3h znovu nastartuje. Potom co se motoru zahřeje tak už to nehulí.

Jinak hlavně jsem chtěl vědět proč jde ten smrad spalin do kabiny. Ale chápu, toto nikdo jen tak od stolu nevyřeší.

Odkaz ke komentáři

Auto normálně moc nesmrdí, to znamená řešit příčinu smradu a až po tom jak se dostává do kabiny..

Příklad, stačí když kape kolem spony chladící kapalina, nebo jiná kapalina na rozpálený motor nebo výfuk a je z toho dost nepříjemnej smrad a to si piš, že při stání nebo pomalé jízdě rozhodně do kabiny proniká...

Za mě je smrad v kabině důsledek, nikoliv příčina..

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...